• keyifle izledim. erdal özyağcılar'a bir ara "kahraman neğdiğin anam" diye bağırmamak için kendimi zor tuttum ısısısıs
  • burayı okuyorlarsa;

oyun güzel, oyuncular çok iyi ama bazı sahneler gereksizce çok uzun. ana konuda baya kopuyorsun.

3 saat çok fazla. çok basit şekilde 2-2.5 saate düşer bu oyun ve çok leziz olur.

bence bunu yapmalısınız. dün izmir oyununda saatler 12 ye doğru gelirken 10-15 kişi ayrıldı mesela cunku 3 saat dediğim gibi bu oyuna fazla uzun.
  • berna laçin'in güzelliği ve erdal özyağcılar'ın müthiş performansı malesef yetmiyor. "3 saat" boyunca sadece 15 dk'da bitebilecek bir senaryoyu seyrettirdiler. arka plandaki kişilerin (yazar, yönetmen vs.) hangi kafada olduğunu çok merak ediyorum, hem izleyiciyi hem de kendi oyuncularınızı yoruyorsunuz be.
  • güzel, yeri geldiğinde keyfili...ama çoook uzun
    20.30da başlıyormuş, eve gelişiniz 12yi rahat bulur...hatta geçebilir.
    o kadar uzun.
    2 perde
    en fazla 1.5 saat sürecek oyun, "oyunculukta nasıl da aştım" durumuyla uzamış da uzamış.
    iftardan sahura ayakta olurum, derseniz...süper bir eğlencelik.
  • gadre uğramak terimini, parlak mango sarısı ve trafalgar mavisi renklerini lügatımıza katan oyun.
  • erdal özyağcılar'ın hastayken bile efsane performans çıkardığı oyun. dün gece, torium sahne'de coştu gerçekten.

oyun da gayet akıcı ve eğlenceli. izlemeye değer. 8/10
  • dün akşam ankara yenimahalle'deki nazım hikmet kültür merkezi'nde sergilenen oyun.

oyun çok yavaş ilerliyor. 3 saat civarı sürüyor. arayla birlikte 5-10 dakika fazlası vardır eksiği yoktur.
    yukarıdaki bir suserin 2,5 saatte bitirilebilir tespitine katılıyorum.
    yavaş ilerlemesinin nedeni senaryo mu yoksa erdal özyağcılar mı bilemedim bazen. yani usta *, yaşlı bir boyacıyı canlandırdığı için mi öyle yavaş, yoksa gerçekten yaşlandığı için mi öyle yavaş şüpheye düştüğüm anlar oldu.

bazı diyaloglar bazı bölümler uzun algısı yaratıyor hakikaten o konuda katılıyorum yorumlara.

berna laçin hala güzel. "sadece fairy reklamında oynamıyormuş" demek fazla insafsız. bu kadının yıllardır tiyatroyla iç içe olduğunu biliyoruz. ilk defa izlediğim için gayet de kotarıyormuş bu işleri diyebilirim. örneğin akşamki oyunda erdal özyağcılar bir bölümde tiradını yaparken hafif öksürdü.. erdal özyağcılar yaşlandığını o yüzden öksürdüğünü vurgularken berna laçin'in salgın var ejderha virüsü/salgını demesi yanlış anlamadıysam spontane bir durumu kurtarma hamlesiydi. *

gözde çetiner de layıkıyla tamamlıyor bu ikiliyi.

tiyatro eleştirmeni ve sıkı izleyicisi değilim o yüzden yorumlarımda fazla teknik bir şey yoktur ancak yukarıda yaptığım oyunun uzunluğuna dair tespit benim için bir sorun yaratmıyor. oyunun herhangi bir yerinde sıkılmadım. güzel bir tat bıraktı hafızalarımızda diyebilirim.

erdal özyağcılar gibi bir ustayı ve berna laçin'i en önden kanlı canlı izlemek şansını bir daha ne zaman bulurum ki şu hayatta..? o yüzden sonuna kadar değer.

görsel
  • erdal özyağcılar , berna laçin ve gözde çetiner'in oynadığı tiyatro oyunu bu gece triump tower kultur ve gösteri merkezinde perde açtı. çok birşey beklemeden gitmek lazım ama erdal özyağcıların performansı için görmeye değer.
  • çok eğlenceli oyun. gülmediğimiz anlarda yüzümüzden gülümseme eksik olmadı. ön sıralardan izleme şansımız oldu ve erdal özyağcılar'ın oyunculuğu fevkaladeydi.*

berna laçin hanımefendiler de zarafetlerinden zerre kaybetmemişler.

keyif dolu 3 saatti.

oyun şahaneydi lakin bir çift lafım var çok sevdiğim ankara'mın ahalisine. ankara seyircisi tiyatroyu sever, tiyatroya alışıktır. bu hepimizin malumu; fakat kaçtır gittiğim oyunlarda kimse alkış başlatamıyor yahu. herkes birbirini bekliyor birileri başlatsın diye. erdal özyağcılar bile bir yerde "beni burada hep alkışlarlar" diye sitem etti de alkışladık bir zahmet. oyunun ortasında alkışlanmaz diye bir öğreti var gibi herkes sus pus diyeceğim ama yok, eğlenirken gayet birbiriyle konuşuyor millet. vallahi kaç zamandır mecburen alkış başlattıyorsunuz bana. güzel vakit geçirmek için gitmişiz, niye bu kadar kasılıyoruz anlamıyorum.
  • erdal özyağcılar'ı canlı izlemek gibi bir şansı verdiği için bile sevdiğim oyun.
    tam bir vodvil.
    bu arada berna laçin'in de sahneye çok yakıştığını ve oyunculuğunu çok sevdiğimi söylemem gerek.
hesabın var mı? giriş yap