• call of duty world at war'da rus sgt.reznov adlı rus askerıne ses vermiş ve bunuda olağanüstü bir şekilde yapmış insan evladı.keifer sutherland ile oyunu bir adım öteye taşımışlardır dublajlarıyla.
  • vasat rol yeteneğini abartılı mimikleriyle süsleyen başarısız oyuncu. güzel ülkemde yaşasa fıkralarla türkiye dışında hiç bir programda iş bulamaz.
  • bugün 53 yasina girmis efsane.
  • sinema tarihinin en inandırıcı psikopatı olmayı başarmış aktör (bkz: leon). ayrıca izlenebilecek en aşk dolu vampir olmayı başarmış aktör de kendisidir (bkz: bram stoker's dracula) . tuhaf ama insanda, "omzuna başımı koyayım da sıcacık sarılalım" isteği uyandıran da aynı adamdır (bkz: harry potter and the prisoner of azkaban).
  • bu adamın havası biraz johnny depp biraz robert downey jr. karışımı gibi gelmiştir hep bana ama hala tam olarak çözemedim ne olduğunu.
  • söyle bir şey söylemiş ; there are three reasons to wake up in the morning: drinks, a good script and depeche mode..

''sabah kalkmak icin 3 önemli sebep var: içkiler, iyi bir senaryo ve depeche mode ''
  • leon'da mathilda'yı sıkıştırdığı tuvalet sahnesinde silahını kendisine doğrultarak ateş edip etmeme arasında kaldığı bölüm ile aklıma kazınmış aktör.
  • sinema tarihinde kötü bir şeyler yapma peşinde olan iki adamı çok severim ben. biri kubrick'in burgess'ten kapıp devşirdiği alex, diğeri de norman stansfield. çünkü ikisinin de ruhuna egemen olan bir isim vardır: adı güzel kendi güzel ludwig van beethoven! ha bu ikisinden alex yanıma gelse pataklar, norman gelse arkama bakmadan kaçarım.

gary oldman, leon'da yeni bir izleyicinin keşfedilmesini sağlamıştır: bu izleyici artık kötü adamları bazı yan özellikleriyle kabul edebiliyorlardır! yeni izleyici beethoven dinleyip kendinden geçen norman (ki adı manidardır -norman bates?) havayı koklayıp bir tuhaflığı bize haber verirken sevmiştir bu adamı. ve bir anda kötü olan bir yandan cıkcıklanırken, cıkcıklayanın yanında oturan evlat -oğul, kız- yüzünde tanımlanmayı bekleyen bir genişliğe yayılan gülümsemeyle cıkcıklayanı küçümsemiştir. zira şu an sözlükte yazanların çoğu hala aynı genişlikte gülmekteler.
  • the dark knight rises'ın teaserında oscarlık performans sergileyen üstat.*
  • en iyi kötü karakterli oyuncuyu canlandıran oyuncu.
hesabın var mı? giriş yap