• kan, damar duvarından salgılanan antikoagülan (pıhtılaşma engelleyici) maddeler kesintiye uğradığı zaman pıhtılaşmaya başlar. hacamat da kontrollü kanatmadır. bu yüzden senin o jelsi şey dediğin olay pıhtılaşmış kan.

çok da zor değil bunu düşünmek. kanın pıhtılaştığını bilmen lazım dostum.
  • arap saçmalıklarından birisi daha. o çıkan kan kontrollü kanatma yüzünden ortaya çıkan pıhtılaşmış kandır.

bu tedaviyi(!) yapan insanlara göre dolaşımda olmayan kanmış. eğer vücudunuzda bir damarınız dahi tıkansa ve dolaşım dursa o bölge varis isimli yapılara dönüşür. vücutta "dolaşımda olamayan kan" gibisinden bir şey olması da söz konusu değil.

hurafelerle zaman geçireceğine git doktora görün ve kan bağışı yap ille de kanamak istiyorsan.

edit: yazar arkadaşın yeşillendirmesi ile pis kan mevzusuna ekleme yapmak istedim:
    o çıkan kanın iğrenç görünmesinin sebebi tıpaç tarzı aletlerle o bölgedeki kan akışı basınçla durdurulduğundan, orada geçiçi bir pıhtı oluşturarak etkiye vücut bu şekilde tepki veriyor.

eh bazı hastalarda bu safsatanın pozitif sonuç vermesinin sebebinin cevabı da çok zor değil:
    (bkz: plasebo etkisi)
    siz de gidip hacamatçı teyzelere para yıkmadan, evde, ağrı kesiciye yeterince inanarak kendinizi tedavi edebilirsiniz.swh
  • beyaz köpük kıvamında dolaşıma dahil olamayan kan varlığını öğreten olay
    ibret aldım gece gece
  • diyabetle kanatmanın , yani kürete etmenin diyelim ne gibi bir bağlantısı olabilir? yahu düşündüm düşündüm diyeceğim hadi , diyabette ateroskleroz olabilir, ona önlem amaçlı falan ama adam kesin çözüm diyor. kardeşim dokulardaki reseptörleri mi tamir ettin? pankreasta beta hücrelerine mi üfledin?

pişmiş pişmiş bize gelseydi erkenden, yapardık da... vallahi delireceğim. herif bulmuş kanlanan torakal bölgeyi çek babam çek. ağrısı olup da kan çıkmayan yere de bir bahane bulmuş şimdi unuttum. e tabi orasi farklı bölge yamuldun.

şimdi tutmuş bu adamı böyle açıklamak zorunda kalıyorum. neden? insanımız bunlara inanıyor. neyse iyi geceler.

düzeltme: imla
  • o şeker ve tansiyon hastası bir poşet ilaç kullanıyordur. hadi bıraksın o gavur icadı ilaçları. o eve öve bitiremedikleri, her şeye iyi geldiğini sandıkları, ulvi anlam yükledikleri, dolandırıcılara bir ton para döktükleri ilkel hacamatla olsun tedavi.

bundan sonra da her hekimin ayda bir karşılaştığı prototip olarak; 3 gün sonra cileli cileli acile gelir, niye bıraktın amca ilaçlarını diyen doktoru da yanındaki zibidi oğlu ile bu ne artist doktor diye bimere şikayet ederler.

modern tıp bunların arkalarını topladığı için doğal seçilimi de bypass ediyorlar.

hepimiz bunların 3 gram akıllarıyla yarattıkları hayatlarının köleleriyiz.
  • gece gece psikopat gibi 5-6 video hacamat izlememe sebebiyet verendir.

bulaşmayın millet çekirdek gibi bişey bu.*
  • atıl kan ne la?

hani susayım susayım diyorum ama kan dolaşımı kaç sene önce bulundu sizin hala haberiniz yok.

kardeşler, canlar, yiğitler, naifler ve gerizekalılar:

vücutta atıl kan diye bir kan çeşidi yoktur. sırtta da yoktur, ayakta da yoktur. gerizekalıların beyninde bir atıllık olabilir ama o atıllığın da kan ile alakası yok.

kardeşler, canlar, yiğitler, naifler ve gerizekalılar:

nereden alırsan al o venöz kan içinde bulunduğu kabın şeklini alarak pıhtılaşır. evet o renkte pıhtılaşır.

allah size beyin vermiş. azıcık kullanın la!
  • hacılar, hocalar ve en önemlisi sayın romalılar;

elemanın pıhtılaşmış kanı çöpe atmasını izlediniz mi? işte orada benim yüreğim parçalandı. o çöpe attığı kan bağışlansaydı, başka birisinin hayatını kurtarabilirdi. hacamat yaptırmak isteyen kişi gidip kızılay'a kan bağışlasın. hacamattan daha temiz, daha sıhhi, daha etkili ve çok daha önemlisi arandığında bulunamayan o değerli kan çöpe gitmiyor.

ve emin olun daha sevap.

valla bak. eğer ben yanlış biliyorsam, rabbim, varsa, benim sevaplarımdan alıp size eklesin inşallah.
  • (bkz: sindirim sistemine dahil olmayan isyankar bok)

sene olmus 2017, bardakla sifa arayan var. siseyle de arayin lan. sakalli sahtekar bir tarafiniza sokunca diyabet filan geciyormus.
hesabın var mı? giriş yap