• katy perry'nin marie antoinette ve jeanne d'arc'ı canlandırdığı feminizm göndermeli klibi yayınlanan şarkı.

şarkının klibi yayınlansa da dördüncü single olup olmadığı henüz belli değil. şarkılar radyolara cuma günü ekleniyor. single olup olmadığını göreceğiz.

şarkının listelerde nasıl başarı göstereceği ise ayrı konu. trap, hip hop ve edm'in popüler olduğu bir dönemde bubblegum vari bir şarkıyla ne yapacağını merak ediyorum.

bana kalırsa elektronik ağırlıklı roulette daha isabetli bir seçim olabilirdi. listelerde bir şey yapamasa da albüm satışını arttırabilirdi.

not: save as draft dördüncü single olarak radyolara verilmişti ancak görünen o ki geri çekilmiş. bu şarkının da single olup olmayacağı henüz netleşmiş değil.

(bkz: beklenen dördüncü single'ın bir türlü gelememesi)
  • roulette gibi bir hit varken, hey hey hey gibi daha sonra değerlendirilmesi gereken bir şarkıyı kliplendirmek, sektörün şu an müzisyenleri bu denli farklı tarzlarla sömürdüğü günümüzde ne kadar doğru bir karar oldu, bilemedim.

witness total olarak karanlık bir albüm. şarkılar, bugüne kadar hazırlanan katy şarkılarından çok farklı. %75'i catchy ve radio friendly değil. bu yüzden kliplere her zaman olduğundan daha fazla ağırlık vermesi gerekiyor, tabii ki seçtiği single'ların bu konuda doğru tercihler olması pek önemli.

başlarda madonna'nın mtv vma vogue performansından ilham aldığı düşünülse bile kendisi marie antoinette'yi canlandırmıştır. ki bence madonna'da tam olarak marie'den etkilenmiştir o dönem.

ayrıca bu her videoda mizah peşinden koşmasından fenalık geldi artık. hey hey hey asla yüz güldüren kliplik bir şarkı değildi. bu kadar güldürmeye ve sempatikliğe meraklıysan sit-com ya da dizi oyunculuğu kovala artık bebeğim.

bana kalırsa, kariyerinin en talihsiz dönemi olan witness dönemini, hey hey hey ardından roulette'i kliplendirdikten sonra tamamen kapatmalı. ciddi ciddi sıktı bu dönem. geriye kalan tek güzel şey chained to the rhythm ve swish swish gibi sağlam hitler oldu.
  • i disappear'da duyulan ilk sözler. gazdır.
  • kabala öğretisinde tanrının bir adı.

özsaygı.
  • titancıların yürüyüş kararı...
  • https://www.youtube.com/watch?v=yq6nmgfti80

katy perry'nin son albümündeki üç güzel şarkıdan biri.
  • katy perry'nin witness albümünden bir parça. şarkı en başta çok yorucu ve özensiz gibi geliyor ancak zamanla da bağımlısı yapıyor insanı. hele o "no-oo-oo" kısmı koparıyor.
  • katy perry'nin witness albümünden video klibi çekilen dördüncü şarkısı, gayet de feminist duruş sergilemiş olsa da ürün yerleştirmeler göze batmakta.

klip
  • (bkz: ho ho ho)
  • (bkz: ahey hey hey)
hesabın var mı? giriş yap