• diger bir honda modeli nss300 gibi fuara getirilecek fakat turkiye'de satisa cikmayacakmis cb500x, sadece f ve r versiyonu satilacakmis. ne demek lan bu? satilmayacaksa niye fuara getirip agzimizin suyunu akitiyorsun? umarim bayideki arkadaslar benimle tassak gecmis olsun, evet simdilik en makul dilegim bu.
  • eyy honda türkiye sen kimsin yaa? getir şu motoru ve batıdaki gibi cbr500r ile aynı fiyata sat. insanları nc750x almaya zorlama, canımı sıkma benim.
  • 2017'de de gelmiyormuş. honda demiş ki: "yapılan pazar araştırmaları, mevcut ürün gamımız ve gelen taleplerin değerlendirilmesi sonucu honda cb500x modeli 2017 satış planlarımızda bulunmuyor. gelmeyecek." anlaşılan, nc750x'ten pazar payı çalacak diye getirmemekte ısrarcılar.
  • honda türkiye'ye bu motor ile alakalı olarak mail attım. şubat 2019'da türkiye pazarına girip girmeyeceklerini belirleyeceklerini söylediler. umarım gelir. çok güzel olmuş.
  • honda türkiye daha ne kadar kulak tıkayacak bu taleplere anlamıyorum. sırf motobike 2019 fuarına gitme sebebim bir ihtimal de olsa bu motorun gelebilecek olmasıydı. bu açgözlülüğünden dolayı honda'yı tebrik ederim.
  • büyük ihtimal dergi makale içeriğini yabancı bir yayından tırtıkladı, ve editleyen adamlar o kadar piyasadan bihaber ki farketmediler bile.

tanım: türkiye'ye gelmeyecek motosiklet modeli
  • 500 f kullanıyorum ve yakıtından performansına kadar her şeyinden memnunum. gidonu da dar olduğundan hiçbir scooterla da trafikte ayna muhabbeti yaşamıyorum. kısaca scooter nereden geçerse ben de oradan geçiyorum.
    500x i videoda gördüğüm kadarıyla abisi nc750 den eksik yanı önündeki kangurusu yok. kısaca nc'de önde benzin deposu sandığın yere kask girecek kadar ön bagaj yapmışlar.
    uzun yolda yükün varsa arka selenin altında olduğundan dezavantaj ancak yükleme yaparken oldukça pratik.

neyse öndeki kangurusunun eksikliğinden başka abisinden güç ve tip farkı mevcut haliyle.
    döküm jant olduğundan araziye rahatlıkla giremezsin ancak yüksekliğinden ötürü rahat ettirir.
    kısaca motor, performans yakıt ve vergi üçlemesinde öne çıkar.
    geçen grup sürüşündeyiz. önümde africa twin var, çocuk bastıkça basıyor ben de peşindeyim. en son 190'ı gördü sonra gazı çekti. ben de hemen arkasındayım.
    mola yerinde konuşuyoruz noldu niye daha hızlanmadın dedim.
    gidon demirinden titreşim geliyordu tırstım dedi. bende rüzgarlık+ saptırıcı var ve rüzgarla ilgili hiç sıkıntı yaşamadım. kısaca honda'nın bu klasman motorlarında güç beklemek yanlış. yani düşün adam 1000 ilk makine almış ama gerek viraj olsun gerekse otoban sürüşü olsun yakın hızlarda gidiyoruz.

özetle demek istediğim bunun tadını alan (x versiyonundan bahsediyorum) nc'nin yanından bile geçmez. nc ile aralarında oldukça az bir var (beygir- tork- son hız).

türkiye'ye gelse f'ten x'e geçer miyim? onu da yapmam. adeta hatchback arabadan sedana geçmiş gibi tipinin değişmesinden başka bana getirisi olmayacak çünkü. özel nedenini soracak olursan bende gidon yükseltme + rüzgarlık vs derken oturuş pozisyonu daha dik oldu ve uzun yolda sıkıntı yaşatmıyor da ondan.
  • bir yıl daha geçti. sen yine yoksun.
  • görüntüsü cc'si felan güzel fiyatı güzel olursa niye olmasın.
  • honda türkiyenin tuhaf satış politikası yüzünden bir türlü gelmeyen motor.

royal enfield'ın, mv agusta'nın, goldwing'in sattığı ülkede orta sınıf naked motorun satılmayacağını düşünüyor sanırım. ya da insanların nc 750 almayı bırakacağını.
hesabın var mı? giriş yap