• allahin emri.
    ornek:
    allahin gayretullahi olur.
  • hak olan dinine yapılan düşmanca ve haince saldırıların bardağı taşıracağı hengamede, allah'ın mutlak otoritesinin ve ortak tanımaz iktidarının; kur'an'ın tercümanlığını yapıyor olduğu islam dinini koruma, kollama ve yok olmaktan alıkoyma adına ortaya koyduğu koruyucu ve kuşatıcı vasfı.
    (bkz: gayretullaha dokunmak)
  • fethullah gülen'in pek siklikla kullandigi kelime.
  • (bkz: #39108247)
  • "kötü bir şirin olursanız bir gün siz de gaytetullah'a dokunabilirsiniz... "
  • "bir zamanlar bir derviş, uzun bir yola çıkmış. derken bir kervanla karşılaşmış. kervanın reisi olan iyi kalpli adam bu dervişi kervana katmış, türlü lütuflarda bulunmuş. sonra çölde eşkiyalar kervanı çevirmiş. ne var ne yoksa soyup soğana çevirmişler. eşkiyalar sormuş.

-bundan başka değerli bişeyi olan var mı?
    kervandan ses yok haliyle. bir anda derviş dönmüş,
    -kervan sahibinin altından bir yeleği var, deyivermiş.

kervancı bu duruma çok gücense de sesini çıkarmamış. parasız pulsuz altınsız mecbur kalıp yollarına devam etmişler. bir müddet sonra bir grup asker kervandan kaçırılan mallarla birlikte çıkagelmişler. ne var ne yoksa iade etmişler.

kervancı dervişten işin hikmetini açıklamasını istemiş.
    derviş anlatmış:
    -şayet kervandan çalınan mallara bir altın gömlek daha eklense gayretullaha dokunacaktı. ben de bu yüzden senin sakladığını açığa vurdum"

kaynak: dünya sözlük - lili beral link
  • allah kıskanması diye bir şey ben kuran'da görmedim ama yukarıdaki entryde göreceğiniz üzere kendisine mesnevi ile veya başka bir sapkın yöntemle iftira edenlere azap edeceğini açıkça belirtir.
  • sadece sedat peker'e çalışan bir sistem.
hesabın var mı? giriş yap