• siemenste 2. mulakat
    -evet simdide biraz ingilizce konusalim.. what do you think about hede hodo
    -(biraz ingilizce geyik yapilir)
    -ingilizceniz iyimis, simdide biraz almanca konusalim, was sind ihre hede hodo
    -(biraz da almanca geyik)
    -hehe almancaniz da iyimis, birazda japonca konusalim (akli sira espiri yapiyor)
    -kogsa no katetemochi ikkyo omote
    -honk? japonca da biliyorsunuz?
    -aikido..
    -hmm...
  • -aileniz buraya geldiginizi biliyor mu? (mankenlik ajansi degil ilac firmasi)
    -kactim ben size beyfendi.
  • - son dönemlerde yaratıcılığınızı ortaya koyduğunuz işler nelerdir sizce ?
    - son sorduğunuz sorulara verdiğim cevaplar olmalı.. (meali: nasıl götümden atıyorum belli değil)
  • tekstil mühendisi kişi son çare olarak gördüğü yeni kurulmuş bir tekstil şirketinde mülakata gider,

- buraya kadar gayet iyiydiniz, size son 1 soru daha sormak istiyorum
    - buyrun
    - izmirlisiniz, siz izmirliler incire bardacık dermişsiniz doğru mu hahaha bardacık ne yaa hahaha
    - incire yemiş deriz, bardacık değil
    - e bardacık ne o zaman yahu hahahaha
    - anan ( kısık sesle)
    - efendim ?
    - anan dedim anan (kısık falan değil bu sefer)
    - ee o zaman ararız biz sizi en yakın zamanda
    - ananı ara sen...

harfi harfine aynen yaşanmıştır bir arkadaşım tarafından..işin komik tarafı harbiden de aramışlar işe alınmadığını söylemek için...
  • - 5 sene sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?
    - mezarda..
    - anlayamadım?
    - neyini anlayamadın mına ğoyim, siyanürle altın aramıyo mu bu şirket?
  • psikolojik danışmandır kendileri:
    - diyelimki başınıza işinizle ilgili beklenmedik olumsuz bir olay geldi. bunu nasıl değerlendirirsiniz?
    - değerlendirmem efenim. es geçerim.
    - ??
    - mesela bazen hasta ya da veli sarkıyor, değerlendirmiyorum tabiki de, es geçiyorum, görmezden geliyorum.
    - ??
    - o derece etik yani
  • -peki kadim, bu senin hayalindeki meslek mi? yani jeoteknik yapmak mi istedin hep?
    -elbette hayır!
    -nasıl?
    -şöyle ki ben de her sağlıklı çocuk gibi artistik bir iş hayali kurdum hep ama sonunda mühendislikte ve arazi sevdiğim için jeoloji mühendisliğinde karar kıldığım için şimdi de mesleğimle alakalı bir işte çalışmak istiyorum. siz söyleyin bana, bu sizin hayalinizdeki iş miydi? yani hayal gücünüz bu kadar kısır mı?
    -açık sözlü olmandan hoşlandım. o zaman bu işi yapmaya heveslisin yani?
    -işini yapmak isteyen herkes kadar. sonuç olarak işten çıktıktan sonra ertesi sabaha kadar "aman gideyim de işimi yapayım" diye yanıp tutuşmam.
    -tamam biz seni beğendik.
    -aman allah razı olsun. iyi mesailer size.
  • 15 sene fransa'da kaldıktan sonra türkiye'de bir iş mülakatinde..

- konuştuğunuz yabancı diller ve seviyeleri hakkında bizi bilgilendirebilir misiniz?
    - ingilizce iyi seviyede, italyanca başlangıç seviyesinde, fransızca bıkkınlık seviyesinde, cinnet seviyesinde.
  • van wilder - asistanlik mulakati --

taj: i would like very much to spend my remaining days here as your assistant.

van wilder: okay, we're just going do a little word association. say the first thing that comes to your mind. milk.

taj: tit! oh, mommy. most indians would say "cow" because they are sacred, but i hear "milk," i think giant jugs. you see, i cannot go home a virgin. i came here to study the great american art of muff diving. to smack clam, munch rug, dine at just one american pink taco stand! you know, i wanted to, how is it, park the porpoise. you know? i want to take it through the car wash, baby. and get it waxed. i want to wax it. wax it! you know, and air dry. air dry that shit, yeah!
    and i would like to be your assistant very much, mr. van wilder.
hesabın var mı? giriş yap