• gurbetçilere bir defaya mahsus vergi gelmesi gerekliliği olacaktır başlık sınırlarına takıldım

evet son zamanlarda artan döviz fiyatları ve cari açık karşısında vatandaş olarak donumuza kadar vergi ödüyoruz.her kalemde durmaksızın gelen bu vergiler karşısında biz vatandaş olarak gereğini yapıyorsak gerekirse ek mtvmizi ödüyorsak bunu gurbetçi kardeşlerimizde yapabilir!
    ''türkiye cennet yeğenim düzen olmasa gelecez vallah' diye dolanan, tıpkı türkiyede yaşayan vatandaşlar gibi oy kullanabilen gurbetçiler için aynı bize yapıldığı gibi ; bir(1) defaya mahsus ülkeye girerken 1000 euro(bu bedel arttırıladabilir) vatan vergisi alınabilir. hem gurbetçi kardeşlerimize bu bedel koymaz hem de cennet vatanı ne kadar seviyorlar görürüz.

haydi gurbetçi kardeşim(!) sen de taşın altına elini koy…
  • döviz cinsinden yıllık kazançlarının %5'i yeterli olacaktır kanımca
  • vatandaşlıktan çıkıp bir daha türkiye'ye ayak basmazlar
  • bir yolunu bulup gurbetçileri vergi ve haraca bağlamalıyız.
    biraz da onlar sırtlasın sarayın yükünü..
    memleketi ne kadar seviyorlar görelim.
    öyle türkiye gibisi yok demekle olmaz biraz da siz pamuk eller ceplere yapın.
  • niye bir defaya mahsus olsun ki? elinizi korkak alıştırmayın.
  • nereye harcandigini kalem kalem goreceksek neden olmasin ?
  • tr ye her geldiklerinde alınabilir. özellikle araçla gelenlerden...
  • var zaten.

memleketteki yakınına banka havalesinin ulaştırılması bir aydan fazla zaman alıyor, bu süre zarfında bankalar o paradan "float income" denen gelir elde ediyorlar; norveç ülke içi havalelerde bu süre bir gün, bitcoinde sıfır gün.

ayrıca, bankaların uyguladığı döviz alım satım fiyat makası gurbetçinin sırtına ayrıca bir vergi.

havale harçlarından, pasaport harçlarından bahsetmedim henüz.

iktidar daha fazlasını yapamaz çünkü zülfü yare dokunur (misafir milyarderler, vatandaşlık müşterileri, yurt dışında yaşayan kendi çocukları, vs.)
hesabın var mı? giriş yap