• bugün sabah aldığım haber.

hatırlarsanız danıştay kararına rağmen yasa yetişmediği için, ileri yaz saati uygulamasının gelecek yıla kadar geçerli olacağına ilişkin karar çıkarılmıştı. çoğu kişi "aha yaz saati son defa uygulanıyor" zannetse de, en azından kendi çevreme yasa yetişmediği için böyle yapıldığını anlatmaya çalışmıştım.

bugün sabah ileri yaz saati uygulaması yasa ile sürekli hale getirdi. artık daimi olarak +3 saat diliminde yer alacağız.

kaynak
  • enerji işine giren yandaşlar bunu beğendi.
  • genel kanının aksine, gmt +3 değil utc +3. illa gmt kullanmak istiyorsanız kışın gmt+3 yazın gmt+2.

edit: yukarıda yazdığımı düzeltiyorum. kısa bir araştırma yaptım, gmt yaz saatine tabi değilmiş. yani gmt ve utc günlük hayatta aynı şeymiş. yazın da gmt+3'te imişiz. yazın batı dünyası bize 1 saat yaklaşıyor, bu yüzden ingiltere ile aramızda 2 saat oluyor.
  • anladığım kadarıyla yasayla bakanlar kuruluna saatleri 1 saat ileri alabilme yetkisi verilmiş. doğal olmayan bu uygulama mevcut yönetimin gidişiyle birlikte son bulacaktır.
  • resmi gazete'de karşılığını bulamadığım yasadır.
  • bu yıl böyle ama seneye normale dönecek diye aklımda kalmış ama anladığım kadarıyla bu durumun ortadan kalkması.artık hep utc+3.
  • tam geçiş zamanı bu son sene diyip sonra haşırt to the blackboard. standart uygulama.
  • iyi artık madenciler gibi güneşte görmüyoruz sabah ezanında çıkıp akşam ezanında dönüyoruz eve
  • ulan anlamıyorum. hadi biz yasayı yanlış anladık seneye değişecek diye desem, trt ve aa bile "seneye kış saatine dönülecek" diye haber yapmıştı. anlamıyorum ne ara fikir değiştirdiniz de yeni yasayı geçirdiniz amk.

tanım: söylenecek çok şeyin olduğu ama muhtemelen gg olacağı için susacağım olay.
hesabın var mı? giriş yap