• red white isimli yeni yemek mekanında satılan kutu gazoz'a verilen isim. aynı zamanda red coke adında da bir kolaları mevcut.
  • gazoz'a çocuk dilinde de gagoz denildiği görülür.
  • bir anlığına "kim bu beee" diye baarmama yol açmış, ama biraz düşününce kim olduğunu şıp diye anladığım çok harika insan çeşidi. 2003 yazı falan demiş, hinlikler yapmış, minik tepelerin, gölgelerin ardına saklanmış ama her nerde olursa olsun parmağımla gösterebilirim kendisini. yıllar önce demiştim ağırbaşlı abi tripli parlak göz diye, hala fikrimi deiştirmiş değilim.*
  • bir ekşi sözlük yazarı.
  • bugün şişesinin eğlencesine kanıp denediğim gazoz. hiç pişman değilim. bir niğde gazozu değilse de fruko'dan sprite'tan hayli ötesi.

şişesinde dışındakiler listesi var, bir de şu harika yan etki uyarısı*. bunu hangi firma akıl etmiş de üretmiş diye yan etikete baktım ki "ohbe gıda içecek san." yazıyor; güldürdün beni gagoz. yakında reklamları çıkacakmış, heyecanla bekliyorum.
  • üzerinde şakalı komikli yazıların yazdığı , şişesi güzel tasarlanmış bir gazoz. bir şeyleri biriktirmekten nefret eden ben bile şişelerine el koydum , atmıyorum .
    tadını da niğde gazozuna benzettim . biraz fazla şekerli gibiydi . ama yine de bir gün bir yerlerde karşılaşırsak hayır demem , yine alırım .
  • branding olarak türkiyedeki en başarılı ürünlerden biri olabilir. "bir ürün ambalajıyla nasıl hedef kitlesinin göz bebeklerini kalp kalp yapmayı başarabilir?" sorusunun cevabı.
  • iki ihtimal var ki umarım ilkidir: bir, bu bir cocuk gazozu. hani kontrol manyagi annelerin tosuncuklarina gazoz icirirken sulandirdiklari bir ulke burasi... ikinci ihtimal, ayari tutmamis ambalaj makinelerinden cikma bir parti urun raflarda. kapaklar co2 sizdirmis sanki. elimdeki sisenin de sivama etiketleri hava yapmis.

tombul efes sisesinin minyaturuyle tam ergen isi bir tasarim. isyana hazirlanan bunyeler artik sek icecek lan gazozu...
  • çay bahçesinde şu diyaloğu yaşatmış espirikli şişeli gazoz markası:

ben: sade gazoz var mı çamlıca uludağ falan
    garson: gazoz var
    ben: hangisi ama ne marka?
    garson: gazoz..
    ben: ?!

adam meğer gagoz var diyormuş.
hesabın var mı? giriş yap