şükela:  tümü | bugün
 • bunu soyleyen insana 'gercek komunizm de bu degildi ki' denir. yuzundeki donukluga bakilir...

  daha iyisini yapabiliyosan yap, bahane uretme. bilmedigin seylerin pesinde gidiyorsun, salak olma ozgurlugunu elinden almamiz mukun degil ama baska yerde oyna. ustumuze pisligini sicratma..

  not: komunist degilim...
 • tartışılması oldukça boş bir konu. senin için müslümanlık o'dur, diğeri için değildir. peki burada işaret edileni görmek yerine neden sürekli parmağa bakılır? "gerçek islam bu değil" diyen kimse, senin rahatsız olduğun şeyden rahatsız olmuyor mu? "gerçek islam" senin için kötülüğü temsil ediyorsa bırak da inanılanı "-iyiliği temsil eden-, sahte islam" olsun. hiçbir şey kaybetmezsin.
 • (bkz: yunus emre)
 • eziklik düsturunu düzeltmek için, çareyi kendisi değil de, toplumlara malo lmuş ritüellerde arayan looser'ların kullanabileceği bir cümle..
 • (bkz: din bu)
 • gazetelerin internet sayfalarında dolaşırken bir resim galerisine rastladım; imam hüseyin ve 71 yakınının 680 yılında kerbela’da şehit edilişinin yasını tutan, üzerinde bıçak ve jiletler bulunan zincirlerle kendilerini kamçılayan gençlerin kanlı fotoğrafları. fotoğraflar hindistan’ın keşmir bölgesinden. buna benzer bir çok tören türkiye’de de gerçekleştiriliyor.
  dindar arkadaşlara sorduğumda cevap hep aynı; islamiyette böyle birşey yok.
  eee dönüp bakıyoruz suudi arabistan’a, kadınlar halen dini gerekçelerden dolayı araba kullanamıyor.
  bir başka yerde selefiler islamda yeri yok diye türbe yıkıyor.
  bir başkayerde “10 yaşın altındaki kız çocuklarının evlenmesinin yasaklanması islami kurallara aykırı.” tartışması yapılıyor, nerde, iran parlementosunda. bak üç beş kişiden bahsetmiyorum burada, bu tartışma iran parlementosunda yapılıyor.
  lafa gelince 1.5 milyarlık islam alemi, sonra bu müslüman değil, o gerçek islam değil.
hesabın var mı? giriş yap