• skandalı ortaya çıkaran iclal n'nin beyanı aşağıda gibidir;

"bu çocuklardan 115’i için emniyete bildirimin yapılmadığını tespit ettim. diğer çocuklar için bildirim yapılmış. 115 çocuk ile ilgili emniyet birimine bildirim yapılmadığı gibi hastane polisinin protokol defterinde de kayıtları yok. yaptığım tespiti tutanak altına alarak başhekim yardımcısı a. a.’ya bildirdim.

tutanağın tarihi 12 haziran 2017. ancak bu tutanak ile ilgili bir işlem yapılmadı. en son, dilekçe ile başvuruda bulundum. 15 gün içinde dilekçeye yanıt verilmesi gerekirken yine yanıt gelmedi. 29 eylül günü başhekim yardımcısı a.a.’nın odasına giderek sözlü olarak da dilekçenin akıbetini sordum.

bu görüşmeden 3 gün sonra görev yerim değişti."

kaynak
  • toplumda normal degilsen kotusun demektir. herkes kotu bir tek sen iyisen, kotusundur. bu adam iyi vazifesini yerine getirmis ama kotu bir toplumda bunu yapmasi cok buyuk kotuluk olmustur. yaptigi iyilik daha cok kisiye gore kotu oldugu icin kendisi zarar gormustur. ısyan edilmesi gereken bir durum.
  • dert etme aslanım, bu ülke namuslu insanları unutmaz.
    (bkz: memur teoman)
  • şükretmeli...
    fetöcü bile ilan edilebilirdi.
    muhtemelen bir dönem dahi olsa oy verdiği iktidarın adaletine kurban edilmiştir.
  • nasıl olurda bildirirsin sürgünüdür. suçu gizleyen görevliyi de "aferim aslanım, sen bizdensin, tepkilere bakma hamile çocukları bildirmemeye devam et" terfisi verilmiştir, diğer hastanelerdeki görevlilelere de "hamile çocukları bildirenin sülalesini s....., gizleyeni de terfi ederim" mesajı verilmiştir.

çok yazık, çoook... geçmişten günümüze her bir karışında şehitlerimizin kanı bulunan bu güzel canım topraklar, böyle bir görüntüyü haketmiyor. böyle olacağını bu olay zaten ilk duyulduğunda tahmin etmiştim, lakin yine de bir umut adaletin işleyeceğini, suçu gizleyenlerin cezalandırılacağını düşünmüştüm. olay soğusun sana terfi vereceğiz diye beklemişler resmen. yazıklar olsun...
  • nazım hikmet böyle bir zorbalık ve adaletsizlik için ne diyor efenim:

"taştan, tunçtan, alçıdan ve kâattan çizmeleri dibindeydik, şehrin bütün meydanlarında.
    parklarda ağaçlarımızın üstündeydi; taştan, tunçtan, alçıdan ve kâattan gölgesi,
    taştan, tunçtan, alçıdan ve kâattan bıyıkları lokantalarda içindeydi çorbamızın
    odalarımızda taştan, tunçtan, alçıdan ve kâattan gözleri önündeydik.
    yok oldu bir sabah!
    yok oldu çizmesi meydanlardan,
    gölgesi ağaçlarımızın üstünden,
    çorbamızdan bıyığı,
    odalarımızdan gözleri,
    ve kalktı göğsümüzden baskısı binlerce taşın tuncun alçının ve kâadın"

bu adaletsiz ağırlık tepemizden kalktığı zaman onurdan, cesaretten ve hizmetten bir övgü alırsınız temennimiz.
    üstün cesaretinden ve hizmet bilincinden dolayı tebrik edilmesi gereki olandır.
  • rezaleti ortaya çıkaran memur bir kez daha sürgün edilir iken.

olayın üzerini kapatmaya çalışan doktor, başhekim yardımcısı olarak atanmıştır.

"valiliğin bu yazısından dokuz gün sonra ise dikkat çekici bir atamanın yapıldığı anlaşıldı. suçlanan isim dr. akif akça, ön incelemeci olarak görevlendirilen dr. mevlit yurtseven’in başhekim olarak görev yaptığı lepra deri ve zührevi hastalıkları hastanesi’ne başhekim yardımcısı olarak atandı."

kaynak 1 - kaynak 2
  • adalet ve kalkınma için çalışan adamın cezalandırılması durumu!!
  • cocuklardan dogacak cocuklarin tum psikolojik ve bedensel arizalariyla toplumun canina okuyacagi gun,
    yaralanacak,
    ölecek,
    hasar görecek polisin, askerin, vatandasin iki eli yakanizdadir haberiniz olsun.
hesabın var mı? giriş yap