• ilk olarak starwars sersi hangi sıra ile izlenmeli sorusu ile başlar.
    batmen mi superman mi; cosplay türkiye'de neden taşak oğlanı muamelesi görüyor gibi konular ile devam eder...

edit: bu mikimmil başlıktan esinlenerek açılan bir de feysbuk grubu varmış.
  • https://facebook.com/groups/1672132406387473

*grupta gereksiz boş geyik yapmak banlanma sebebi.
    ama adminlerin boş boş konuşması da gruptan çıkma sebebi.
    grupta sık sık "bu gönderi yorum yapmaya kapatılmıştır" yazılarını görmektesiniz.
    günlük akışı örneklerle şu şekildedir:
    + admin caps paylaşır
    - üyeler güler
    - üyelerden biri caps paylaşır
    - admin "geeklikle alakasız" diye posta koyar
    + admin kedili video paylaşır
    - üyeler beğenir
    - üyelerden biri kedisinin fotoğrafını paylaşır
    - post yoruma kapatılır.
    + üyelerden birisi sohbet amaçlı bir konuya dair fikrini yazar
    - admin "burası geyik yapma yeri değildir" diyerek postu siler.
    - sonra admin "sohbet" amaçlı "geeklikle alakasız" bir post açar.
    + gruptaki saçma yönetime isyan edenler post paylaşır
    - post altında admine yaranmak isteyen yandaşlar linç operasyonu gerçekleştirir.
    - linç edilen üye gruptan çıkar.
    - admin giden üyenin arkasından gidene küfredermiş gibi post açıp hakkında yazılar paylaşır.

örneklerle "mhgeek again" ön başlıklı bu grubun günlük rutini bu şekildedir. bu entry, fark edildiğinde grupta paylaşılırsa yapılan yorumlara cevap vermek için editlenecektir.

ayrıca geekyaparın kapanan grubunun (bkz: muhabbetin hasını geekyapar) ikamesi gruptur bu grup.

geç gelen edit: entry'ye dair grupta post açıldı mı takip edemedim. ama gruba kendi isteğimle katılmayıp bir bildirimde gruba alındığımı gördüm. sonrasında da grubu beğenmeyip ayrıldım. bu entry'yi yazdığımda gruptan ayrılalı 4-5 gün geçmişti. gruptan ayrıldıktan sonra öncesindeki gruptan (mhg) tanışmış olduğum arkadaşlarım sayesinde böyle saçma olaylar döndüğünü öğrendim. sonra entry'yi döşedim. ha demekki döşememden rahatsız olan gruptaki yalayıcı ekip gelmiş de entry döşemiş. ama her fırsatta ekşiyi ve ekşi yazarlarını yeren bu grup üyelerinde hala 3-5 tane ekşi yazarının kalmış olması beni şaşırttı. hani ekşi sözlüğe bu kadar sayıp da hala ekşisözlükte yazarlığa devam ediyorsunuz ya, sonra da gelip "rahatsızsan gruptan çıkarsın döşemene ne gerek vardı" diyorsunuz ya... ya ben lan neyse bir şey demiyorum.
  • bir süredir dahil olduğum, yorum yapmaktan çok takip ettiğim, çıkan kavgalar karşısında patlamış mısır yediğim grup.

çok hararetli ortamlar var.
  • (bkz: geek ne amk) gibi bir tepkiyle karşıladığım gruptur.

ulan adamlar geğirme sesini bile yazıya döküp statü haline getirmişler arkadaş.
  • dikkat ettiyseniz can sungur admin olduktan sonra olmaya basladi bu tarz olaylar. can sungur istifa. damla <3
  • yoğun çalışan olarak en bir sevdiğim paylaşımcı işsiz dolu insnaların olduğu sosyal medya grubu.
  • beğenmediği halde her posta yorum döşenen paragraflarca post atan ekşide başlık açan takipçilere sahip facebook sayfası. altı üstü bir facebook sayfası lan, varoluşunuz bu kadar mı değersiz. kimliğinizi sikindirik bir facebook sayfası mı veriyor nedir. madem memnun değilsin ayrılırsın bir daha da girmezsin olur biter.
  • içinde ''karı'' diyenlerin barındığını görünce, ''kekoların tatlı telaşı''ndayım sandım bir an kendimi.

hâlbuki; bir kadına nasıl hitap edeceğini bilmeyenlerin, değil bir grupta yer almak, bilişim dünyasında dahi bulunmaması en arzu ettiğimiz hareket.
  • grubun yöneticisi malum dişi arkadaşın kankasıysanız, veya alakalı alakasız her gönderide kendisinin küçük tatlı poposunu biraz daha yükseğe çıkaran yancı güruhtansanız, 'sözde' kuralları hiçe sayarak grubu donanım haber- diğer forumu tadında kullanabilirsiniz. fakat durumun saçmalığıyla, hakaret içermeyen şekilde dalga geçerseniz abla 'triggered' moduna giriyor, iki saniyede atılıyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap