• bana hic ama hic iyi gelmeyen uyku. uyandiktan sonra aptal gibi oluyorum, kendimi bunalimda gibi hissediyorum.
    kendime uyuma uyuma dedikce yine de olmuyor uyuyorum. ve evet, bugun de yaptim.
  • sükûneti ile sabah* serinliğinden bile güzel bir vakit olan ikindi'yi harcamanın kötü bir yolu.
  • bir araştırmaya göre beyine zarar veren uyku
  • psikolojik olarak insanı istisnasız biçimde olumsuz etkileyen uykudur. gözünüzü açtığınız zaman, hayatın anlamını sorgular şekilde bulursunuz kendinizi.
  • bir tür sızma hali olup, nedense en keyifli uykulardandır.

bal içinde yatmış gibi, uyansanız da tatlı bir sersemlikten yakanızı bir türlü kurtaramazsınız.

öğle uykularını da özlüyorum ama bu ikindi uykusu bir başka azizim. c.tesi olsa da yatsak.
  • asla uyunmaması gereken uykudur. her seferinde çok kötü oluyordum ama bugün nerede, hangi gün, ne yaptığımı bilmeden unutup, şuursuz hareketlerime neden oldu. insanın kalbine hakikaten korku salıyormuş. bazı insanları bazı olayları unutayım diyordum ama böyle olunca olmuyormuş.
  • öğlene doğru vizesi finali olan üniversite öğrencisinin biricik sevgilisi. uğruna sabahlanan sınavdan dönüşte o yastık öyle güzel gelir ki insanın gözüne, yatan bilir.
  • amiyane tabirle adamın amına koyan uykudur. ne zaman bu saatte uyursam uyandığımda depresyona girmiş oluyorum.
  • ikindi uykusu uyumamak için çabalayanlardanım. zira zihnimi ve psikolojimi berbat ediyor. uyandığımda zamanı ve nerede olduğumu sorguluyorum. günüm sebebi bilinmez bir depresiflikle devam ediyor. aşırı zararlı ve iğrenç bir şey benim için.
  • ailesiyle birlikte tatile giden arkadaşımın ikindi vakti hasbelkader uyuduktan sonra bulunduğu yer ve zamanı idrak edemeyip "neredeyim ben?!!" diye bağırmasıyla sonuçlanan uyku.
    uyandığınızda yanınızda şakacı birisi varsa "hadi kalk lan sabah oldu" şeklinde kaldırılıp apar topar okula yollanmanız da sözkonusu olabilir.nitekim uyandığı saate göre am/pm olayını ayırt edemeyip geceyi sabah zannedebiliyor insan.
hesabın var mı? giriş yap