• ağlanacak en az bir mal bulunduğunun kanıtı da olabilecek cümle.
  • yiğit bulut öldüğü zaman anlamını bulacak söz.

gg ispiyonu sonrası edit: hani bizde kör ölür badem gözlü olur ya, işte bu sözün de konu kişi ölünce değerinin anlaşılacağını belirtmek için girilen bir entry'dir. yokse severim ben jöleliyi yani :p
  • insan ölmeyince mala bağlayan bir ademoğlu cümlesi.
  • ne kadar güzel bişey olduğunu görmediğim, kolay kolay da göremeyeceğim görenlerin de çok yüksek mertebeye ulaşacağını sanmadığım, güzel bir sanat eseri olamasına rağmen eşsiz olmadığını düşündüğüm binanın yanması üzerine can kaybı yok çok şükür demek istenmiş ki sonuna kadar katılıyorum ve ben de mala bağlayanlar arasına giriyorum. sanki sanata ve kültüre çok önem veriyormuş gibi konuşan arkadaşların da büyük ihtimalle o derece yüksek mertebe sanat sevdalısı olduğunu sanmıyorum. kültürel miras konusunda ise binlerce yıllık hazinelerimiz eserlerimiz almanya ve amerikaya taşınırken nerdeydi bu kamuoyu onu merak ediyorum. iki yüzlülüğün anlamı yok, herkesin korkusu orası yandı şimdi kesin otel olacak ki haklıdırlar ama yanan yandı bundan sonra orası otel olmasın diye uğraşmak. birilerinin ölmemesinin rahatlatıcı olduğunu söyleyenlere küfür etmek değil...
  • yiğit bulut'un akp zihniyetini yansıtan, kendisinin orada yanan tarih kadar değeri olmadığı için ilgi çekme amacıyla sarf ettiği sözüdür.
  • yanan yandığıyla kaldığı için ağlamak, hayıflanmakta pek mantıklıdır. giden gittiğiyle kalmıştır.

yiğit bulut'un söz konusu cümlesinde ters bir şey olmadığı gibi, art niyet arayan bünyelerde sızı, sancı, karın ağrısı yaşatması da olağandır.
  • yiğit bulut ölünce bir an önce ağzımdan çıkacağını düşündüğüm cümle. belki buna bile gerek duymam.
  • mealen "ben ölürsem bana da ağlamanıza gerek yok" fetvası veren lakırdı.
    ben öyle anladım.
  • güzel söz. negada da yalısever milletmişiz anasını satayım. tarih yanmışmış, hassiktir. darısı diğer yalıların başına.

ilk taşı tarihi eser duvarına işememiş olanınız atsın ulan!
  • jöle yağmuruna tutulası bir amcanın beyanatı.

http://onedio.com/…_source=twitter&utm_medium=tweet
hesabın var mı? giriş yap