• internet bankacılığında ciddi farklarla kalitesini ortaya koyan oluşum. gerek müşteri hizmetlerinin kalitesi gerek işlem kolaylığı, hızı, güvenliği gibi unsurlar bomba gibi çalışırken, her şeyi olması gerektiği gibi kurmaları ve kullanıma sınmaları da cabası. darısı diğer bankaların başına... (bkz: ayakta alkışlamak)
  • swift de dahil her türlü bankacılık işleminizi kendiniz yapabildiğiniz, şubeye gitmeyi unutturan, her şeyi kontrol etmenizi kolaylaştıran sistem.
    (bkz: helal olsun)
  • rakipsiz. tekirdağ rakısı gibidir, yağ gibi kayar.
  • sadece kullanmakla kalmayıp çevremdeki herkese tavsiye ettiğim site. hem de beni zamanında bi sürü sınava sokup işe almadıkları halde garantiye olan gıcığıma rağmen.
  • gerek i$leyi$ hizi, gerek arabirim kolayligi, gerek i$lem zenginligi acisindan turkiye'deki en iyi internet bankaciligi sistemi.. taa ki, herhangi bir $ifre sorunu ya$ayana kadar..

mikado "evden cikmadan $u kredi kartini odeyeyim de, temiz olsun" der, ve fakat her gun bir $ekilde girilen site $ifresi 3 kez cali$maz, olanlar olur.
    ekranda kabaca * hesabinizi kilitledik, suyuna da pilav pi$irdik. ama merak etmeyin, kredi kartiniz varsa bir sistem yaptik, hem $ifreyi geri alacaksiniz hem de dibiniz du$ecek" yazmaktadir.

dunyada sadece birkac milyon ki$iye verilen "shop and miles gold and platinium all together" kartini cikaran mikado, buyuk bir guvenle tek tek gerekli bilgileri ekrandaki forma girer, ve haliyle submit eder.

ekrana cikan bembeyaz sayfa, bir $eylerin ters gittigini anlatmaktadir aslinda. ama mikado keci soyundan geldiginden 3 kere de bunu deneyip karti da bloke eder guzelinden. 444 0 33x aranmalidir artik.

g- garanti'ye ho$ geldiniz.. mini banka icin ziplayin, yoksa bekleyin.
    m- 1.. 4..
    g- kredi kartinizin numarasini girin. cvv'yi de girin.. onu da girin bunu da girin?
    m- 1234 4567 8910 1112 / 231 / o / bu
    g - diiit.. iyi ak$amlar ben tonguc, nasil yardimci olayim?
    m- boyleyken boyledir. neden ki?
    g- allah allah. genel ariza da yok ama.. yani arada oluyor da, o bakimdan..
    m- pek guzel, $imdi nasil aliyoruz $ifreyi?
    g- $ifreyi vermem ama kredi kartiniz varsa ?
    m- yok onu da bozdum ben. daha dogrusu siteniz bozdu. beyaz font okuyamadim
    g- ha? ne? allah allah.. genel ariza da yok ama.. tamam ona yeni $ifre verelim, superiz biz nasilsa?
    m- peki verin.
    g- en yakin $ubeye giderseniz..
    m- pazar gunu saat 21'de mi?
    g- ahah, herhangi bir atm de olur, nasilsa her yerde var?
    m- iyi de hastayim ben, evden cikamiyorum? hem atm'e gideceksem internet neden var? manyak miyim ben? veya siz?
    g- evet beyefendi ama guvenlik nedeniyle $oyle boyle.
    m- tonguc bey iyi guzel ho$ da, kimlik bilgilerimden en sevdigim yemege kadar sordunuz zaten? hani illa atm kamerasindan gorecegiz diyorsaniz bende webcam de var?
    g- yok hayir guvenlik nedeniyle atm'e gitmeniz gerekiyor.
    m- yani, "evden cikamayan mu$terilerimiz garanti bankaciliginda sorun ya$amamalilar" diyorsunuz?
    g- hayir efendim kesinlikle oyle degil, sadece guvenlik nedeniyle $oyle boyle..
    m- tamam da, ben balik degilim ki her gun girdigim $ifreyi unutup utanmadan da 3 kere (hatta karti da sayin 6) kere yanli$ gireyim? obsesif miyim ben ?
    g- beyefendi size yardimci olmak boynumun borcu inanin, ama $u guvenlik?
    m- tamam anladim ben, ustunuzu arayacagim o zaman.
    g- efendim?
    m- yani telefonla?
    g- hakli mu$teri hattimiz var tabi.
    m- atm'de degil di mi o?
    g- ?
    m- iyi gunner..

ha tabi, bir de (bkz: garanti bankasi hakli musteri hatti)
  • 2 ay önce başvurmama rağmen halen açılmamış bankacılık hizmeti. elalem 10 dakkada açıyor *
  • iyidir hostur fakat belirli surelerle sifrenizi degistirmeye mecbur etmektedirler,siz de her seferinde kendinize yepyeni bir sifre secersiniz.bir sonraki girisinizde de yeni sifrenizi unutup kisa sureli bir beyin firtinasi yasarsiniz.
  • neredeyse tüm bankacılık işlemlerini yapabildiğiniz (para yatırmak ve çekmek dışında) bir sistem.

unutulan şifreyi almak için kredi kartı gerekli olması zaten kredi kartı başvurusu için sisteme girmeye çalışanların canını biraz sıkabilir. 444 0 333'ü cepten aramak da keyiflere keyif katar.
    (bkz: garanti bankasi)

(edit: hikayenin devamı... cepten aradığınız 444 0 333 size kredi kartınızın son 6 hanesini sorar. şubeye yönelirsiniz.
    şubedekiler, "hallettik 444 0 333'ü arayın" dediğinde teşekkür eder sevinirsiniz.
    ama daha bitmedi! tekrar ararsınız 444'ü (aradan haftalar geçmiştir) ve tekrardan şubeye yönlendirilirsiniz. sonunu heyecanla bekliyoruz.)
  • dünyanın en önemli finans yayınlarından global finance’ın 2001 ve 2002 senelerinde türkiyenin en iyi internet bankası seçtiği oluşum.
hesabın var mı? giriş yap