• "şimdi masaya çıksam, kurabiye tabağına ve soda şişelerine tekme atsam, kollarımı uzatıp ellerimi birleştirerek iki işaret parmağımı birbirine sürterek şaklatsam, bir ankara türküsü söyleyerek oynasam sonra da camdan atlasam."
  • ne yapıyoruz burada amına koyayım derim ben hep içimden, bakışımla da belli ederim.

10 dakikada çözülebilecek, anlatılabilecek konu için saatlerce, defalarca toplantı düzenler bazı ibibikler. gerçekten çoğunluk iş yapıyor görünmek için toplantı yapar; hatta sonraki toplantı gündemini belirlemek için toplantı yapar.

bir yerde çok toplantı oluyorsa, bilin ki az iş yapılıyordur.
  • genel müdürün keline şöyle bir şaplak atsam sonrasındaki 10 saniye içerisinde neler olur
  • bazen, "hepiniz kafayı yemişsiniz" demek istiyorum ama onun yerine "bu konuda yanlış düşünüyorsunuz" diyebiliyorum. aklımdan geçen ile dilimden çıkan arasındaki fark ile ay'a kadar yol gider.

mesela geçen gün resmen mobbing yapan birine: "beş para etmez, yalancı ve düzenbazın birisin" demek isterken; "lütfen üslubunuzu düzeltin, benimle böyle konuşamazsınız" diyebildim.
  • 20 kişiyi ilgilendiren personel toplantısında herkes sizi dinlerken, sizin aklınızdan sadece sevdiğiniz geçer.

aşknot: sen ol yanımda ben her şeyi başarırım, güzel kadınım.
  • elindeki sert kapaklı kalın moleskine’i, ona buna karakter atıp en tepedeki götü yalamaktan vazgeçmeyen, yalarken de başkalarına her türlü orospu çocukluğunu yapmaktan çekinmeyen idealist “çilek reçeli” müdürünün yüzüne olanca gücünle fırlatıp hedefi tutturduktan sonra toplantı masasının etrafında koşarak cristiano ronaldo’nun gol sevincini taklit etmek.
  • temmuz ayında gerçekleşen bir toplantıda beynim:

gerçekten bu zekayla bu kadar nasıl yükselmiş bu insanlar. işte hep doğduğun zamanla ilgili bunlar. mesela ben de 70lerde doğsaydım kesin bunun üstü olurdum. aha sorduğu soruya bak. hayır fatih terimle fenerbahçe ne alaka. ne fatih terime futbolcu mu dedi? gerçekten allah'ım şu an bu toplantıda yangın çıkması lazım.
    hele şunun tipe bak bu da ayrı yalaka. keline spot ışığı vuruyor.
hesabın var mı? giriş yap