• sanıyorum bedri baykam birazdan 9.15 uzaklıga attırıp futbol ile alakasını ispatlamak isteyecek.
  • 16 mart 2008 besiktas trabzonspor macinda hakem bülent yildirim'in baris memis'i haksiz yere attigi pozisyonda baki mercimek'le ilgili mehmet demirkol ile okay karacan arasinda söyle bir konusma gecmis program.
    hakem baris memis'i haksiz yere atmistir ve baki mercimek hakemi tebrik eder bir sekilde alkislamistir,

mehmet demirkol : yalniz ben baki'nin hakemi alkislamasini anlayamiyorum.
    okay karacan : ben baki'yi zaten hic anlayamiyorum..!
    ugur meleke : :)
  • tüm güzel programlar gibi kısa soluklu yaşayarak, futbolsever gönüllerde buruk bir tat bırakan program. program bitmemiştir, futbol klübü isim olarak yaşamaktadır ancak içeriği bitmiştir. hiç bitmesin derken erkenden dağılmasıyla üzmüştür. pazartesi akşamlarımızı; özyılmazel'in uzatmalı sevgilisi arabesk ıssız adam haşmet'in suskunluğu, hep bildiğini iddia edip asla yapıcı eleştirmeyen hıncal'ın egosu ve konu mankeni mehmet bey'in izlerken yoran duruşundan kurtaran program olmuştu futbol kulübü. bizleri artık misyonunu tamamlayan 90 dakika kaosundan çıkartarak büyük bir iş başarmıştı. bu ülkede doğru düzgün, bilgiye dayalı, futbolun taşıdığı değerlerin güzelliğini görerek ve izleyiciye anlatarak, klişelerden uzak kalmayı başaran yorum yapma yetisine sahip kişilerden oluşan bir kadro vardı ortada ama erken bitti. o keyif veren kadronun üstüne dün akşam; 3. sınıf futbol forumlarındaki sidik yarışçılarına benzeyen, ergenlik çağına yeni girmiş taraftar kalitesinde futbol bilgisine sahip, bedri baykam ve ilkokul müsameresi tadında ilerleyen al gülüm ver gülümlü atatürk'ün fenerbahçe'li olup olmadığı tartışmasını görünce cnn türk ekranlarında bağış erten 'e çevirmek zorunda kaldık rotamızı, bedri'nin üstüne o bile ilaç gibi geldi.
  • ciner 'in, habertürk'ü yeniden inşaasını bitiremediğini ispatlayan..
    kulaklarım beni yanıltmıyorsa, güzelim programın fonunda mütemadiyen kaynak makinası çalışmakta.
    yoksa uğur meleke kaynağı çok iyi olmuş.

not: zamanında okay karacan in sakal birakmasi kısa süren bir yanlıştı ve dönmüştü kendisi.
    bu programda giydiğiemekli kazaklarından da acil kurtulmasını öneriyorum.
  • "ben aslında bu maçları izlemem ama bu program için mecburen izliyorum" diyenlerden yahut reyting uğruna suni tartışmalar yaratıp muhabbete hakemi meze yapanlardan sıkıldıysanız ve bütün bu programlara rağmen hala futbolu seviyorsanız ideal program. dünya futbolunu yakından izleyen, (seva adam mı, milan'ın altı numarası iyi koşuyor adı ne bu çocuğun demeyen) futboldan yana taraf olan ( rıdvan dilmen tarafsızlığı gibi part time değil) üç değerli yorumcu gayet keyifli muhabbet ediyorlar. mehmet demirkol kendi sözü bitince yani söz diğerlerine geçince zico ile sohbet ediyor da tercüman söylediklerini çeviriyor gibi bi izlenim bırakıyor. monitöre bakmaya başlıyor, sağa sola dönüyor falan ha sonra söze katılmasından dinlediğini anlıyoruz elbet ama alışmışız dinliyor gibi gözüküp boş boş bakanlara değişik geliyor bu tavır.
  • mevcut futbol programlarını ele aldığımızda olağanüstü bir kaliteye sahip olduğunu rahatlıkla görebileceğimiz program. her pazartesi akşamı futbolseverleri ekran başına çiviliyor. uğur&okay&mehmet üçlüsünün; ne bileyim bir bill shankly, bir eric cantona, bir roger milla argümanı kullanarak "protest futbolsever" kimliklerini ön plana çıkardıklarını düşünüyorum, iyi de yapıyorlar tabi. diğer programlardaki yorumcular gibi artık tiksinti duyduran bir tarzla, tamamen klişeleşmiş yorumlar, sığ tespitler yapmaktan uzak duruyorlar. zaten isteseler bile futbol bilgileri böyle bir şeye izin vermez. böylesine kaliteli bir programı kaybetmek istemiyorsak, her fırsatta eşe dosta reklamını yaparak izlemeli, izletmeliyiz.
  • okay karacan - uğur meleke - mehmet demirkol üçlüsünün yaptığı 'futbol kulübü' türk televizyon tarihinin en iyi futbol sohbet programıydı. ancak tanıl bora - ibrahim altınsay - semih gümüş bir işe girişseler futbol kulübü'ne rakip olurdu. pazartesi akşamlarını iple çekmek için bir sebep yok artık. bedri baykam ne ya. aferim habertürk.

edit. pazartesi akşamı haftasonu oynanan maçların (avrupa ligleri dahil) adamakıllı yorumlarını dinlemek isteyenler futbol ekstra'ya bakabilir. kimse haşmet'e, hıncal'a kalmadı. futbol kulübü'nün yerini tutmaz ama bağış erten, banu yelkovan, alp özgen kadrosu da gayet güzel bir program yapıyor. arada bir ibrahim altınsay da katılabiliyor ki, tadından yenmiyor.
  • hafta sonu futbol muhabbetini pazartesi günü cilalayarak kapatmak isteyen futbolseverleri hıncal uluç'un bitmek tükenmek bilmez takıntılarına, haşmet babaoğlu'nun "hıncal abiye katılıyorum" larına mehmet yılmaz'ın yavan yorumlarının da eklenmesiyle iyiden iyiye tadı kaçan 90 dakikadan kurtaran kaliteli futbol muhabbeti.
  • hiç şüphesiz son birkaç yıldır kabak tadı veren 90 dakika'ya şahane bir alternatif olacak. kenan onuk'un aziz hatırasına ihanet etmek istemezdik ama eminim görse hıncal uluç şovuna dönen programını o da beğenmezdi herhalde.

okay karacan ve demirkol'a ilaveten bir de ibrahim altınsay ya da türevi bir futbol adamı olsaymış, vay anam vay...
  • aslında çok da kar getirmeyen bir organizasyondur.

en uçtaki zengin örneklerine baktığımızda (real madrid, barcelona, manchester united vs.) kendilerinin çok zengin olduğu zehabına kapılıyoruz; ama şirketleşmiş bu külüplerin aslında hiçbirisi öyle ahım-şahım şirket değildir.

soccernomics kitabını okursanız, orada bu dediğimin verilerle desteklendiğini göreceksiniz. mesela, mezkur bu üç kulüpten bir tanesinin yıllık cirosu, amerika'nın en büyük 500. şirketinin (birincisinden söz etmiyorum) cirosunun %1'i civarındadır. yani hiç de öyle dev şirket falan değildirler.

sen o kadar transfer yap, adam sat, taraftar baskısıyla uğraş, strese gir, forma ve yan ürünler sat, çin'e, maçin'e hazırlık maçı yapmaya git, facebook'ta milyonlarca sevenin olsun; ama yaptığın ciro, amerika'nın en büyük şirketinin kazandığının zekatı bile olmasın.

işletmesi karlı değildir vesselam...

hakkında kalem oynattığım bazı kulüpler:

(bkz: trabzonspor/@telaki)
    (bkz: galatasaray/@telaki)
    (bkz: fenerbahçe/@telaki)
    (bkz: manchester united/@telaki)
hesabın var mı? giriş yap