• dikkatli ve samimi hareket ederseniz sonuca ulaşabileceğiniz yollardır. öncelikle gaylere farklı olduklarını hissettirmeden hareket etmeniz gerekmektedir. yani onlara bizden biri gibi yaklaşıp, bu kanaldan iletişim kurmanız gerekmektedir. her ne kadar farklı olsalar da onların da insan olduğunu unutmadan, duygularını incitmeden ve en önemlisi göz kontağını kaybetmeden iletişim kurmanız sağlıklı iletişim için olmazsa olmazlardandır. vurgularınız fazla ve yüksekse biraz törpülemeniz de sizin yararınıza olur, onları korkutmadan iletişim kurmalısınız.
  • tek yolu vardır o da sapık olmayan gaylerle iletişim kuracaksın. şimdi gelip buraya onlara bir hayvan türünden bahseder gibi nasıl yaklaşacağımızı anlatmak çok iğrenç olur. yok öyle bir şey. farklıymış.

muhabbetleri "geçen bir yaladım, ay şu çocuk gelse de versem, off çocuğa bak, bana onu ayarlasana, sana sakso çekeyim mi" den ibaret olan gayler ile sağlıklı iletişim kurmak mümkün değildir, sapık olan heteroseksüellerle mümkün olmadığı gibi.

(başlık başıma kalmış)
  • yıllar önce bir ingiliz aktivist söyle demişti:

gay olduğumu derhal aklınızdan çıkarın ve aynı zamanda gay olduğumu asla unutmayın.

misal, gay arkadaşınız çok iyi yemek yapıyor. bunu hemen gay olmasına bağlamayın. muhtemelen arkadaşınız yeteneklidir veya bir dönem en sevdiği aktivite annenin yemek yapışını izlemektir. keza eşcinsel erkeklerin büyük bir kısmı yumurta bile kıramaz. o yüzden arkadaşınızın gay olduğunu unutun.

ama öte yandan da gay arkadaşınızın sürekli olarak dezavantajlar yaşadığını aklınızda tutun.

misal heteroseksüel bir genç ve eşcinsel bir genç üniversiteden mezun olsun. heteroseksüel genç evlenme kararı aldığı zaman, aileler keselerin ağzını açar, çeyizler düzülür. düğün yapılır, altınlar takılır. böylece çiftin hayata başlaması için gerekli olan maddi temel hazırlanmış olur.

eşcinsel genç ise böyle bir destekten yoksun olur. evindeki her eşyayı tek tek kendi maaşı ile alır. eşcinsel genç, evdeki eksiklerini tamamlarken, heteroseksüel genç eksiklerini tamamlamış ve araba taksidine girmiştir. eşcinsel genç araba taksidine başladığında ise heteroseksüel çift çoktan araba taksitlerini bitirip, ev taksidini ödemeye başlamışlardır.

bunu aklınızda bulundurun. eşcinsel arkadaşınıza, "hayret ediyorum. hala eve girmedin mi?" diye küçümser eda ile sormayın. kalbinizi kırar. ondan sonra sözlükte "bu eşcinseller çok agresif" diye ağlamayın. özeti empati kurun. halden anlayın.
  • ibnelerle muhatap olmadığımdan beni ilgilendirmeyen yollar.
  • homofobinin tedavi edilebilir bir hastalık olduğuna inanın ve tedavi olun. siz sağlığınıza kavuşunca ortada sağlık sorunu kalmayacağından hiçbir efor sarfetmeden sağlıklı bir iletişim kurabileceksiniz.
    edit: çok yakın iki arkadaşı gay olan biri olarak bir kez bile kendimi sıktığımı, özel cümleler hazırladığımı, "mış gibi" yaptığımı hatırlamıyorum.
  • bana homofobik diyenlerin gözünün önüne iki tane yağlı kıllı daşşaklı erkeğin sikişme görüntülerini getirmesini diliyorum. zorlu yollar.
  • biseksüelim ve "yoktur".

konu döner dolaşır sikişe gelir. en azından türkiye'de kesin olarak böyle.
  • yıllar yıllar önce, 90'lı yların sonlarına doğru; basketbol oynadığımız, siyaset ve dinler tarihi tartıştığımız, yurt dışı seyahat bile yaptığımız arkadaşımın tesadüfen eşcinsel yani gay olduğunu öğrendim. öğrendiğimde ben hala yurt dışındaydım, o ise türkiye'de. yaklaşık 6 ay bunalım ve yakın çevre analizi sonrası, arkadaşlığımız devam etti. ne ben, ne o konuyu hiçbir zaman cinselliğe taşımadık. en sonunda patlayan o oldu ve sordu. ben de şaka yolla göt senin mal senin beni ne bağlar gibisinden bir şey dedim. şimdi o yurt dışında yaşıyor ben ülkemde. sağlığı yerindedir umarım.

selam olsun sana muziq!

e:i
hesabın var mı? giriş yap