2809 entry daha
  • "bitmesi lazım, konuları sıkıştıralım" dediklerine emin olduğum dizi. bir olay henüz içimize sinmişken yenisini koydular tek bir bölümde. eceyle wtf olduk üstüne deniz duru olayı yok eti geldi bilge triplere girdi smk özge tarafı falan nereye bakacağımı şaşırdm. olmadi bu azracım, izleyiciye ayıp ettin.
    ama son 10 dakikası müthişti, oyunculuk müzik cidden etiden kan aktıkça benim kanım çekildi.
  • üç sezon çekilmesi planlanırken bir hanımefendinin egosuna kurban gidecek güzel dizi.
    son haftalara kadar merakla takip ediyordum ama son bölümü çok güzel olmakla beraber aceleyle çekilmiş tadı verdi. tıpkı duru'nun son sahnede bavulunu toplaması gibi ne buldularsa koymuşlar. üzüldüm. halbuki daha izlenecek çok güzel sahneler olabilirdi.
    eger dizinin gidişatı söylentilere bağlıysa azra hanım, bir şeyler karalamışsınız ama yazar olamamışsınız diyorum. gerçek sanat bu değil. yazarken egonuzu bir kenara bırakmanızı tavsiye ederim.
  • 2x7 deki olaylardan rahat 3 tane bölüm çıkardı. öyle dolu bir bölümdü. ama sevmedim bu halini. yazar kişinin başı göğe ermiştir umarım. dizi bittikten sonra kitaplarını alıp okumaktı niyetim aynı yüzüklerin efendisini film serisinden sonra okuduğum gibi ama yazarın restine karşı bende restimle karşılık veriyor ve kendisine ait hiç bir eseri okumayacağımı buradan cümle aleme duyuruyorum,saygılarımla.
    imza:haksızlığa uğradığını düşünen bir seyirci.
  • --- spoiler ---

i'll see you in another life when we are both cats.

vanilla sky izleyip bunalıma giren bir nesile selam çakmış dizi.

https://youtu.be/4zwppeaqloc

--- spoiler ---
  • 2*7. bölümüyle zirve yaptı benim gözünde.

--- spoiler ---

umarım kızcağız ölmeden kurtulur bu işten.
    smk her geçen gün daha çok sevdiriyor kendini...
    o değil de eti de sayko çıktı aga!

--- spoiler ---

bitmesin dedirtendir.
  • bir değişik yazarları görmemize sebep olmuş dizidir.

her 10-15 entry’de bir biri gelip “yurt dışından izleyemediğim dizidir bik bik” yazıyor. birileri çıkıp “şöyle yapın izleniyor” diyor, 10-15 entry sonra yine biri gelip izleyemediğini söylüyor.

“başlıkta ara” diye bir şey var, çogzel lan. yazın oraya “yurtdışı” ya da “yurt dışı” diye, yardımcı olur, valla bak.
  • --edit spoiler değil spekülasyon, ama ben diziye sıfırdan başlayacağım diyorsanız okumayın tabii ne bileyim--

can manay'ın su içme takıntısının zihin kontrolü sağlamak için eti'nin can'ı susuz bırakarak terbiye etmesinden kaynaklandığını anlamak için edebiyat parçalamaya gerek olmayan dizi/kitap.

şüphesiz ki kafasının içindeki çıldırmış şairlerin titreyen mısralarını değil de ekrandaki sahneyi görenler için burada ne ibretler vardır:

güzel kardeşim ayı gibi net mizansen yazmışlar gör diye: 1- eti yüzleşmeleri esnasında bardağın kontrolünü buyurgan bir tavırla eline aldı, 2- can'ın karşısında abartılı bir tavırla kana kana içti 3- bardağı can'a uzatmadan önce geri çekip yalnızca ben izin verirsem içebilirsin kuralını hatırlattı.

zihin kontrolü nedir nasıl yapılır 101: kişiliğin kırılması için kurban, belirli bir yöneten/handler tarafından su, yiyecek ve özellikle uykudan mahrum bırakılır. daha sonra bunlar yine aynı kişi tarafından sağlanır. kurbanın ödül/ceza konusundaki neden sonuç ilişkisi bozulur ve yöneticisini her şeye muktedir bir güç olarak görmeye başlar. işkence ve affetme ritüelini yeterince uzun süre sürdürebilirseniz karşınızdaki kişi için tanımlanamayan, tanrı gibi (godlike) bir varlık haline gelirsiniz. size karşı duyguları öyle karışıktır ki sizden hem korkar hem de delicesine minnet duyar. zaten amaç da bir bakıma sağlam kafayı işe yarar bir şekilde delirtmek.

he kaka pis, su temiz o zaman can manay su içip ruhunu arıtıyü tezine cevab:

bedene temas eden kirlilikten kurtulmak için geliştirilebilecek kompülsiyonlar farklıdır. düzen takıntısı, steril bir çevre yaratmaya çalışmak ve benzeri. anlamak çok güç olmasa gerek. vücudunuzu kaplayan bir pislikten (burada bok evet) kurtulduğunuzda doğrudan refleksiniz içinize bir şey almak değil, içinizdekini çıkarmak olur. daha sonra derinizi arıtmaya çalışırsınız.

biraz psikoloji okuyun allahsızlar diyor ve çekiliyorum.

edit: işin komiği kitapta su içme muhabbeti hiç yok, burda tutup iki saat niyet okuyanlar var aramızda.
    ayrıca (bkz: mk ultra)
  • --- spoiler ---

ikrah geldi artık, bu kadar saçmalık olmaz be kardeşim. bak sadece son bölümde bile;
    bilge, eti’nin emriyle duru’ya malum dosyayı götürdüğünde, bilge kapıdan girerken “hop” can manay kameradan görür.
    bilge dosyayı vermez, geri çıkar kapıdan, çıkar çıkmaz bilin bakalım ne olur ? “hop” can manay kapıda.
    son sahnede duru tam kaçacakken kapıda yine “hop” can manay.
    abi bir kere de kaçırsın ya da bari insanlar insan gibi iki adım atsın da öyle karşılaştırın.nasıl bir “bal”, nasıl bir “tesadüf” dakikasında kapıda adam. ya yetişiyor, ya denk geliyor?
    dizinin tam o sahnesini izlerken, duru kaçmak için hazırlanırken, arkadaşım “kapıda kesin can manay olacak çünkü türk dizisisdjshfjg”demişti.
    “ben o kadar iyi niyetli bir insanım ki her şey malum olur, her zaman karşıma çıkar. hep ayaklarına dolanır” diyen kadın gibi oldu can manay.

nehir erdoğan’ın oynadığı karakter (adını unuttum) en uyuz karakter.
    deniz’e “biz şimdi neyiz?” ya da “onunla ne zaman yattın? benimle beraberken mi yattın !? doğru söyle!” demediği için deniz gibiler bu tipleri çok sever. gerçek hayatta yoklardır. bana sorarsanız olmayacak kadar sıkıcılardır. varlarsa da lütfen o uzun, saçma elbiseleri giymesinler.

göksel boş yapma, az ötede oyna ya! ne kadar itici bir adamsın lan sen. ne çok kafa şeyediyorsun.
    şimdi ben bunu yazdım da hani genç oyuncudur, idealleri vardır, arkadaşın (bildiğim kadarıyla) ilk profesyonel işidir, burdan yürüyüp devam etmeyi planlıyordur diye yanlış anlaşılmak istemiyorum. yapımcısı, castçısı, senaristisi ekşiyi okur, henüz çok iyi tanınmadığı için çocuğa karşı negatif bir durum oluşmasın, ekmeğine taş konulmasın; “göksel” rolü çok tırt! yoksa oynayan arkadaş (armağan oğuz’muş) gaaayet başarılı. sözlükte eleştiri alan şey tamamen karakter. dizi hazır bitmek üzereyken de arkadaşımızın şansı bol, yolu açık olsun. umarım daha mükemmel karakterleri canlandırırken izleriz kendisini.

hadi yine de, çocuk katil hikayelerine olan ilgim dolasıyla güzel bölümdü diyelim. bir de sosyopatlık falan (evlerden ırak) böyle dizidir, filmdir, belgeseldir falan bu tip işlere pek yakışıyor.

son olarak, smk’nın özge’ye “yemek yiyelim mi” demesine de kocaman gülümsedim. nolur sevişin ya <3

--- spoiler ---
  • iki sezondur bir müzikali sahneye koyamamış dizidir. sanırsam final bölümünde izleyebileceğiz ama nasıl? gösteri sırasında can manay duru'yu öldürmeye kalkabilir. tam müzik coşmuşken tavandaki avize can manay'ın kafasına düşer ve can manay mortingen! deniz ve duru happy ending.
    (bkz: operadaki hayalet)
  • --- spoiler ---

sezon finalinde sadık murat kolhan eşi özge kolhan'ı hacca götürmek için ikna ediyor.
    --- spoiler ---
946 entry daha
hesabın var mı? giriş yap