• aslan,kaplan,cita gibi kesici/yirtici hayvanlara av olurken yuzundeki o huzunlu ifadeyi (bkz: discovery channel) avci hayvanin ustundeki parcalama calismalari sirasinda bile kaybetmeyen,bu durumu insanin icini daglayan super tatli hayvan.(bkz: duygusal entry girmek)(bkz: ota boka uzulen insan modeli)
  • boynuzlarının milimetrik düzgünlüğüyle dikkat çeken geyikimsi. kunduzlar baraj yaparken bunun boynuzlarıyla, bu herifin kafasıyla gönye alıp hesap yapmıyosa... aha bak buraya yazıyorum.
  • düz koşuda 105km/sa hız yapabilen çitaya bile inanılmaz çevikliği sayesinde oldukça nadir yem olan, koşarken yaptığı 4 metreye yakın sıçramalarıyla seke seke değilde adete uçarak giden afrika antilopu
  • görüp görülebilecek en tatlı hayvanlardan biri..çitalardan kaçarken arka ayaklarını arkaya atarak bi koşuşu vardır kendinizden geçersiniz..o kadar süpper bi hayvandır..ve çitalardan kaçmayı başarabilen ender hayvanlardan biridir..
  • belgesellerin daimi kaybedenleri. sevimli canlılar.

çok çevik ve hızlı olmalarına rağmen sürü disiplininden hemen koptukları için özellikle vahşi köpekler, sırtlanlar tarafından çok kolay av olabiliyorlar. çita ve aslanlarda ise kaçıp kurtulma olasılıkları daha yüksek. çünkü kedigillerin özellikle bu iki mensubu toplam gücü kısa zamanda tükettiği için (insandaki atp+cp gibi, aynı da olabilir bilemedim) yana doğru nöbet geçirir gibi bırakır kendini. impala'nın firar ettikten sonra yere yığılan düşmana nispet eder gibi önünden sekerek geçtiği bile görülmüştür.
  • (bkz: geyik)
  • kedigillere yem olan güzel bir hayvan türü. ayrıca ayvruları kokusuzdur. hiçbir avcı kokularından bir impala yavrusunu bulamaz. anca görmeleri lazımdır.
  • sürülerinin belli tuvalet alanları vardır ve burdaki otları yemezler.
  • dogal parklarda her tasin altindan cikip insana gina getiren hayvanat. eti yumusak ve lezzetlidir.
  • "kulaklarıma fısıldadılar umutsuz cümleleri
    ama öyle iştahlı kustular ki duymadım bile."
hesabın var mı? giriş yap