şükela:  tümü | bugün
  • arkadaş iphone x için aşırı tepki vermiş sürekli zıplamalar gülmeler, sanırsın ki telefon uçuruyor. yerinde duramıyor kıpır kıpır. bana aşırı yapmacık geldi. sanki bir marifet bu iphone x almak.

    işte o youtuber videosu

    şurada adeta benim iphone x'im var senin var mıı bakışı atmış
  • insanlar uzun zamandir tasarim anlaminda ciddi bir degisiklik bekliyordu iphone icin... simdi bu ucube (tabi herkesin zevkleri farklidir) tasarimi gordukten sonra o elma logosyla birlikte eski anilari depresti bir cok kisinin... yeni bir iphone ve yeni oldugunu her sekilde belli ediyor. simdi iphone 8 bile kabin icinde iphone 6 mi 6s mi 7 mi 8 mi belli degil... bir de fiyatin tekrardan eski iphone larda oldugu gibi statu belirleyici durumu var... iphone x varsa zenginsin birader durumu olusmaya basladikca insanlar varini yogunu satip almaya calisacak.

    iphone x e kadar iphone modellerinin dizaynlari
  • bir adet türk kızı içerir.
  • yapmacık olduğunu düşünmüyorum, ki bu yapmacık olma ihtimalinden çok daha vahim bir durum. kendilerini bir marka, ünlü, takım, oyun ve türevleriyle özdeşleştirip delicesine takip eden yığınla insan var. apple'ın satış stratejisinde de bu insanlar var katılıyorum fakat 6 bin küsur lira cebinden çıktı diye bu denli sevinen, geceden kuyruğa girip satın alan ve kendisini sadece o ürünle ifade edebilen o zavallılara acıyorum. garip bir delilik bu. üstünde hayat tarzını ifade ettiğine inandığı markaların logoları olan ürünler bir şekilde hayatından çıksa hayatının hiçbir manası kalmazmış gibi geliyor.
  • ne güzel mutlu oluyor lan dediğim kadın. bir de bizimkine bak waffle ısmarlasan somurtur
  • videoyu izledim ve aklıma ilk şu soru geldi: karı-koca iphone x için ön sipariş vermişler, sabahın 8 inde yollara düşmüşler ve şak 12 milyarın üstünde telefona para vermişler. nasıl yani? ve bu insanların iphone 8 plusu vardı. zaten o da yeniydi.. tüketim çılgınlığı ayrı bir konu, videodaki iphone x i övme konuları daha da ayrı bir konu. neymiş efendim mesaj yazarken emojiler hareket ediyormuş, ee bunun için 6 milyar niye bayılayim? ayrıca vergisi en yüksek olan yer tr, o kadar yurtdışına çıkıyorsunuz bari dışardan al.. bu tip insanların neresine bayılıyorlar anlamıyorum..
  • hiiç hakkında türlü çeşit ajitasyonlara ve komikliklere girmeyeceğim youtuber. tüketim kültürünün ve paranın tek gerçek olduğu bir devirde yaşıyoruz. parası olan el kadar (gerçek ölçüleri) alete dünya para verir alır, bununla da mutlu olur. benim durumum olsa belki o kadar para verip hem hanıma hem kendime ben de alırım, mutlu da olurum. bunu videoya çekip yayınlamasına da bir şey demem çünkü adı üstünde youtuber.

    benim takıldığım tek nokta her ne kadar biz gibiler için dünya para olsa da altı üstü akıllı telefon. bu kadar sevinecek, kendini paralayacak ne var? ev değil, araba değil, yat değil, uçak değil anasını satayım, gelecek sene beğenmeyip değiştireceğin bir telefon o kadar. bu saydıklarımdan birini alacak olsan ne çeşit bir mutluluk sergileyeceksin acaba? kafayı tamamen tırlatıp tımarhaneye mi kapattıracaksın kendini yoksa mutluluktan bir yerden kendini atıp dünya mı değiştireceksin?
  • kendisi (bkz: elvin levinler) olur.

    ne ara youtuber oldu yeni farkına vardım. ayrıca samsung note 8 sker !
  • ben youtuber'a youtuber demem ,takip ettiklerim arasında olmadıkça.
  • gözleri çok güzel olan youtuber.
    (bkz: i origins)

    insanlar mülke nefret duymaya başladıysa bu iş burda bitmiş demektir. sanırım devrim yaklaşıyor. geleceğimizi kıskanç, nefret ve kin kusan orta sınıf kurtaracak. bu duyguları besleyenlere karşı asla bir tenkit içerisinde değilim. ortaçağda kırmızı elmanın kilosunu 10 altın yapıp serflere yemeye haram kılan aristokrasinin robin hood'la tanışması da bu gibi duygular neticesinde oldu. farkındasınız değil mi aralığın nasıl açıldığının. muazzam bir uçurum oluştu artık. ne diyorduk, web 2.0 devrimci bir gelişmeydi, fakiri de zengini de hızları 128-512 (1-2 yıl sonra 512 alt standart olarak belirtilmişti) arasında değişen adsl modemlerle aynı internete girip aynı forumlara aynı sözlüklere yazılar yazıyorduk. şimdi aynı platformlarda olsak bile uçurum var aramızda. youtuber olabilmek için ataşehirde fiber altyapılı suitinde oturman, mikrofon- kamera gibi tehçizatlara sahip olman gerek artık. sen sadece youtube izleyicisi olabilirsin. metacafe zamanları öyle miydi? hepimiz izleyiciydik.

    o değil de, kızın gözleri korkunç güzel. diğer nefret dinamiğiniz de bu. genetik farklılık. bunu kavramak için de darvinist sosyolojiye ve freud'a ilgi duymak gerekiyor.