• cinsel yolla bulasan hastaliklar gibi "cinsel yolla bulaşan yetenekler" olduğunu sanan ve kimle birlkte olduysa onun alanına dalan bir garip duygu insanı.
    atilla ozdemiroglu ile birlikte olup müzik, tunc basaran'la birlikte olup sinema, hıncal uluç'la birlikte olup laf ebeliği dallarında kendini geliştirmiştir. son darbeyi ise aziz nesin'le birlikte olduktan sonra yazın ve edebiyat alanına girerek vurmuştur.
  • ben sahidim ki; bu bayan bir gun bir kitabevine girdi, oncelikle yanindaki baya donup -ki serhat hacipasalioglu degildi-, naside gokturk'un yeni "tul gibi" kitabini isaret ederek gorunurde bir diyalogu, aslinda bir sureci* baslatti:
    - bak gordun mu kitap nasil on tarafta, herkesin gozu onunde..
    - aman bosver sana ne, naapicaksin?
    - olur mu ama, senin degil benim degil onun kitabi onde isteee..
    derken agir ama emin adimlarla, "acaba benim kitaplarim nerede ah nerede vah nerede?" diye diye alli, morlu, fosforlu kapaklara ve hurriyete manset olacak isimlere sahip, ancak diger pek cogu gibi sadece sirti gozuken kitaplarinin onunde durana kadar yurudu. bu sefer de, eliyle isaret ettigi tezgahtar yanina geldi, ve maalesef artik benimsenmis bir yazar tavrina tutunup konusmaya basladi:
    - neden benim kitaplarim sirttan duruyor bakayim evladim, ha?
    - eee.. zaten pek cok kitap boyle duruyor, size karsi bir davranis degil bu. sakin, musterih olun.
    - ne demek? o hanimefendininki duruyor ya? ona ne oluyor?
    - efendim o kitap yeni cikmistir.
    - yeniyse yeni, benim her kitabimi bu toplum bagrina basarken, okuyan insanlar olarak sizin bunu gozardi, kulakarkasi etmeniz ayip olmuyor mu, ha evladim?
    - tamam, peki, haklisiniz, dogru, yuzden acayim bunlari, kapaklarini gostereyim.
    (diyalog, fusun onal'in "istedigini elde etmis ama tavrindaki leylaligi farketmis biri" olarak portresi seklinde devam eder)

bu ornek, yine maalesef fusun hanima ozgu degil, "bella" yazari stella aciman gibi baska yazarlar da ayni davranisi, ilginctir bazen 'saldirgan' bir bicimde gostermistir. insanin "yazarlar icin sokak calgicisi etigi"ni kabul edesi geliyor, ama bizimkilere 'piskin' yaftasi bile az gelir.
  • 1965 ted ankara mezunu
  • ilginç ve eğlenceli bir kişilik füsun önal. atilla özdemiroğlu ile eskiden birlikte olduğunu (belki de evlilerdi emin olamadım) , adam yeniden evlenip çoluk çocuk sahibi olduğunda " beni aldatmıştı" diye ısıtıp servis yapması ilginç olduğu kadar, zamanında tarık akan'la da çıktık ama kimse bilmedi diye 20 sene sonra çıkıp söylemesi de ilginç ve eğlenceli geliyor bana.
  • türk pop müziğinin hit canavarı olan şarkıcı.
    1970'lerden beri o kadar güzel parçaları vardır ki şaşırmamak elde değil. o yıllarda tek şarkıyla efsane olup adını unutturan çok kişi vardır. oysa füsun önal bir çok parçayla hatırlanır.
    (bkz: senden başka)
    (bkz: oh olsun)
  • küçükken trt de bir çocuk programı yapıyordu,izleyici olarak gitmiştik bizde.nedenini şimdi hatırlamıyorum ama biz minicik çocuklara bir bağırmıştı.o zamandan gıcığım vardır.
  • bana sürekli güzel ve çocuksu duyguları hatırlatan hiperaktif, dünya tatlısı bir sanatçı. ne güzel bir kadınsın sen füsun önal. rahmetli hadi abi olmasa senin o güzel elini, güzel yüzünü öpemeyecek, her karşılaştığımızda sana tüm içtenliğimle sırıtamayacaktım.
  • türk pop müziği dendiğinde aklıma gelen ilk isimlerdendir kendisi. enerjisi ile, dönemine göre yaptığı marjinal sayılabilecek müziği ile pop müziğin gerçek temsilcilerindendir.
  • kanatimce en güzel şarkısı "dünya benim oldu" olan dokuncu nesil biçare yaz.. pardon o başka başlıklarda oluyordu.

http://www.youtube.com/watch?v=ezywg20cslc
  • acayip şekilde goldie hawn'a benzettiğim kadın popçu/yazar/aktör vs.
hesabın var mı? giriş yap