şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sahibinden.com'da hasarlı aracını hasarsız kategorisine koyan ahlaksız tiptir.

  seçeneklerde hasarsızı tercih ediyorsun bi bakmışsın oo çakallar hala cirit atıyor. ulan şehitkamil, karatay, nilüfer, gaziemir bile hasarlı kategorisinde koyuyor araçlarını.

  görsellerin birinde hasarın kaydını koyarak veya açıklama kısmında "araçta şu kadarlık hasar vardır" diyerek doğru efendilik yaptığını sanmaktadır bu tipler.

  ben toplumun ahlaksızlığı kitlesel ilerlettiği noktalarda kendini tutamayan, mücadele eden bir insanım. şikayet raporu doldurmama rağmen kaç kez, umrunda değil sitenin. güven kalmadı zaten piyasada bir de bunlar destek veriyor sırf para için. lan madem yaptırımın yok niye hasarlı mı hasarsız mı diye seçenek koyuyorsunuz?
 • şark kurnazı tiplerdir. bir de bunların takla atmış arabaya keyfe keder boyalı diye ilan çıkanları vardır ki onlar kıdemli şark kurnazı olarak nitelendirilebilir.
 • görünce şikayeti bastığım tip ilandır.

  genelde kaldırıyorlar şikayet edince.
 • ben de aracımı koyduğumda bir iki değişen yeri ve kazası olmasına rağmen hasarsız bölümünü işaretlemiştim. aslında düşünüldüğünde araç üzerinde en ufak bir düzeltme bile yapılsa araç hasarlı kategorisine girmesi lazım. ama insan aracını severek kullanıyorsa orayı işaretlemeye gönlü elvermiyor. şahsen benim öyle olmuştu. ha gidip de sağı solu vuruk halde ilana koyup hala hasarsız diyorsa herşeyi hakediyordur ibine!
 • önünde sonunda ortaya çıkacak bir durumu ilanı daha çok görüntülensin diye koyan tiptir.

  hayır sen aracına istediğin kadar "kıyamadım oraya koymaya" vaziyetine gir, sonuç olarak araban hasarlı.
  hiç değilse hasarsız araç arayan insanın işini uzatma.
  hasarlıysa hasarlıdır, değilse değildir.
 • ölücü sevmez.
 • ölücünün alıcı değil, satıcı versiyonudur.
 • benim hasarlıdan anladığım şey, aracın kazalı yani hasarlı haldeyken satışta olması durumudur.
  hasar kayıtlı'dan anladığım şey ise "pert kayıtlı" veya "ağır hasar kayıtlı" olmasıdır. nitekim bu iki hasar türünde de kasko fiyatları çok artıyor, araç zaten hasarlı olduğu için yüksek prim çıkıyor.

  bunun dışında tek parçasında boya olan arabayı gidip "hasarlı" veya "hasar kayıtlı" kategorisine koyacak değiliz. zaten bu şekilde bir araba arıyorsan en fazla 2 yaşında ve istanbul-ankara-izmir dışındaki küçük şehirlere bakacaksın güzel kardeşim.

  edit: şimdi kontrol ettim 3 hasar seçeneği var. ben ezberden konuşmuşum.

  hasarsız : hasar kaydı veya hasarı olmayan
  hasar kayıtlı: tramer geçmişinde hasar kaydı bulunan (büyüklüğü küçüklüğü mühim değil, herhangi bir kayıt varsa buraya konmalı)
  ağır hasar (pert) kayıtlı : bu da yukarıda dediğim gibi. tramer sorgusunda bu ibare varsa sigorta şirketleri kasko primini yükseltiyor. o sebeple önemli bir ayrım.

  bu durumda başlığı açan yazar arkadaşımız serzenişinde haklıdır.

  teşekkürler.