• üçüncü tekil sahsın bir olay hakkında malumatı olmamasının başkası tarafından bildirilme şekli
    (ukte)
  • şu geçeni durdursam, çekip de eteğinden;
    soruversem: haberin var mı öleceğinden?

--- necip fazıl kısakürek ---
  • bir aysegul aldinc sarkisi
  • aysegül aldinc'in en güzel sarkilarindandir. sözleri söyle, pissmii:

umutsuz bakislarin
    kaybolurken gecelerde
    kimsenin ruhu duymaz
    aglarim ben köselerde

hep ayni son beni bekler
    hep ayni caresizlikler
    onu benden ayiranlar
    sevdami alamazlar

birakmam ellereeeeeeeeeee

haberi yok yalnizim her gece
    caresi yok sevmisim delice
    kaderime isyan ede ede
    yasiyorum ben aaaaaaa

dökülüyor yapraklar sana
    üzülüyor sevdalar bana
    yaralarim hep senden yana
    seviyorum ben aaaaaaa
  • bir şarkının hem hareketli hem de hüzünlü olabileceğinin kanıtıdır. ayrıca 2001/1 kısa dönem askerlerinin oy nurcanum nurcanum'dan sonra en çok aşina oldukları şarkılardandır.
  • gerek okunusu gerek yapisi ile aysegul aldinc'e cok yakistiririm oldum olasi. her dinledigimde bir uzaklara bakip gitme istegi hasil olur bunyeme. "vay be ne zamandir dinlememistim, ne guzel denk geldi, dinleyeyim bir ara tekrardan bunu" derim. sonra oyle yitip gider, yine bir radyo yayini, yine bir yol hikayesi ve inadina yine ihtiyacim oldugunda karsima cikar. uzaklara bakip gitme istegi hasil olur bunyeme, "vay be ne zamandir dinlemem...".
  • girişinde melis sökmen'in vokali vardır.
  • 2001 model hareketli ayşegül aldinç şarkısı. ayşegül hanım kah kız kulesi'nde, kah kız kulesinin minyatürünün yanında, arkasında 2001'in istanbul manzarasıyla klipte gözükmektedir. klibi ömer faruk sorak çekmiştir ve diğer çektiği kliplerdeki gibi zoom in ve zoom outu abartılı kullanmıştır.
  • bossa nova tarzı bir ritmle tekrar düzenlenip okunsa çok daha güzel olacak şarkı.
hesabın var mı? giriş yap