• artık bir şeyler olsun dediğim dizi ama asla bitmesin
  • martin henderson namı değer nathan rigs diziden bu bölümle birlikte ayrılmıştır. tamam megan da iyi hoş da özellikle geçen seneki onca uğraşları ve sezon finalinden sonra karakter üzerinde bu seneki beklenti farklıydı. sezon başında böyle bir ayrılık şaşırttı beni. meredith'le bir derek olmasa da göz dolduruyordu. bakalım artık meredith'i iyice annesinin kızı mı yapacaklar görücez. ama shonda ilişkiler garip çiftler konusunda sıçtın sıvadın kaç sezondur. jackson ve maggie topuna girme hiç.

14. sezonu devam eden dizidir.
  • --- spoiler ---

"donguye bu kadar bagli oldugunuzda dongunun bozulma dusuncesi bile korkutur.
    dongu zarar verse bile...
    ama bazen donguyu bozdugumuzda daha iyi bir seyi bulabiliriz,
    beklenmedik bir seyi,
    hayallerimizde bile imkansiz olan bir seyi;
    ozgurlugu,
    huzuru buluruz."

--- spoiler ---

fazla pecetesi olan var mi? agliyorum da su an.
  • 6 sezon 3. bölümde izlemeyi bıraktığım efsane dizi. devam etmek istiyorum ama --- spoiler ---

.......
    --- spoiler ---
    kalbimde yara gönlümde sızı...
    (bkz: george o'malley)
  • 14x7'den geliyorum ve ağladım sözlük!

kaç gün her yerde sürüyle video resim görmekten gına gelmişti, 300. bölüm için. çok abarttılar dedim, kötü bir bölüm olacak hevesim kursağımda kalacak dedim. ama beni utandırdı bu bölüm. uzun zamandır izlediğim en iyi bölümdü, 300. bölüm.

spoiler sayılmaz söyleyeceklerim, zira merak ettiren ya da insanı şok eden o bölümlerden değildi. tatlı bir bölümdü bu. garipti, hüzünlüydü. eski fotoğraf albümlerine bakmak gibiydi.

çıkan oyuncuların geri gelmeyeceğini elbette kabullendim. ama bu onları özlediğim gerçeğini değiştirmez. bu bölümde de bir şekilde eski karakterlerin hepsi anıldı. george, izzie, cristina, burke, lexi, mark... sadece isimlerini duymak bile beni ağlattı. callie'yle derek'ten de bahsettiler elbette de bu beklenilen bir şeydi zaten.

--- spoiler ---

ulan şu cristina'yı bir getirmediniz be. öyle sadece telefonda konuşuyormuş gibi yapmak, arıyor diye bir resim göstermek yeter mi insafsızlar. evet cristina'yı çok özledim.

--- spoiler ---

evet bu diziyle ilişkim çok acayip, çok abartılı. benimle beraber başlayan arkadaşlarım diziyi yıllar önce bıraktılar ama ben bunu bırakamıyorum. meredith'le birlikte büyüdük diyor ya bu diziyi seven herkes, haklılar aslında. 14 sene anasını satayım 14 sene...

umarım bir daha bu tarz bir bölüm izlemek için, 400. bölüm gibi ütopik bir şey beklemek zorunda kalmayız.
  • 14x7 ile işi abartıp bu sefer mutluluktan ağladığım dizidir. gerçekten diziden çıkan her karakter sanki kendi ailem, kendi arkadaşım gibi. kendi hayatımın mutlu anılarını hatırladığımda hissettiklerimi hissediyorum çok acayip.

sanırım meredith'le büyümek dedikleri şeyden ve koskoca 14 seneden dolayı. zaten hepi topu 26 yaşındayım 14 sene olmuş yahu, ben bu diziye başladığımda dizi güncel olarak ikinci sezonun başındaydı!

--- spoiler ---

evet meredith harper avery ödlünü kazandı ve o sevinirken ben de sevinçten ağladım. biraz da jackson'ın konuşmasının etkisi var tabii.

evet meredith'le büyüdük ama meredith gibi büyüyebildik mi acaba? ben hayatımdan bir derek kaybetsem böyle toparlanabilir miydim? annem önce alzheimer olsa benim kim olduğumu dahi unutsa sonra hayatımdan çıksa, kardeşim lexie ölse?

meredith'le yarışan şiddette dramlarım var. ve sonrasında hiç de onun gibi soğukkanlı, bunu hırsa çeviren, sevgisini hala birilerine vermeyi bilen biri olamadım. meredith gibi büyümek de istiyorum be sözlük!

derek, meredith'ten sonra şu dizide en sevdiğim iki karakter callie ve cristina, lexie, mark... ulan hepinizi çok özledim allahsızlar. o bebe george, cristina ve izzie'yi getirmek zorunda mıydınız. ağlamıyorum alerjik rinitim var gözlerim sulanıyor :/

dizi de amma değişti, herkes çıktı tadı kalmadı meeeh diyoruz da, hayatımız çok mu farklı sanki? 5 sezon önce hayatım bambaşkaydı, bambaşka insanlar vardı çevremde, 10 sezon öncekileri saymıyorum bile.

canım dizim be, hiç bitmesin zola'nın beyin cerrahı olduğunu da görelim işallak.

--- spoiler ---
  • 14x7 çok güzeldi ya.

--- spoiler ---

bir insan bu kadar mı özler? yoklukları bu kadar mı belli olur? yang, o’malley, izzie. keşke derek’i de görebilseydik ama shonda sanırım küsmüş diziden ayrıldı diye. facebook’tan yayınlanan 300 bölüm videosunda bile shepherd yok. mark var lexie var ama burke, o’malley ve shepherd 1 saniye bile geçmedi. tamam, belki aranızda bir şey olmuş olabilir ama bu diziyi dizi yapan kemik karakterlerdi bunlar. özellikle derek. koskoca 11 sezon ve inanılmaz bir aşk vardı ortada. neyse.
    --- spoiler ---

bir diziye bu kadar anlam yükleyeceğimi bilmezdim.
  • muhteşem bir 300. bölüm (14x07) yapmış dizidir. tek kelimeyle mükemmeldi. dizinin en iyi senaristi krista vernoff (kendisi 2. sezondaki tren kazalı bölümün yazarı ve o bölümle emmy adayı olmuştur diyim size) bu sezon diziyi shonda'dan devraldı ve bu bölümü de o yazdı. yeni senaristlerden biri yazsaydı nostalji bu kadar iyi ve ince işlenemez ve bölüm bu kadar anlamlı olamazdı. resmen erica hahn dışında herkesten bahsedildi. teddy'yi saymıyorum o daha yeni hastanedeydi. krista tabi duygularımızla da oynadı bi güzel. alex'i, izzie'nin hayatı hakkında hakkaten bilgi sahibi sandım ama çok güzel bir sahneydi. çoğu sahne çok güzeldi. bu sezon çok güzel. kalemine sağlık be kadın.
  • seviyorum bu diziyi
    yıllardır takip ediyorum
    öyle çok arabesk bir yanım da yoktur aslında - ya da ben öyle sanıyorum -
    ama bu dizi nedense çok etkiliyor beni.
    olaylar, dialoglar, tercihler her biri ayrı bir duygu uyandırıyor bende
    hayır öyle sıradan bir sinema dizi izleyicisi de değilim
    kendimce bir birikim de vardır sinema üzere hafife alınmayacak anca bu dizi çok etkiliyor arkadaş beni
    hele ki biraz yolunda gitmesin hayat
    biramı votkamı şarabımı alıp bir iki bölüm grey's anatomy izlemek nasıl da iyi geliyor bana
    o yüzdendir ki her kimin emeği varsa çok ama çok teşekkürler

tanım affedersin:
    mutlaka izlemeniz gereken dizi
  • (bkz: sikerler)
    format vs canına okudum biliyorum da
    gecenin bu saatinde evrenin uzak bir galaksisinde bana dokunuyor bu dizi. eğer ki " ne imiş bu dizi " diye burayı okuyorsan sen. izle gerçekten izle öyle karar ver.
hesabın var mı? giriş yap