• http://img210.imageshack.us/…t2008cumartesi2rn1.jpg

böyle de bir reklam sloganı vardır. tebrikler kanal 1...
  • "araba çalmak mı daha zevkli yoksa seks yapmak mı" diye soran angelina jolie hatununun sorusuna biraz düşündükten sonra "araba çalarken seks yapmak" diyerek doğru yanıtı veren nicholas cage kişisinin de ; angelina'yla yakın temasa giren diğer erkek/dişi oyuncular gibi benden bolca küfür yediği filmdir..

bu arada filmde angelina jolie'nin oynadığı kısımları kesip yeniden kurguladığımda yaklaşık olarak 10 dakikalık bir kısa film elde etmiş oldum..orjinalinden daha heyecanlı ve başarılı oldu..
  • - gideceginiz filme karar vermeniz; 1dakika 10 saniye
    - onların arabanızı çalması 60 saniye sürüyor

-kırmızı ışıkta beklemeniz;1 dakika 15 saniye
    -onların arabanızı çalması 60saniye sürüyor

-arabanızı park etmeniz; 2 dakika 25 saniye
    -onların arabanızı çalması 60 saniye sürüyor

-bankadan para çekmeniz; 1 dakika 30 saniye
    -onların arabanızı çalması 60 saniye sürüyor

her afişte farklı oyuncu ve arabanın olduğu, 4 farklı afiş ile 60 saniye filminin tanıtımı bu sloganlarla yapılmıştır.
    (çokşeybilenkiz_'a teşekkürler)
  • orjinali 1974 senesinde çevrilmiş ve o senelerin amerikan sinemasında moda olduğu üzere çok hızlı takip sahnelerinin yer aldığı bi film . en önemli özelliği 47 dakika süren bi kaçıp kovalama bölümünün olması ve sahnenin sonunda '73 model bi mustangin yerden 5.5 metre yukarıya zıplaması olayıdır. nicolas cage bu filmin yeni çekilmiş versiyonnda oynuyor .
  • rahmetli ananemle izleseydim bu filmi, nicolas cage, damgayı yemişti. nasıl ki kirk douglas asi bir köle, burt lancester alttarafı bir cambazsa ve rus da olsa mümtaz bir doktorsa ömer şerif, nicolas da araba hırsızıydı işte.
  • yanlis hatirlamiyosam soyle bir dialog vardi:

n.cage: which one do you prefer? stealing a car or having sex?
    a.jolie: how about having sex while stealing car?
  • nicolas cage ve angelina jolienin oynadigi versiyonu cok da ic acmayan film. nicolas cage maalesef olmaya calistigi karizmatik hirsiza uymamis, film boyunca bu adam berberi oynamaliydi esnaftan biri olmaliydi deyip durdum. bunda fast and furious serisinin de etkisi vardir. angelina jolie de bildigin cirkin bu filmde, bulanik mavi gozler rastali sari saclar zaten o kocaman agzini hic sevemedim. sozun ozu film 10/5.
  • her 3-4 ayda bir izlediğim film.arabalara hasta olan birisi olarak söylüyorum eleanor amerikan klasikleri arasında en sevdiğim.
  • (bkz: erken bosalma)
  • 2 fast 2 furious ile yaklaşık aynı zevk seviyesine sahip bir film. angelina jolie'nin sarışın halini görüp, ağız suyu dökmek, bolcana hoş araba görmek gibi artılara sahip olsa da, daha iyi olabilirdi denebilecek bir yapıt.
hesabın var mı? giriş yap