• günümüz için çok düşük çözünürlüklü görüntü.

8300x10000 kabaca.
  • burada insan görüyorum, kafayı yedim galiba
    görsel
  • gece çekilmiş sanırım. beklediğim kadar parlak gelmedi.*
  • şurada zoomlama imkanı ile bulunan fotoğraftır.

buradan da 56 mb'lık bir kopyasını indirebilirsiniz.

extreme ultraviolet imager'ın (eui) 75 milyon kilometre uzaklıkta, dünya ile güneşin tam ortasındayken çektiği fotoğraftır. eui'nin güneşe bu kadar yakın olması nedeniyle, fotoğrafın güneşin tamamını kapsaması için, çekilen 25 ayrı fotoğrafın birleştirilmesi gerekmiştir. art arda 25 fotoğrafın çekilmesi 4 saatten daha uzun sürmüştür. sadece bir kareden diğerine odaklanmak dahi 10 dakika süre almıştır.

25 fotoğrafın bütünü ile oluşturulan fotoğraf 9148 x 9112 çözünürlüğe sahiptir ve 83 milyondan fazla piksel (83 megapiksel) içerir. bu, 4k televizyonların gösterebildiğinden 10 kat daha iyi bir çözünürlük demektir. kaynak
  • hepimiz 1 pikselimizi bağışlasak bizim de çekeceğimiz fotoğraftır. malum milletimiz gerektiğinde fedakarlık yapmaktan çekinmez...

türkün gücüyle daha güzel çekeriz hem biz. hedef 2023, hedef uzay!
  • urfa'da ensemizden akan ter damlasını go*umuze ulastiran varlık bu mu?
  • bana çekilen görüntüden ziyade , bilgisayar ortamında hazırlanmış gibi geldi.
  • güneşe duyulan hayranlığı pekiştiren görüntü. annene babana bakmak gibi. yaşama nedenini izlemek gibi.

25 farklı fotoğraftan 10 dakikalık uzun pozlama ile oluşturulduğu yazıyor. keşke daha fazla teknik bilgi verselermiş.
  • neden sepia çekmişler acaba?
  • görsel
    dünyamız sağ üstte, böylece hepimizin güneş ile çekilmiş bir selfiesi oldu :)
hesabın var mı? giriş yap