şükela:  tümü | bugün
  • ilk olarak starwars sersi hangi sıra ile izlenmeli sorusu ile başlar.
    batmen mi superman mi; cosplay türkiye'de neden taşak oğlanı muamelesi görüyor gibi konular ile devam eder...

edit: bu mikimmil başlıktan esinlenerek açılan bir de feysbuk grubu varmış.
  • https://facebook.com/groups/1672132406387473

*grupta gereksiz boş geyik yapmak banlanma sebebi.
    ama adminlerin boş boş konuşması da gruptan çıkma sebebi.
    grupta sık sık "bu gönderi yorum yapmaya kapatılmıştır" yazılarını görmektesiniz.
    günlük akışı örneklerle şu şekildedir:
    + admin caps paylaşır
    - üyeler güler
    - üyelerden biri caps paylaşır
    - admin "geeklikle alakasız" diye posta koyar
    + admin kedili video paylaşır
    - üyeler beğenir
    - üyelerden biri kedisinin fotoğrafını paylaşır
    - post yoruma kapatılır.
    + üyelerden birisi sohbet amaçlı bir konuya dair fikrini yazar
    - admin "burası geyik yapma yeri değildir" diyerek postu siler.
    - sonra admin "sohbet" amaçlı "geeklikle alakasız" bir post açar.
    + gruptaki saçma yönetime isyan edenler post paylaşır
    - post altında admine yaranmak isteyen yandaşlar linç operasyonu gerçekleştirir.
    - linç edilen üye gruptan çıkar.
    - admin giden üyenin arkasından gidene küfredermiş gibi post açıp hakkında yazılar paylaşır.

örneklerle "mhgeek again" ön başlıklı bu grubun günlük rutini bu şekildedir. bu entry, fark edildiğinde grupta paylaşılırsa yapılan yorumlara cevap vermek için editlenecektir.

ayrıca geekyaparın kapanan grubunun (bkz: muhabbetin hasını geekyapar) ikamesi gruptur bu grup.

geç gelen edit: entry'ye dair grupta post açıldı mı takip edemedim. ama gruba kendi isteğimle katılmayıp bir bildirimde gruba alındığımı gördüm. sonrasında da grubu beğenmeyip ayrıldım. bu entry'yi yazdığımda gruptan ayrılalı 4-5 gün geçmişti. gruptan ayrıldıktan sonra öncesindeki gruptan (mhg) tanışmış olduğum arkadaşlarım sayesinde böyle saçma olaylar döndüğünü öğrendim. sonra entry'yi döşedim. ha demekki döşememden rahatsız olan gruptaki yalayıcı ekip gelmiş de entry döşemiş. ama her fırsatta ekşiyi ve ekşi yazarlarını yeren bu grup üyelerinde hala 3-5 tane ekşi yazarının kalmış olması beni şaşırttı. hani ekşi sözlüğe bu kadar sayıp da hala ekşisözlükte yazarlığa devam ediyorsunuz ya, sonra da gelip "rahatsızsan gruptan çıkarsın döşemene ne gerek vardı" diyorsunuz ya... ya ben lan neyse bir şey demiyorum.
  • 1500 üyesinin yarısı internete giriş 101 dersi almamış olmasından kaynaklanan problemlerle saat başı drama çıkan, eski muhabbetin hasını geekyapar grubunun ofişıl yeni sürümü.

internetin en güzel yanı istemediğin şeyleri görmemek. seni rahatsız eden biri mi var? blokla. bir gruptan memnun mu değilsin? ayrıl. çok basit aslında. grup adminleri kendi koydukları kurallar ile hareket ediyor. anayasa ile yönetilmiyor grup.

not: admin değilim, admin arkadaşı hiç değilim. tam tersi batman ve joker gibi bir ilişkimiz var. ben tabii ki batman'im.
  • bir süredir dahil olduğum, yorum yapmaktan çok takip ettiğim, çıkan kavgalar karşısında patlamış mısır yediğim grup.

çok hararetli ortamlar var.
  • sikim sokum internet dramalarıyla uğraşmazsan eğlenceli muhabbetler dönebilen grup. zaten genel olarak drama mrama şeyetmeyin annem niye üzüyosunuz kendinizi.

not: damla <3
  • (bkz: geek ne amk) gibi bir tepkiyle karşıladığım gruptur.

ulan adamlar geğirme sesini bile yazıya döküp statü haline getirmişler arkadaş.
  • hakkında ağlamak için altı paragraf yazı yazan ağır işsizdir. facebook grubu lan.
  • yoğun çalışan olarak en bir sevdiğim paylaşımcı işsiz dolu insnaların olduğu sosyal medya grubu.
  • "geek" kelimesinin kelime anlamına girmeyeceğim. bilinen birşey olduğundan konuya girmiyorum fakat bu grupta neden sürekli dini değerlere saldırı bu kadar göz ardı ediliyor. ben herhangi bir dinin ifade özgürlüğü içersinde aşağılanmasına evet diyemem. faşizm ile paralel giden bir durum.

bu grup taraflarını belli eden yöneticilere sahip. adını vermeyeceğim ama şişman sakallı bir arkadaş var. ikili oynuyor. zaten tam bir neckbeard. sağlam bir argumana da sahip değil. belli bir kesimi aşağılayan capslere "fayn" diyor.

sadece din konusu değil diğer başka konularda da yorum kapama yada direk silme olayları oldu. güya çok özgürlükçü geekler. aslında şu gruba bi tane komikli berkin elvan capsi atsam ifade özgürlüğüne girer mi? mesela bu caps. ne kadar komik değil mi? grupta paylaşılan "ifade özgürlüğü" içersindeki resimlerle aynı komikliğe sahip. at gözlüğü ile bakan ordaki gerzeklere farklı bir bakış açısı getirmesi için güzel örnek. ben bu capsi paylaşsam bi tarafları tutuşacağı için büyük olasılıkla silip gruptan atarlar.

geçen gün koyun tecavüzü konulu bir caps vardı. herkes "hehe çok komik lan" diyen salaklara sahip grup şu an. eskiden severdim bu grubu ve insanlarını fakat "yaşını başını almış" gerzek ergenlerle dolup taşmaya başladı, nefret ettirir oldu.