• liebe ist für alle da'nın sevgi dolu şarkısı. almancada, sevginin sembolü olan kalp bile yuvarlak hatlara sahip değil, o dahi köşeli ve mekanik. http://alone.gr/…ein liebe ist fur alle da 2009.jpg

bu şarkıdaki kalp biraz yumuşatılırsa, yani türkçeye çevrilirse şöyle oluyor:

sadece benim için hayattasın
    yüzüne madalyalar takıyorum
    sen benim içinsin, sadıksın
    beni seviyorsun, çünkü ben seni sevmiyorum
    benim kurtuluşum için kanıyorsun
    küçük bir kesik ve işte şehvet
    vücudun çoktan şekil değiştirmiş
    herneyse, hoşa giden herşey mübah...

canını yakıyorum
    üzgün değilim
    bu seni iyi yapıyor
    nasıl bağırdığını duyuyor musun?

sana eziyet etmeye hakkım var
    sidikborusunda dikenli tel
    etini tuzun ve cerahatin içine koyuyorum
    önce ölüyorsun sonra yaşamaya devam ediyorsun
    sert vuruşlar
    çivilemek, küt testere
    senin için dilediğim şey "hayır demediklerim"
    ve seni kemirgenlere bırakıyorum

canını yakıyorum
    üzgün değilim
    bu seni iyi yapıyor
    nasıl bağırdığını duyuyor musun?

sen gemisin, ben de geminin kaptanı...
    bu yolculuk nereye olmalı?
    <bold>aynada yüzünü görüyorum</bold>
    beni seviyorsun çünkü ben seni sevmiyorum
  • liebe ist für alle da albümünün en güzel şarkısı.
  • liebe ist für alle da'nın yayınlanan ikinci videosu. artık izlenebilir, yine muhteşem.
  • pussy kadar farklı (!) olmasa da yine rammstein ruhu ve şovu olan süper bir klip çekilmiş.

klibe baktığımızda till'in ağzındaki ışık ayrı bir efekt katmış. boynundaki tasmaya bayılıyorum zaten.

dr. flake üzerine oynamışlar klipte. senelerdir hep ezik gösterdik bu sefer de ön planda olsun demişler heralde. yürüyen bant hoş olmuş. elektrik kıvılcımları falan.

sonuç olarak yine fantastik bir rammstein klibi.
  • http://upload.wikimedia.org/…/8a/ich_tu_dir_weh.jpg
    şöylede klas bir coverı olan yasaklı single.
  • sözlerinin ne anlama geldiğin bilmeden önce 'ah canım till lindemann ne duygusal şarkı yapmış, şu ich tu dir weh diyişe' bak diye, sözlerinin anlamını öğrendikten sonra ise klasik rammstein sapıtması olduğunu anlayıp bu duruma rağmen her defasında ilk seferki gibi duygulanarak dinlediğim ve eşlik ettiğim parçadır.
  • rammstein diye anılan çılgınların harika şarkısı. grup, şarkı konusunda ne kadar çılgın atabilecek kapasitesi olduğunu bu şarkıyla cümle aleme göstermiştir. hele till'in klibin başında kafa sallama sahnesi olayı noktalamış, herkesi evine göndermiştir.
  • wikipedia nin demesine gore solistimizin agzindaki isik efekt degilmis. o yanagindaki piercingden agzinin icine gecen bir kablo ve sesine gore isildayan bir isik varmis. evet.
hesabın var mı? giriş yap