• hakkında bir çok yanlış bilinen şey olan makyaj malzemesi.

1-fondoteni sadece cildi bozuk olanlar ya da sivilceliler kullanmaz. hatta tam tersi onlar medikal kremler kullanmalı, özel günler hariç fondotenden kaçınmalıdır. peki cildimiz bozuk değilse neden fondoten kullanıyoruz; tabi ki cilt tonumuzu eşitlemek için. mesela ben burun kenarları kızaran biriyim, kiminin kılcal damarları çok görünür, kiminin cilt rengi acı sarı yahut ölü beyazıdır, biraz daha sağlıklı görünmek ve yüzün her yanı aynı renk olsun diye makyaja baz oluşturur. cildin rengini dengelemeyince ne sürdüğün fardan ne allıktan ne rujdan hayır gelir.

2-eğer kaliteli bir fondoten kullanır ve her akşam güzelce temizlersen zararlı değildir. hatta yeni jenerasyon fondotenler cildi nemlendiren, bakım yapan ve güneşten bile koruyan özelliklere sahip olabildiğinden hiçbir şey sürmeden çıkmaktan daha iyidir.

3-tek renk fondoten alıp bütün sene kullanamazsınız. insanın cilt tonu her mevsim değişir. bu yüzden en az 2 farklı tonda fondoteniniz olmalıdır. benim gibi kozmetik manyağıysanız 8 tane de olabilir. ama siz yine de kendinizi kaptırmayın sonra bozulur elinizde kalır.

4-fondoteni bileğinizde yada elinizin üstünde değil, çene kemiğinizde dikine sürerek deneyin. yanağınızın alt kısmından boynunuza doğru yukardan aşağı şekilde sürün, böylece hem yüzünüz hem boynunuzla kontrastını görecek ve maske gibi duran saçma bir ton almamış olacaksınız.

5-en rahat uygulanan ve en doğal duran likit fondotenlerdir. kaliteli bir fondoten fırcası ile uygulandığında en iyi sonucu verir. ama bir kısmı elinizde bir kısmı fırçada kalacağından ürün çabuk biter. elle uygulamaya alıştıysanız öyle devam edebilirsiniz.

6-üzerine pudra sürersem abartı olur diye düşünmeyin. uzmanlar fondotenin sabitlenmesi için üzerine mutlaka pudra uygulanması gerektiğini söylerler. yüzünüzde yapay bir görüntü olmaması için en ince yapılı transparan bir pudra kullanmalısınız. bu pudrayı da süngeri bulayıp yüzünüze bastırmayın sakın. pudra fırçası ile bir miktar ürün alıp, fazlasını üfleyip yok ettikten sonra yüzünüze hafifçe uygulayın.

7-gün içinde yağlanma yaparsa blotting paper ile üstesinden gelin.

8-daha da kalıcı ve pürüzsüz durmasını istiyorsanız fondotenden önce primer dediğimiz makyaj bazı uygulayın.
  • lezzet testi icin hedef kitle erkek ırkı secilmis olan kozmetik yicek.
  • kusurları perdelemek (yok etmek değil) için kullanılması gereken fakat maske etkisi göstermemesi gereken makyaj malzemesi. kıvamları ve renk tonları markadan markaya göre değişir. tam kapatıcılık için mac studio fix , hafif bir kapatıcılık için mac face and body serisi tavsiye olunur .uygulama da ürün seçimi kadar önemlidir. fırçayla sürüleni en doğal duruşu sağlar , üzerine nemli bir süngerle tampon yapıldığında ise mükemmelliğe ulaşır .tonunu alırken tutaramadığıdınız meriti atmayınız, eşe dosta dağıtmayınız ,çaresi var .renk tonunu açmak için pirinç unu , katılaştırmak için buğday nişastası ekleyiniz .ayrıca her ikiside cildin fazla yağını emer ,terlediğinizde fondötenin yüzde kalmasını sağlar ayrıca cilde yararlıdır.
  • saydım 13 gündür insan içine çıkmıyorum. dolayısıyla fondöten vs makyaj malzemesi de kullanmıyorum.
    peki ne mi oldu? cildim eskisinden daha güzel. fondötenle kapatmaya çalıştığım nerdeyse tüm sivilceler- lekeler yok oldu. yani neymiş? fondöten kullanmak kısır döngüymüş. leke oldukça daha çok fondöten, fondöten kullandıkça daha çok leke.

tanım: cildin hava almasını engelleyen şey.
  • üretim ilişkileri ile arzu üretiminin kesişmesinin ikinci en güzel örneğidir. kadınların bir yandan varoluşlarını değiştirip onları bir arzu nesnesi yapmaya çalışan birinci sistemin * kendini bu arzuyu her şey gibi metaya döndürmeye çalışan ikinci sisteme * eklemlenmesiyle yaratılmış modern bir peçedir fondoten.
    birbirine eklemlenmiş baskıcı sistemlerin en güzel birinci örneği peçe gibi o da eril arzunun denetimi altına almaya çalıştığı kadın için örülmüş bir dır. birincisine şiddetle karşı çıkan kadınların ikincisini kullanmaları ise üretim ilişkilerinin arzu üretiminde yarattığı değişikliğin yeni bir kadınlık anlayışı getirmesindendir.
    kadın olarak bedenini sadece kendi kodlarınla tanımaman için yaratılmış bu görünmez, deri benzeri peçe gösterir ki mitoloji asla geçmişte kalmaz, bir sürüngen gibi bugüne devindikçe devinir.
  • eğer alınacaksa paraya kıyılıp kaliteli olanından almakta fayda var. tüm gün yüzünde duran, yüzünü kaplayan bir maddeden söz ediyoruz sonuçta. hatta mümkünse nemlendiricili ve spf li olanlarını tercih etmek en iyisi. aynı zamanda içinde paraben ve türevleri olanlardan da uzak durmak lazım. loreal, maybelline gibi dandik bir marka yerine nars, clinique yada shiseido gibi markalar tercih edilebilir. ayrıca cildiniz problemliyse bunlardan uzak durup cildinizi önce onarmanız gerekir. ama yok sürmem gerekiyor derseniz sivilce çıkmasını engelleyen ve izleri tedavi eden çeşitleri de vardır. fiyatları da özellikleri kadar güzel olsa bile 30 liraya aldığınız 2 ay giden bir ürün yerine 100 lira verip 4 ay kullanacağınız kaliteli olanını almak hem cildinize hem de geleceğinize yatırım yapmaktır.

bunun dışında fondoten güzeldir, cildi pürüzsüz gösterir ama cildin doğal gölgelendirmesini yok eder. yani yüzümüzde yanaklarımızın pembeliği, elmacık kemiklerimizin beyazlığı, göz altlarımızın koyuluğu, alnımızın ve dudak çevremizin rengi gibi renk farklılıkları yüze farklı bir hava katar. fondoten sürdüğünüz anda tüm renklendirmeleri yok edersiniz ve bu da sizi olduğunuzdan çirkin gösterir :(

son olarak bunu pudrayla kıyaslayanlar olmuş. kaliteli bir fondotenin üstüne pudra sürmeye gerek yoktur. ayrıca profesyonel bir makyözden duyduğuma göre fondoten gözenekleri kapar ama pudra tıkar. bu da uzun vadede fondoten daha mantıklıdır.
  • suren kisi bir de beyaz gomlek giymisse ,o yanaklar gomlege her kafayi cevirisde degmisse iste o goruntu tadindan yenmez . turuncu yakali beyaz gomlek giymis turuncu maskeli kadin .
  • "fond de teint"... olay bu aslında.
  • kemken der ki; "dördüncü kattan sonra artık sadece burnun ucu görünmektedir".
  • önceden tanışmış olduğunuz bir kadınla tekrar tanışma fırsatı verir.
hesabın var mı? giriş yap