• video bir adet "hayatım" diyen taksici içeriyor. lan başta taksiciyi hikayedeki homoseksüel taraf zannettim.
  • ayrımcılığın ne demek olduğunu ve neden yasaklanması gerektiğini anlayamamış zekasızlar tarafından savunulan cümle.

bu cümlenin aşağıdaki cümlelerden hiçbir farkı yoktur:

- seni kürt olduğun için taksime almıyorum
    - seni kadın olduğun için taksime almıyorum
    - seni şişman olduğun için taksime almıyorum
    - seni esmer olduğun için taksime almıyorum
    - seni yahudi olduğun için taksime almıyorum
    - seni türbanlı olduğun için taksime almıyorum

iğrenç bir zihniyettir. prim verilmemesi gerekir. tartışmaya açık değildir. şikayet edilmelidir.
  • düne kadar kısa mesafeyi veya gideceğiniz istikameti beğenmediği için orospu çocuğu ilan ettiğiniz taksici, birden canım abimiz! olmuş.

oğlum var ya ağır puştsunuz!

homofobi işte böyle şiddetli ve derin bir duygudur. adama, düne kadar orospu çocuğu ilan ettiği taksicileri birden bağrına bastırtır!
  • türbanlı almasaydı bu “özel mülk almaz almaz”cı şarlatanlar havaya hoplardı.

sizin ayrımcı zihniyetinizi silksinler.

(bkz: silkmek)
  • ayıp etmiştir. kendisi marmaris'te bilinen biridir. homofobik değildir. yanlış hatırlamıyorsam arabası barlar sokağının önündeki duraktadır. çekim yapan kişi provoke ettiği için öyle konuştuğunu düşünüyorum. genç olan açıklıyor zaten arabalar dolu ondan almadık diye. izinsiz adamı çekiyorlar. iki tarafta suçlu. taksicinin "beni izinsiz çektiğin için seni arabama almıyorum" demesi yeterliydi. ayrıca marmaris taksilerini dışarı çıkıp alkol aldığımda kullanırım. fiyatları yüksektir ama darp, gasp, itlik yapmazlar. çoğu arabanın kendi sahibidir.
  • iki gram hukuk bilgisi olmayanların taksici almayabilir dediği olay. bu gerizekalıların dediklerine bakmayın, hukuk guguk olmasa kimse bunu yapmaya hele ki kamera karşısında cesaret edemez.

taksi yolcu taşımacılığı ruhsatı olan vergi levhası olan bir ticari işletmedir ve kamuya açıktır. nasıl ki vitrinindeki, rafındaki satışa açık olduğu bariz bir metayı satmıyorum diyemezse bir işletme, taksi de kısa yol, uzun yol, binen kişinin dili, dini, cinsel yönelimi vs farketmeden boşsa almak zorundadır. tek istisnası birinin taksiyi çağırmış olmasıdır. eğer taksi boşsa biner herkes.

gelelim bunun sonuçlarına, hukuk işlese bir kere anayasal suç işlemiş olan bu taksici ciddi bir hapis cezası alır. ha bu sonra hagb olabilir, para cezasına çevrilebilir. ama bir daha böyle yaparsa gider paşa paşa yatar içeride.

taksici inadına dahi bunu söylemiş olabilir ama bu gene homofobik davranışın zuhur etmesine engel değil, içinde isterse hiç homofobik olmasın. davranış ortada.

edit: ilgili tck maddesi;

ayırımcılık
    [1] kişiler arasında dil, ırk, renk, cinsiyet, özürlülük, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım yaparak;
    a) bir taşınır veya taşınmaz malın satılmasını, devrini veya bir hizmetin icrasını veya hizmetten yararlanılmasını engelleyen veya kişinin işe alınmasını veya alınmamasını yukarıda sayılan hâllerden birine bağlayan,
    b) besin maddelerini vermeyen veya kamuya arz edilmiş bir hizmeti yapmayı reddeden,
    c) kişinin olağan bir ekonomik etkinlikte bulunmasını engelleyen,
    kimse hakkında altı aydan bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.
  • hala bazi barzo yazarlar "taksicinin yolcu almama hakkini kullandigi videodur" falan diyorlar.
    bir insana irk, dil, din, cinsiyet, cinsiyet egilimi uzerinden ayrimcilik yapilamaz. yasalarimiza da aykiri. turk ceza kanunu 5237 acin bakin, ayrimcilik alti ay-1 yil arasi cezasi olan bir suctur. taksicinin "seni homoseksuel oldugun icin arabama almiyorum" demesi itiraftir, normal bir adalet sisteminde adam suclu bulunur.
    konu bundan ibaret, 6 sayfa ne yaziliyor anlamiyorum, taksici ulkemizde milyonlarca bulunan gelismemis, insan sevgisi, saygisi edinememis insanlardan biri. yaptigi da suc, konu bu kadar.
  • taksicinin müşteri seçme hakkı yoktur. insanın birini özel mülküne almama hakkı vardır ama o zaman da o özel mülkü ile servis hizmeti verecek lisansını kaybeder.

insanlara din, ırk ve cinsiyet ayrımcılığı yapanlara asla anlayış gösterilmez.

bunlar medeni ülkelerde tartışılmaz bile ama biz sürekli geri sarıyoruz. bu kadar temel konuları bile tartışmaya açıyorsak bu işin sonu çok boktan bir yere çıkıyor.
hesabın var mı? giriş yap