• telegol'de kendi rızasıyla ismini ve görüntüsünü deşifre eden eşcinsel il hakemi. kendisini özgüveninden dolayı tamamen samimi duygularla kutluyorum.
  • eşcinselliği ile önplana çıkartılan kişidir.

ahmet çakar gibi hem hakem eskisi hem de sağlık sektöründe bir titri olan bir kişi ile yüzyüze gelmiş olması serhat ulueren'in varlığına rağmen işin magazine ve ratinge dökülmüyor olması ciddi bir şanstır.

anladığım kadarı ile bu adam maç yönetiyor, bir süre sonra bir şekilde il hakem komitesine askerlikten muafiyetini bildiren bir rapor götürüyor ki boru değil rapor gata'dan çıkma. hakem komitesi bu arkadaşa sen "ibne"sin senden hakem olmaz diyor.

şimdi bir dakika duruyoruz, düşünüyoruz.

bu memlekette kamuda görevli olan ve eşcinsel olan yok mudur? var.
    bu memlekette özel sektörde eşcinsel ceo'lar yok mudur? var.

eğer hizmet dağıtan bir kurum iseniz, hizmet dağıtanı yaptığı iş ile değerlendirmek gerekir. yani gözlemciler raporlarında "hakem maçı iyi yönetti ama kıçı başı fazla oynuyordu" yazamıyorsa, bu adam hakemlik yapar arkadaş.

zamanında bir köyün imamı 25.yılı doldurup emekli olduğunda memleketine gitmiş ve köyün muhtarına bir mektup göndermiş;

"muhtar efendi,
    içim elvermedi bu mektubu o yüzden yazıyorum. ben 25 yıl abdestsiz namaz kıldırdım. ahaliye söyleyiver de kaza namazlarına başlasınlar"

şimdi federasyona, mhk'ye sormak lazım bu adamın bu yaşa kadar yönettiği maçlar ne olacak? tekrar ettirmezseniz size yazık, tekrar ettirmezseniz bu adama yazık!

iş bu nedenle bu adamı yaptığı hakemlik ile değerlendireceksiniz. mecbursunuz buna. gay barlara adam aramıyoruz efendim. gördüğünü çalan hakem arıyoruz. işini iyi yapan bir halil ibrahim dinçdağ'ın işini kötü yapan bir -atıyorum- yunus yıldırm'dan daha fazla beşiktaş maçı yönetmesinden yanayım.

bu arada "askerlik yapmayanların hakemlik yapmaması" ile ilgili uygulamanın başı olan eski mhk başkanı mustafa çulcu komutanıma selam ederim.
  • bir kaç salak dışında büyük bir destek toplamıştır yaptığı çıkış ile.
    ve bu desteği futbol taraftarlığı gibi erkek egemen bir topluluktan
    hatta maçlarda atılan sloganlara bakılınca homofobik bir topluluktan almıştır...

velhasıl çok büyük bir insandır. çok büyük bir tabu yıkmaktadır.
  • ‘toplumumuza ters’, ‘gitsin radyocu, tiyatrocu’ olsun gibi açıklamalar yapabilen futbol büyüklerinin arasında kendini ortaya koyma cesaretini gösterdiği için takdir edilesi, hakkında yorum yapan çoğu kişiden daha adam gibi adam olan insan. cinsel tercih mesleki yeterlilik kıstası değildir. sorulması gereken soru da eşcinsel birinin futbol hakemi olup olamayacağı değil ‘yakışıklı futbolcu görünce nasıl penaltı verecek?’ diyebilen yorumcunun mesleki yeterliliği olup olmadığıdır.
  • türk halkının herhalde ezici çoğunluğu açık eşcinsellere ancak modacı, şarkıcı veya seks işçisi olarak 'tahammül' ediyor. bu izolasyon, eşcinsellerin karşılaştığı bütün küçümseyici tavırlardan ya da şiddet eylemlerinden de korkunç aslında. halil ibrahim dinçdağ'ın attığı haklı ve cesur adımın umarım arkası da gelir ve bu toplum eşcinsellerin de insan olduğunu ufak ufak kabullenmeye başlar. böylece onlar da 'eşcinsel' hakem, 'eşcinsel' pilot, 'eşcinsel' aşçı, 'eşcinsel' müşteri temsilcisi olmaktan kurtulurlar.

eşcinsel olmadığım için oturduğum yerden söylemem elbette kolay ama eşcinseller "biz buradayız"diye seslerini yükseltmedikleri, buna bir yerden başlamadıkları sürece hem halk hem de devlet sayın dinçdağ örneğinde görüldüğü gibi onları ezmek için bütün imkanlarını kullanmaya devam edecektir. başkalarını bilmem ama ben heteroseksüel grafik tasarımcı ya da heteroseksüel çevirmen olarak anılmaktan hiç hoşlanmazdım.
  • oldukça taşaklı! bir iş yapmış o ekrana -hem de- ahmet çakar'ın yanında çıkarak. her ne kadar ibne hakem klişesi nedeniyle sulandırılmaya müsait bir konu olsa da inşallah sulandırılmaz.

cinsel tercihine göre insanlara meslek biçilmez, hayat da biçilmez. eşcinsellerin "kendini gizleyen" büyük bir bölümü zaten aranızda yaşıyorlar. "ben bilmediğim sürece" ne yaparlarsa yapsınlar aymazlığına lüzum yok. ne yaparlarsa yapsınlar bize bulaşmasınlar diye bir yaklaşım olamaz.

sivil toplum kuruluşu dediğimiz örgütlerin işte bu zamanda ortaya çıkması lazım. ilk başta eşcinsellerin kendi dernekleri, sonra da çağdaş yaşama inanan bütün dernek ve kuruluşların şimdi konuşması lazım. bu insanın kendi kimliği ile var olabilmek için attığı cesur adımı havada ve açıkta bırakmaya hiç birinin hakkı yok.
  • ibneligin escinsellik olmadigini ispatlamis hakem.
  • 16 mayıs 2009 tarihli telegol programında ahmet çakarın önce savunur gibi davranmasına aldanıp, "anomali" "genetik bozukluk" laflarıyla dumura uğrayan fakat belli etmeyen tff trabzon bölgesi hakemi
  • destek olmak için http://proje.hurriyet.com.tr/…ilgonder/mailtff.aspx

köstek olmak istiyorsanız şayet ne yapacağınızı biliyorsunuzdur mutlaka, bu konuda yardımcı olamayacağım.
  • oldukça cesur bir karakter...
hesabın var mı? giriş yap