şükela:  tümü | bugün soru sor
 • highlander sersinin ikinci filmi. başrolde sean connery, virginia madsen ve christopher lambert oynar.

  http://www.imdb.com/title/tt0102034/
 • casting olarak hiçbir eksiği olmayan film. gençlik yıllarının verdiği bütün karizmayla sean connery, karizma olarak ondan aşağı kalmayan christopher lambert, kötü adam rollerinin duayeni michael ironside ve güzel virginia madsen. ayrıca konu olarak da 90'lı yıllarda çevrilmiş filmlere has 2000'li yıllarda katastrofik bir dünyada geçen hikayesi, birbirinden ilgi çekici süper kahramanlarıyla da standart bir bilimkurgu filmi havası taşır. ancak küçükken bayılarak seyrettiğim bu filmin yetişkin olduktan sonra aslında berbat bir film olduğu gerçeğini farketmemle yukarıdaki bütün olumlu unsurlar da bir anda yerle bir olmuştur.

  http://www.imdb.com/title/tt0102034/
  http://www.rottentomatoes.com/…er_2_the_quickening/
 • "the quickening için son kararım en kötülerden sayılmasa da kötü bir film olduğu yönünde. seyredecekseniz 109 dakikalık versiyonlarını (renegade ve sonraki versiyonlar) seyredin. ilk highlander’ın hastası iseniz en azından daha derli toplu bir hikaye için direkt üçüncü filme atlayın. lakin christopher lambert’in yıllardır çözemediğim kötü oyunculuğunu seyredip gülmek istiyorsanız o zaman the quickening size istediğinizi verecektir."

  ekşi sözlük'te bile sadece iki-üç enrty ile geçiştirilecek kadar kötü bir film. ama lambert seni çok sevdik be abi.

  http://www.otekisinema.com/…ii-the-quickening-1991/
 • iskoç aksanının dibine vurmasına rağmen sean connery'nin ispanyol bir karakter olan juan sanchez villa-lobos ramirez'i canlandırdığı, michael ironside'ın yine o kült performanslarından birini sergilediği, christopher lambert'ın o tipsizlik, şehlalık ve üstüne yeteneksizlikle nasıl ünlü olduğunun anlaşılmadığı post apokaliptik film.

  film gerçekten kötü bir film. oturup baştan sona izlemenin pek bir anlamı yok. tam akşam evde oturup bir şeyler çizmeye çalışırken veya oyun oynarken arkada dönmesini isteyeceğim filmlerden. belki 90'lardan kalan bir hatıra olduğu için böyle hissediyorumdur, o zamanlarda televizyonlarda böyle filmler sık sık oynardı çünkü, biz de hayatımıza devam ediyor olurduk o esnada. filmin hakkı kesinlikle o, ötesi değil.

  yine de her haliyle assassin's creed'den daha iyi bir film olduğu kesin.