• erzurum’dan erzuruma göçmüşler
  • başlığı iç anadolulu diye açmış örnek olarak bir karadeniz şehri olan tokat'ı örnek vermiş cahil insanın başlığıdır.
  • en korktuğum şeydi, ne bileyim beykoz'a selanik'ten geldik sanırken bi çorumlu, yozgatlı olsaydım... e-devlet şeyi bir anda soy sop işlerine girince korka korka baktım. ya selanik iyi hoş o cepte de, baba tarafı bildiğin alman çıktı. o zamanlar prusya tabii, almanya yok. ertesi gün merkel'e gidip, durumdan haberdar olmasını istediysem de sağolsun eş dost beni tuttu. ailede aynı cins 3 kişiyiz, başka bir tipimiz var aşikar. farklı jenerasyonlarda bir iki tane çıkıyoruz böyle.

babam zaten alman çocuğu gibiymiş öndeki sarışın, yanındaki deccal kılıklı da halam.

görsel
  • tam tersi başıma geldi..
  • kendileri de göçmen çıksa laf yok gelmiş burda traklara laf atıyor gapçık ağızlı. en azından göçmenler hayata at gözlüğü ile bakmıyorlar, ayıp-yasak-günah üçgeninde birbirlerini yemiyorlar
  • teyzemin beni arayıp “kızım babam sivaslı ama annemleri biliyorsun, göçmen onlar , sülaleyi kurtar hadi yavrum t.c numaram bu” demesine sebep olan hadisedir. heyecanla teyzeminkini bekliyorum , sarışın ermeni varsa eğer ancak o koşulda inanırım.*
  • benim içinde olmadığım durum. ben ve babam hariç herkesin doğum yeri kayalar( selanik)
  • anne tarafi gocmen. bizzat anneannem ve dedem gelmisler turkiye'ye balkanlardan, turkceyi burada ogrenmisler vs. ama zaten onlarin dedeleri de konya'dan gocmusler balkanlara. karamanogullari beyligini surmusler zamaninda oralari turklestirsinler diye. (gidip orada ezilmisler maalesef, o ayri konu) diyecegim o ki gocmenlerin soyunu sursen onlar da ic anadolunun bagrina gider :)
  • eskiden nerelisin diye sorduklarında edirne derdim. şimdi öğrendim ki anne tarafım selanik ve kavala baba tarafım priştina ve bulgaristan.. valla 4'te 0 sözlük.
    gitcem buralardan da kimse vatandaşlık vermiyor..
  • atalarin nereden geldiginin ve isimlerini ögrenmek güzel. sadece asla dogru olmayan seyler dogum tarihleri. yillari da dahil. hatta son 40-50 yil öncesine dek köyde her cocuk toptan kimlik karti alip kaydoldugundan ne gün ne de yillar dogru maalesef.
hesabın var mı? giriş yap