• android aynı anda hem pc hem telefon olarak kullanılabilseydi eminim android ile gelirdi ama maalesef.
  • continuum özelliğiyle birlikte; telefon işlevini görmeye devam ederken, bağladığınız ekranda, hp'nin özel yazılımı sayesinde sanal bir işletim sistemi göreviyle bilgisayar olarak kullanılacak alet.

güçlü donanımıyla; hem telefon, hem bilgisayar.
  • hp tarafından duyurulan windows 10 mobile işletim sistemli akıllı telefon.

4 gb ram, 32gb + 200gb'a kadar arttırılabilir hafıza, snapdragon 820, retina tarayıcı gibi özellikleriyle platformun iddialı cihazlarından biri olacak.
  • özellikleri şu şekilde olacak gibi görünüyor
    qualcomm snapdragon 820 eight-core processor
    *4 gb ram
    *6inç ekran 2560×1440
    *16-megapixel arka kamera; 8-megapixel ön
    *iris tarayıcı
    *parmak izi okuyucu
    *dual-sım
    *ön tarafta hoparlör
    *microsd card 2 tb a kadar
    *cat 6 lte, 2×2 802.11ac wifi
    *usb-c
    *5 pin konnektör , kredi kartı okuyucularına bağlamak için
    *ıp67 and mıl-std-810-g suya toza 1,2 metre üzerinden düşmelere dayanıklı.
  • giderek genişleyen windows 10 mobile ekosisteminin en yeni ve bugüne kadar duyurulanlar arasındaki en güçlü üyesi.
    microsoft babamın şirketi değil ama madem ki bu meretleri kullanıyoruz ne kadar çok seçeneğimiz olursa elde edeceğimiz fayda o kadar artar. android de olsun ios da olsun hatta başkaları da olsun. çöp v.s gibi nitelemeler çocukça. bir windows phone kullanıcısı olarak bu sistemden oldukça memnunum. ayrıca hp ve microsoft bir konuda bir araya gelmişlerse oradan çıkacak ürün çöp olmaz komik olmayınız.
    kısaca bu yaz dengeler değişecek matmazel.
  • içindeki işletim sisteminden dolayı çöp olan telefon. halbuki buna android koyup satsaydı hp paraya para demezdi.

muhtemelen microsoft bana telefon üret bende sana laptoplarına koyacağın windowslar için lisans parası almayayım dedi. zira başka açıklaması yok.
  • continuum çok güzel bir fikir, inceliğin vasıf sayıldığı günümüz mobil teknolojilerine nazaran çok daha yaratıcı, işe yarayan(henüz ofis ve outlook uygulamaları upscale edilse de) bir düşünce. umuyorum ki surface phone ile bu aparatlara gerek kalmadan monitöre bağlayıp desktop applarımızı kullanabiliriz. windows 10 mağazasında uygulama yok evet ama bu platformu çöp olarak nitelendirmek yanlış.
  • iş odaklı sağlam donanımlı akıllı telefon
  • inceleme videolarından anladığım kadarıyla enfes bir telefon. yukarıda da bahsedilmiş, blackberry kurumların da desteklerini çekmesiyle birlikte tamamen öldü. oluşan bu küçük açığı windows kapatabilir. snapchat yok diye windows'un öleceğini beklemiyorduk zaten. neyse elite x3 ve seneye çıkacağı söylenen ms surface phone'un kazandıracağı ivme diğer üreticilerin de bu işletim sistemine sıcak bakmasını sağlayabilir.

ek: hp workspace yazılımı ile win32 uygulamaları (bildiğin masaüstü windows uygulamaları) bu telefonda çalıştırılabilecekmiş.

edit: bu da patlamış. yazık ki wp'nin tutunacak dalı kalmadı.
  • türkiyede satılacak telefon. fiyat şu an belirsiz.
hesabın var mı? giriş yap