şükela:  tümü | bugün
929 entry daha
 • 7 tane otomatik ödeme tanımlı hesaptan da, çekmemeleri gerekmesine rağmen, hesap işletim ücreti çekebiliyorlar. arayınca "hmm haklısınız, değerlendirelim" falan diyorlar. eğer garanti hesabınız varsa her an paranız haksız yere alıkonulabilir, mutlaka her hafta kontrol edin.
 • 2 3 ay önce iptal ettirdiğim kredi kartı için arayıp "ya biz onu yine açsak da kartı göndersek size, 20 lira bonus yüklesek, hatta siz alışveriş yaptığınızda bi 20 lira daha bonus kazansanız, sizi geri kazansak, yeniden çalışsak, vs.." dediler; azalarak bitin dedim.
 • iyice "müşterisinin sınırlarını zorlayan banka" olmuş bu sıralar; zira son hareketleriyle "müşteri nasıl çileden çıkarılır" kampanyasına başladıklarına düşünüyorum.

  kaç yıldır en az 3 tane (5'e çıktığı zamanlar bile oldu) otomatik fatura ödeme talimatım var; bu sayede de "en az iki adet otomatik ödeme talimatı olan müşteriler, hesap işletim ücreti ödemez" avantajından faydalanıyordum. iki gün önce bir baktım; hesaptaki para azalmış. "lan ben bu kadar para çekmedim?" diye şaşkın şaşkın düşünürken bir de ne göreyim: beyefendiler hesabımdan 34 tl hesap işletim ücreti çekmişler. haklı müşteri hattı'nı aradım; durumu anlattım. eleman, fatura ödemelerini inceledi ve mart ayında bir adet faturamı atm'den ödediğimi ve bu yüzden sistemin bu ücreti yansıttığını söyledi. dedim ki "kaç senedir otomatik ödeme talimatlarım var. zaman zaman bir veya daha fazlasını internet şubesi veya atm üzerinden elle ödediğim oldu ama böyle bir ücret alınmadı". neymiş efendim; eskiden öyleymiş de artık bu işe sistem bakıyormuş; bir ödeme dahi otomatik yapılmazsa acımadan bu ücreti yansıtıyormuş. "peki" dedim, "şikâyet formu oluşturun". peşinen söylediği şu oldu: "şikayet formu doldurayım ama sonuç değişmeyecek; yani paranızın iadesi söz konusu değil". eleman sonuçta işini yapıyor olduğu için ona çemkirmedim ama içimden garanti bankası'nın bizzat kendisine "olduuu canımmmm. ^+#$%&#>%&" dedim.

  hem müşteriye bu değişiklik için bilgi verme, hem de müşteri bir sebeple otomatik ödemeyi atlayıp elle ödeme yapınca (ki onu da yine garanti bankası'na ait bir atm'den ve yine hesaptaki parayı kullanarak yapsın) cezasını kes. oldu canımmmm, olduuu. ben de bunu sizin yanınıza bırakırsam....

  hem burada*, hem şikayet var gibi sitelerde gördüğüm kadarıyla bu cezayı yiyen sadece ben değilmişim; hatta maaş hesabı olan ve 7 tane otomatik fatura ödemesi talimatı bulunanların bile başına gelmiş bu olay. maalesef benden daha kötü cezalandırılanlar da varmış.

  garanti bankası’nın sloganını hatırlayalım: başka bir arzunuz?
  bireysel garanti bankası sloganımı sunayım: zarar verme, yeter
 • yeni sloganı "paranızın hiçbir garantisi yok" olabilecek banka.
 • http://www.haberler.com/…ili-net-kari-708-4-haberi/

  http://arsiv.sabah.com.tr/2007/02/23/eko106.html

  http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/435966.asp

  http://www.haberler.com/…zde-15-artarak-1-9-haberi/

  http://www.borsagundem.com/…i_bankasindan_rekor_kar

  son 5 senelik verilerine bakarsak muazzam kâr rakamları açıklayan şirket. hele 2008 ve 2009 yılında abd ve ab bankalarının zararlarını gördükçe insan daha da tuhaf oluyor.

  kapitalizmin kalbi abd'de bile bankalar zarar etmelerine rağmen müşterilerine minimum seviyede masraf, hesap işletim ücreti v.b haraçları yansıtırken milyarlarca dolar kâr açıklayan bu banka daha utanmadan masraflarını artırabiliyor. öte tarafta haftada en az 60 saat asgari ücretten çalıştırdığı personellerine değinmiyorum bile. kurum kültürü açgözlülük üzerine kurulmuştur. uzak durmakta fayda var.
 • geçen yıl 70 liramı yedikten sonra, bakın ben öğrenciyim almayın benden para diyerek başvurduğum banka. kendileri tamam öğrenci hesabınız tanımlanmıştır artık kart parası almayacağız sizden diyerek sevindirmişlerdir. ama 10 temmuz günü bankamda kalan 15 liranın 10 lirasını çerekek sefalet içerisinde bırakmıştır beni.

  allah belanı versin garanti bankası, yaz okulunda aç bıraktın beni. 10 lira deyip geçme hacı.

  (bkz: fakir sözlük yazarları)
 • kredi kartınızdan şili menşeili 3000 tl lik harcama yapıldığında dahi lütfedip bir aramayan, bir mesaj bile göndermeyen banka.
 • eşime hediye almak için hesabıma yatırdığım 100 tl den hesap işletim ücreti adı altında 34 tl alan banka. geçen ay da bonus kart için 40 tl yıllık üyelik bedeli olarak kredi kartı ekstreme yansıtmıştı. en yakın zamanda hesap ve kredi kartımı kapatacağım.
 • askerden yeni gelmiş, yeni işbaşı yapmış birisi olarak bir iki ayda düzlüğe çıkarım diye hesap kitap yaparken gözüme ilişen 6 aylık kesintiyi acımadan yapan banka.

  yıllardır bütün bankacılık işlemlerimi bu bankayla yaparım. yeni işimde bu bankada maaş hesabım yok ama 3 adet aktif otomatik ödemem var ve hiçbir zaman bu bankada paramı eksik etmem. nasıl olduysa ben askerdeyken bir şekilde bir faturam yatmamış ve onu daha sonra yine garanti internet bankacılığı aracılığıyla manuel olarak ödemişim. ilginç bir şekilde 6 ay boyunca hiç elektrik faturası da gelmemiş ve bu banka bunu sebep göstererek 34 tlmi iç etmiş.

  giden paranın miktarı normal bir zamanda benim için çok fazla olmasa da ülke çapında yapılan soygunculuğun boyutu inanılmaz. birinin bunlara bir dur demesi gerekiyor. hiç şubeye gitmeyen, atmyi sadece para çekmek için kullanan hatta ekstrem durumlar olmazsa telefon bankacılığını bile kullanmayan, tüm işlemlerini internet bankacılığı aracılığıyla yapan birisi olarak bankaya nasıl bir yüküm olabilir de benden para alırlar anlayamıyorum?
 • yıllardır münasebette bulunduğum tek bankadır, ama bu sadık ve vefakar ilişkiye iki ayrı hesaptan tahsil ettiği 34 tl ve 10 tl ile ihanet etmiştir.

  haklı müşteri olarak, hatta baya baya haklı olduğumu bankanın yararlandığım hizmetlerini sayarak
  *ihtiyaç kredisi -6 yıllık-
  *bireysel emeklilik
  *3 tane otomatik fatura ödeme talimatı
  *maaş müşterisi
  *aktif olarak kullanılan 2 kredi kartı
  hesabımdan kesilen paranın iadesini talep etmiş bulunmaktayım. telefonun diğer ucundaki hanımefendi de yarın öğleden sonra ilgili birimin değerlendirmelerini yapıp cevap vereceğini söyledi.

  iade etmiyoruz deseler, tehdit edecek durumum yok hesaplarımı kapatırım diye. kol gibi kredi çekmişiz.
  bekleyip, göreceğiz.
4789 entry daha