şükela:  tümü | bugün
 • halil usta gerçekten de kebapta ulaşabileceğiniz son nokta olarak görülüyor ve ordan sonra hiç bir etten yerken bu kadar zevk almanız mümkün değil. masaların asla ayrılmadığı ender yerlerden biri. gittiğinizde g.antep valisi bile orada masa ayıramaz.
 • tren istasyonunun arkası, eski tekel binasının oradayla tarif edilen dükkan. mahalle arasında dik bir yolu olan sokağın içinde bakkal dükkanı olmaya müsait bir mekanda iş yapar. buraya restaurant deyip ayıp edilmemelidir. adana, urfa kebap benzeri olan kıyma adıyla sipariş edilir. garsonun ortaya getirip bıraktığı çoban salatayı istanbul'da satanlar görse etek giyip dolaşmaları gerekir. kuşbaşısı eski istanbul beyefendisi kıvamında terbiyelidir. duvarda mekana gelen ünlülerle çekilen fotoğraflar vardır. gol oldu rıdvan da antep deplasmanlarında burayı pas geçmez(di). imam çağdaş , haci abdullah sa, halil usta da ağa lokantası kıvamındadır.
 • uzaktan akrabamiz olmasindan kelli, kebabi ve coban salatasiyla buyudugum, tekel caddesindeki kasap dukkaninda kebap yaptigi ve insanlarin kebabi tezgah uzerinde, alip disarida yedikleri gunleri hatirladigim sevimli, agir siklet amca. isi ne kadar buyuturse buyutsun, ne kadar ust duzey devlet gorevlisi, artist, sarkici burada yemek yerse yesin, karsiyaka'dan, mahallesinden kopmadi. bu kenar semtle (artik merkez oldu gerci) ozdeslesti ismi. simdi de oturdugu evin altinda dukkani. kebabinin tadi hic degismedi, etini nasil terbiyeledigi bir sir olarak kaldi ve kalmaya devam ediyor. onceleri yalnizca kebap ve salata yapardi. sonra lahmacun da satmaya baslamisti. ama kebaptan sasmamak lazim yine de. ben en son 3-5 sene evvel ugramistim, eski tadi alamamistim. damak zevkimin degismesine yormustum, yormak istemistim. kucukken kimi arkadaslarim burada ciraklik (anteplice deyisle $eerdlik) yaparlardi, cocuklara biraz sert davrandigini soylerlerdi ama o zamanlarda cirak dedigin "eti senin kemigi benim" anlayisiyla teslim edilirdi ustaya.
 • online lokanta gpsimin** tavsiyesine göre, masa bekleyerek titizlenilmemesi, grubun dağılması pahasına ilk bulunan yere oturulması gereken lokanta. 1,5 küşleme, ince kıyılmış nar ekşili salata ve bol miktarda ayran tüketilmesi, 47 derece gaziantep sıcağında bile zorunlulukmuş, anlaşılmıştır.
 • öyle bir salata yaparlar ki kebaplar gelmeden insan salatayı bitirir bi de kebapla ister salatayı,tek dez avantajı porsiyonlarının az olmasıdır kanımca.
 • ne yolu tarif eden bir ok ne de tabelası vardır, biliyorsan gidersin. bir de salatayı kaşıkla yemek gerekir sulu sulu...
  resmi ismi de ömer kebap salonudur. resmi adresi mithatpaşa mahallesi. öcükoğlu sokak no4 gazianteptir. hani yolunuz düşerse adres ekşisözlükte var, içiniz rahat olsun diye deyiverdim.
 • hardcore kebap yapar. gerçi inceden puştluk vardır. misafirinizle gittiğinizde kapıda hesabı istersiniz "sen bilirsin abi" der, zan altında bırakır adamı.
  bilirsin hesap 40 ytl, 50 uzatırsın; misafir var diye yanında para üstü vermeye yanaşmaz, sen de isteyemezsin misafirin önemli birisiyse...

  ama güzel kebap yapar. harikualde hatta. yiyebileceğinizin en iyisi.

  (bkz: açık konuşuyorum)
 • eğer kebap konusunda bir sıralama yapılması gerekiyorsa halil usta ve diğerleri olarak incelenmelidir konu. bu ülkedeki hemen her ile gitmişliğim, yemek yemişliğim var, ve işbu sebeple rahatlıkla atıp tutabilirim bu konuda. yaptığı küşleme denilen sanat eseri hakkında söyleyecek söz bulamıyorum.
  ayrıca, eti terbiyelemek için bir odaya kapandığı ve içeri kimseyi almadığı, randevu ile yer ayırmadığı, bakan gelse bile yer boşsa içeri aldığı duyumları ise bambaşka bir boyut katıyor olaya.
  şahsen ben halil usta'ya gittiğim günü her yıl törenlerle kutlayacağım.
 • antepe gitmek için başlı başına bir sebep olan lokanta.

  insanın eli ekmeğe değmeden kaç tabak et yiyebilir? çocukları korkutmamak adına kendimden örnek vermiyorum...
 • otoparkının son model arabalarla dolu olduğu kebap salonu.

  içerideki duvarlarda boydan boya ünlülerle çekilmiş fotoğraflar asılıdır.

  kebaplar oldukça güzel; en son ikram olarak getirilen ete doyum olmuyor. yedikten sonra aman diyeyim içecek bir şey içmeyin de tadı ağzınızdan gitmesin.