• ytü sehir bölge plan.böl öğretim görevlisi.
  • lisans ve yüksek lisans hayatım boyunca tanıdığım en modern görüşlü, gerçek kişilikli ve karakterli, gerçek bir değer, gerçek bir profesördür.
  • maldivler liginde vb sports takımında forma giyen türk futbolcu. garip ama gerçek. kendisi daha önce gökhan gönül ile birlikte gençlerbirliği oftaş takımında oynamış.
  • lisans hayatım boyunca gördüğüm öğretim üyeleri içinde, akademik ünvanına uygun hareket edemeyen insanların başında gelen, kaba, duygusuz, başarısız ve kendini beğenmiş profesör. bu özelliklerinin yanı sıra insiyatif almaktan acizdir. öyle ki kendisinin başkanlık yaptığı bölümde sözü en az geçen insanlardandır.
  • yazdığı satırları midem kalkarak, canım acıyarak okudum. zoofilinin bir edebiyat ürünü gibi kakalanmasına ses çıkaran insanları da mahkemeye vereceğini söylemiş. hayvana tecavüz böyle ballandıra ballandıra mı anlatılır? ne yazacağımı bilemiyorum artık ya. yemin ederim beynim yandı. övdüğünüz bu sapkınlıklar umarım bizzat kendi başınıza gelir.

bu paçavrayı kitap diye basan destek yayınları da en az bu adam kadar suçludur.
  • edebiyatla alakası olmayan, adeta köpeklere nasıl tecavüz edileceğini satır satır ayrıntılı anlatan midesiz sözde yazar.

kitabın ilgili kısmını okuduğumda inanamadım. bir insan nasıl böyle bir iğrençliği anlatır. üstüne üstlük bölümün sonunda eşekle ilişkiye girenlerin köpekle ilişkiye girene tepki göstermesinin garip olduğunu ifade etmiş.

atlanmaması gereken bir husus da yazar kadar yayınevinin de kusurlu olması. o kitabı okuyup yayınlanmasına izin veren yayın evi de yazarla beraber suçludur.

en kısa sürede bu sözde yazar ve yayınevi hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır eminim. umarım hem yazar hem de yayınevi gereken cezayı alır.
  • ne desem gg olcak yazar bozuntusu.
  • --- alıntı ---

hayvanseverlerin hassasiyetini anlıyorum ama bir iki noktaya değinmek isterim. sizin mantığınıza göre hiçbir sinema filminde veya edebi eserde tecavüz, cinayet, savaş, kısacası suça ilişkin her ne tür eylem varsa bunlar da olmamalı. demek ki kozinski'nin boyalı kuş kitabını okusanız isyan edersiniz. ama anlattıkları gerçektir. kozinski o kitapta çocukken yaşadıklarını anlatıyor.

sanat ve edebiyatta bir eylemin betimlenmesi onu teşvik ediyor anlamına gelmez.

orhan pamuk'un benim adım kırmızı kitabında şeküre karakterinin 12 yaşındaykenki güzelliği, dudaklarından göğüs uçlarına kadar ayrıntılı bir şekilde betimlenir. nobel almış olan bu eser pedofiliyi mi teşvik ediyor sizce? hakeza, hatırladığım kadarıyla masumiyet müzesi ve kafamda bir tuhaflık kitabında da çocuk yaştaki kızlar ayrıntılı betimlemelere konu ediliyor. orhan pamuk sapık bir pedofili mi?

edebi ve sanatsal eserler bir bütündür ve genel bağlamıyla değerlendirilmelidir. bu kitabı öncesi ve sonrasıyla okudunuz mu yoksa sadece o kısmı mı okudunuz burası önemli. yazarı ve yayınevini bilmiyorum ama sanmıyorum ki bu kitapta zoofili teşvik edilsin. böyle bir şeye kimse cüret edemez.

--- alıntı ---
  • bence bir yazar kafasından ne geçiyorsa yazabilmeli. yazılabilecek en iğrenç şey olsa bile. sonuçta kimse size zorla kitap okutmuyor. eğer bir metinden bu kadar etkileniyorsanız bu adamın kitaplarını almayın, olsun bitsin.

bir de, kitapta tecavüz sahnesi çok ayrıntılı anlatılıyor diyenler var. her yazarın üslubu farklıdır. ayrıca, yazar söz konusu olayı anlatırken olayı abartmamış, sadece "ne olduğunu" anlatmakla yetinmiş. bunu okuyucuyu olay örgüsünün içine çekmek için yapmış olabilir, ya da sırf canı öyle istediği için veya fantezisi olduğu için de. bu durumun kitabı eline alıp okuyacak olanlar dışında kimseyi ilgilendirdiğini sanmıyorum.
  • hakkında hayvan tecavüzünü detaylı anlatabilen bir "yazar" olduğuna dair iddialar olan kişi. internette gördüğüm sayfanın gerçek olamayacağına inanmak istedim bir an, bir insanın kaleminden, klavyesinden bırakın, düşünden dökülebilmesi imkansız olması gereken satırlar bunlar! hakikaten yer alıyor mu bu şekil, bu kitapta bu ayrıntı?

yani hepimiz hayvan tecavüzü denen acı gerçeğin haberlerini duyuyoruz, okuyoruz da; yani ben şahsen bu kadar ayrıntılı canlandıramazdım kafamda -ki iyi ki... elbette bu arada hala daha bir hayvana tecavüz etmek isteyip de işi bilmeyen gavatlar varsa bu satırlardan öğrenmiş olmazlar mı yani, bunun geri bildirimini hangi merci topluyor? hesabını kimden soracağız toplumcak?

biz güle oynaya hala kedi videosu izlerken, sapık zihniyetler başka türlü mü hayvancıklı videolar izliyorlar, anlamadım nasıl oluyor bu iş?

bu şimdi aydınlıkçılık, öyle mi? ayyy gözünü seveyim ben kendi karanlığımın o halde, temiz-pak bir karanlık, bir çok sözde -aydınlık-tan.

tiksinerek kınıyorum...
hesabın var mı? giriş yap