• bünyesinden bir frank sinatra da, bir burhan çaçan da çıkabilir.

(bkz: iki ucu marjinal değnek)
  • duygusuz olmayan ancak tüm duyularıyla çıkarlarını elde etmeye çalışan, savunulması yalnızca diğer insanların zarar görmesini isteyenlerin yapabilecekleri ve birlikte olanların hakettikleri cezayı çektiklerini düşündürten canlı.

(bkz: -bir akrep kızı olarak neler yaptıklarını bildiğimden hepsinden nefret ediyorum.)
  • yaşanmış olay;
    boşanmak isteyen 42 yaşındaki kadın avukata gider.
    k:-eşimden boşanmak istiyorum
    a:-kaç yıllık evlisiniz
    k:-16 yıllık
    a:-kaç yaşında evlendiniz çok genç görünüyorsunuz
    k:-teşekkür ederim .....doğumluyum
    a:-burcunuz ne(avukat kadın olunca konu nerelere gidiyor)
    k:-ikizler sizin
    a:-akrep, çocuğunuz var mı
    k:-evet bir kızım var
    a:-neden boşanmak istiyorsunuz
    k:-aldatıyor ve beni birçok defa dövdü
    a:-mesleğiniz nedir ev hanımı mısınız(ev hanımları kabullenir oturur ya üzülür içinden)
    k:-hayır diş hekimiyim
    a:-ne zamandır devam ediyor bu kötü durum( avukatın aklından bu esnada kesin yeni sevgili buldu diye geçer)
    k:-evlendiğimizden beri
    a:???????
    -neden şimdi boşanmak istiyorsunuz( iç ses: bu güne kadar aklın nerdeydi)
    k:-aaaaaaaaa muayenehanemi açtırdım, yazlığımı aldırdım, evimi de aldı şimdi tam zamanı
    a:-ben size başka bir arkadaşımı tavsiye edeyim. ben bakamıycam sizin davanıza. (iç ses: allah ...............)
  • çirkef, şirret ve kıskanç bazı diğer burç kadınları tarafından her daim çamur atılan, kendilerine atılan çamurlara, ölmesi istenilen kampanyalara kahkahalarla tepki veren, kendine güvenen kadındır.
  • son derece zeki, objektif, güzel konuşan, neşeli, canlı, esprili, bulunduğu yere hareket ve enerji getiren kadın. bu özelliklerinden dolayı devamlı çamur atılması, kıskanç olduğu bilinen bazı burç mensupları tarafından "yalancı, iki yüzlü, ölsün onlar" diye karalanmaları doğaldır.
  • her burc muhabbeti acildiginda "ayy ikizler ikiyuzlu olurmus"sacmaligina aciklama yapmaktan bikmis kadindir.kendileri surekli ayni karakteri nasil tutturuyorlar merak ediyorum.hep mi gulerler ya da hep mi somurturlar..elbette ki her insanin icinde bircok karakter vardir.ikizler kadini ruh halini oldugu gibi yansitir ki bu en azindan durusluktur.
    ayrica hayatta yalniz olduklarini kavramis kadar zeki ve guclu kadinlardir.bu da, varligindan rahatsiz olanlara armagani olsun..
  • savunma ihtiyacı hisseden kadın.
  • çok erkeğin ağzını yaktıkları için çok ah almı$lardır..
    ikizler kadını'nı kötüleyen bir kadına bunu yaptıran haset'tir..
    oysa kötüleyen erkeğin yaraları vardır muhtemelen..
  • insanlarin yasama hakkina saygi duyan kadinlardir. kiskancliktan birilerini diri diri mezara koyacagina varsin savunsundur.
hesabın var mı? giriş yap