• ben bu haberin son cümlesine takıldım. haber şöyle.

günaydın et restoranları'nın % 70'ini ferit şahenk ve mansimov aldı. satın almayı kurdukları yeni şirket üzerinden yapan ortakların 350 milyon tl ödediği belirtiliyor.

daha önce basında çıkan haberlerde yüzde 70 hisse için sadece ferit şahenk'in ismi geçiyordu ve hisseler için ödenecek rakam olarak 150 milyon dolar (327 milyon tl) telaffuz ediliyordu.
    mübariz mansimov, 1.2 milyar dolarlık servetiyle türkiye'nin en zengin 29'uncu ismiyken, ferit şahenk 3.4 milyar dolarlık servetiyle türkiye'nin en zengin insanı.

böylece günaydın et'in iki patronunun serveti toplam 4.6 milyar dolar oldu.

yani ferit'in 3.4 milyarı, mübariz'in 1.2 milyar serveti var. böylece ikisinin toplam serveti 3.4+1.2 = 4.6 milyar dolar oldu diye haber mi verilir lan?

et lokantasında ortak oldular diye tüm servetlerini bir araya getirip havuz mu yapıyorlar ?

ne gerizekalı gazeteciler varmış ülkede arkadaş.
  • etiler'deki kasap talebe cevap veremediği için etiler'de bebek'e inen yokuştan 50 metre ileride hisarüstü tarafına yani yeni bir yer daha açtılar. pek güzel pek ferah. bundan böyle rezarvasyona cevap verememek diye bir şey olmayacak anladığım kadarıyla ve bu günaydın kasap'la ilgili benim açımdan söylenecek bir şeyin kalmaması demek.

edit: 27.04.2013'te girilen bir entry ile burada süt danası kullanıldığını öğrendim. (bkz: süt danası vahşeti) genel olarak et yemeye karşı değilsem de bu kadarı fazla. bundan sonra keyfim için gitmeyeceğim.
  • istinyepark'ta hamburgeri 23 tl cik, t-bone steak 50 tl ciktir. ama görünümleri bile deli lezzetlidir.
  • kebabçısının üsküdar şubesinde teras katında dünyanın en enteresan garsonunun olduğu yemelik et`:?` ile ilgili bir zincir.

söz konusu garson, durduğu yerden sürekli yemek masamızda bir gerilim yaratmış, masadan bizim eşyalarımızı falan götürüp atmaya kalmış, yemekten sonra getirdiği ıslak mendilleri açıp vermiştir.

yahu ben kendim açamıyor muyum? belki elimi silmeyeceğim, onu da cebe atacağım? vallaha ilk defa gördüm böyle şey.

not: yukarıdaki serzenişler aslında şikayet değildir. abi bizi baya güldürmüştür. eğlenmişizdir.

düzeltme : kadıköy yazmışım şubeye, üküdardı halbuki.. düzeltmek istedim ki yanlış olmasın.
  • merkez şube olan bostancı'nın 2018'de kapanacağı söyleniyor. mal sahibi ile anlaşamamışlar.
  • etiler şubesine uğramayın bile. rezervasyonunuzla ayakta dikildiğinizle kalırsınız. kuş konduracak olsalar değmez...
  • şahenk ve mansimov ikilisi tarafından %70'ine 350 milyon tele* verildiği söylenen lokantacı... bu yerin %70'i 350 milyon dolar* ediyorsa, yemin ediyorum paranın pul kadar değeri kalmamış demektir...
  • bir bostancılı olarak eski günlerini hatırlamakta zorluk çekmediğim dükkan. köpek besler gibi bembeyaz bi kuzu beslerdi cüneyt abi.
  • istanbul'da et üzerine tek mekan.zincirleşmenin ve büyümenin beraberinde getirdiği en büyük sorun olan 'kalite' ve 'standart' burda da karşımıza çıkıyor.etler tamamen aynı,garnitürleri aynı tedarikçiden alınmış,pişirme metodları ve dereceleri kesin kurallarla belirtilmiş olmasına rağmen o 'aşçının eli' ve 'göz kararı' kısmında iş gelip düğümleniyor.bu yüzden bir yerde yediğinizin aynısını başka şubede yiyemiyorsunuz.istinye park şubesi çok özeldir.hatta günaydın için bu işin restaurant olarak başladığı ilk yeridir.sigara yasağı ile beraber biraz tenhalaşmaya başlasa da her zaman kalabalık ve doludur.etiler'de kebapçı karşısında açılmış olan çok küçük ama bir o kadar eğlenceli şubesi ise işletme müdür oğuz bey'in gelmesi ile belli bir kararlılığa ulaşmıştır.hatta şu sıralar etiler caddesine taşınma hazırlıkları içerisindeler.burası kendilerine biraz küçük gelmeye başladı sanırım.et olarak tavsiyem ise kesinlikle dana pirzoladır.
hesabın var mı? giriş yap