• abartısız en son 3 yıl önce tek bir mail yazdığım şirket emailini contacts altında 3. sırada göstermesiyle ve bunu hide edemeyişimle anasına bacısına sövdüğüm saçma sapan bir şey.
  • buglı proğram. mis gibi google talk un anasını sikmişler.
  • yemin ediyorum götüm gibi bokum gibi bir program. googleın en büyük başarısızlığı. mis gibi hafif temiz google talku bok vardı kapatacak.
  • uzun zamandır skype kullanamayışımın nedeni iş bilgisayarında güvenlik duvarının olmasından kaynaklı skype programı dahil bir çok uygulamayı yükleyemiyor olmamdan kaynaklıdır. amma velakin apple ve windows kullanıcıları android'in hayatımıza sağladığı kolaylıkların farkında değildir. onlar hep whatsapp, viber, line, skype gibi programları telefonlarına yüklemeyi ve kullanmayı tercih ederler. bu uygulamalar hiç bir şekilde masaüstü ya da notebook bilgisayarınız ile senkronize değildir ve kurulum gerektirir. oysa gmail'in sohbet özelliği olan hangouts(gtalk) hiç bir uygulama yüklemenize gerek kalmadan bir adet gmail hesabınız ile her an her yerde kullanım kolaylığı sağlayan hizmettir.

özellikleri:
    -kurulum gerektirmez. tarayıcıdan gmail hesabınıza girerek sohbet edebilirsiniz,
    -dilerseniz telefonunuza da yükleyerek bu hizmet sayesinde sürekli online kalabilirsiniz,
    -telefondaki uygulamanın adı hangouts(gtalk)'dır. bu uygulama skype, whatsapp gibi telefonunuzu yavaşlatmaz,
    -çok hızlı görüntü ve ses aktarımı sağlar. bağlantınız standart seviyede ise takılma olmaz,
    -görüşmeleriniz gmail hesabınızda sohbetler(talks) sekmesi altında kayıt altına alınır,

hal böyleyken niye hala büyük bir kitlenin diğerlerini kullandığını merak ediyorum.
  • kullanmayı bilmeyen şekilci bebelerin(angaralı değilim) eblek eblek yorumlar yaptığı chat uygulaması.
    illa tv lerde gazetelerde boy boy reklamı yapılmasını mı bekliyorsun bunu kullanmak için. mis gibi uygulama yapmış adamlar nan. otur pc başında yazışmaya kaldıgın yerden devam et. al eline tableti devam et, cebini aç hepsi senkronize olmuş. aç kamerasını görüntülü yap. resim al-gönder. sms uygulaması olarak kullan pis reklam mesajlarını engelle. dilersen sms ile sohbet iletilerin aynı yerde görünsün. daha başına taş mı istiyosun?
  • sesli arama olayı ücretli falan değil, gayet skype gibi, viber gibi olan uygulama. listenizde olan birini arayabiliyorsunuz ücretsiz bir şekilde. paralı olan gsm numaralarını arayabilmek, google voice hesabına para yükleyerek yapabilirsiniz bunu. konuşmada senkronizasyon gayet iyi, pek lag olmuyor. ekstra uygulama yükleme olayı kötü elbette, keşke entegre edebilselerdi. ilerleyen zamanlarda mutlaka yapacaklardır sanıyorum.

mobil appten sonra şunu da demeden edemeyeceğim. desktop uygulamasına 2 gün önce şöyle bir özellik geldi. konferans görüşme yaparken ekran paylaşımını, kişilerin tamamının değil de belli birinin görmesini sağlayabiliyorsunuz. bunu ayarlayabileceğiniz yeşil bir bar eklenmiş durumda tepeye. paylaşım yaptığınızda çıkıyor. buraya kadar her şey güzel. ama bu bar görüşü engelliyor! nereden baksanız 50-60px kaybolmuş durumda ekranda. insanlar bir şey paylaşırken ekrana zaten bakmaz demeyin. beraber çalışılırken herkes ekran paylaşımı yapar, bir sen çalışırsın millet izler, bir başkası çalışır. yani ben öyle kullanıyorum. şimdi karşıdakinin ekranının tepesi gitmiş durumda*. muhtemelen gözden kaçmadır, ya da öyle düşünmek istiyorum.
  • whatsapp'a kıyasla aşırı hızlı ama çok fazla eksiği var. ses, video falan gönderilemiyor. galeriden birçok resim seçip yollayayım diyemiyorsunuz, tek tek kim uğraşacak anca albüme atıp paylaşabilirsin. video yollamak için google+'a yükleyip paylaşmak mümkün ama zahmetli.
    chrome eklentisi güzel. bilgisayardayken telefondan cevap vermek zorunda olmamak iyi oluyor. onda da gelen resme tıkladığınızda da google+ sayfasında açılıyor, onun yerine basitçe fotoyu büyütsene.
    bildirim sistemi genelde iyi çalışıyor. bilgisayarda açınca telefondan bildirim siliniyor vs.

güzel bir program yapmışsın geliştirsene lan göt google.
  • yenisinde sms bildirimleri tamamen kapatılamıyor. en fazla 72 saate kadar ara verebiliyorsun. durduk yere huzurumu kaçırdın google be. (bkz: sms/@ssg)
  • google + ın en güzel özelliği. bildiğin video konferansın olması gerektiği gibisi.
  • gün içinde çalışanlarımla hangouts üzerinden yazışıyoruz sürekli. yazışma esnasında alakasız anlarda ufak tatlı random animasyonlar çıkıyordu. ben her seferinde nereye tıklayınca gönderildiğini bilmediğim bir özellik olduğunu, yazıştığım kişinin gönderdiği bir şeyler olduğunu sanıyordum, bir gün ciddi, hafif tatsız bir yazışmanın sonunda "süper" yazdım, kafam kadar bir gülen surat animasyonu çıktı, kahkaha atıp gitti. içimden ortamı yumuşatmak için gönderdi galiba dedim, sempati besledim hatta kendi kendime, içim ısındı, yerimden kalkıp yanına gittim, masasının başında bile değilmiş eleman o sırada. neden sonra farkettim ki "süper" ve "hahahaha" yazınca çıkıyormuş bu şeyler.

ayrıca bakınız: http://www.huffingtonpost.com/…ileys_n_6362844.html
hesabın var mı? giriş yap