• yengeçler işsiz, yengeçler aç, yengeçler ağlıyor...
  • korkunç bir haber. türkiye’de cehalet artık doktora seviyesinde. bu seviyede, akademide yozlaşma kabul edilemez.

bilime bu kadar saygınız yoksa neden doktora yapıyorsunuz? neden doktora öğrencisi yetiştiriyorsunuz? nasıl bir ahlaksızlık bu? daha kaç tane böyle tez görmek zorunda kalacağız? bu insanlar doçent olup, kendisi gibi doçentler yetiştirecek. inanabiliyor musunuz?

e: sinirim geçti artık sadece komik diyorum.
  • iş görüşmesinde burcumu soran olursa, "sizin yapacağınız işi skym" diyerek uzaklaşırım..

https://i.hizliresim.com/y029na.jpg
  • paganizmin türkiyedeki yükselişinin habercisidir.
  • desteklediğim önerme.

her mülakatçının ofisinde bir adet teleskop bulunsun bence, işe alımlarda burçlara (takımyıldızlar) bakalım beraber, çünkü yıldızları seyretmek güzeldir.

burçlara bakılsın derken, "burçların insan karakteri üzerindeki iddia edilen etkilerine bakılsın" tümcesi kasdediliyorsa eğer siktirilsin gidilsin ama lütfen.
  • bu astroloji işine gerçekten inanan insanların hala varolması bir yana, doktora düzeyinde bir insanın ne matematikçi ne de astronom filan olmadığı halde böyle yorumlarda bulunabileceğini zannetmesi ve bu kişinin de insan kaynakları doktorası yapması, tamamen sözel ağırlıklı bir eğitim geçmişi bulunması filan. yani cahil cesareti böyle bir şey demek ki.

mesela bir insan kaynakları uzmanısınız, firmanız finans üzerine çalışıyor, analist ilanınız için biri geliyor, mesleği maden mühendisliği. “bizle ne ilgin var, niye başvurdun, hiç bir eğitimin yok bu konuda” diyorsunuz, “bu konuda çok okudum, ekonomi bilimini yeniden kuracak teorilerim var, komisyoncuları aradan kaldırmak lazım, üreticiden tüketiciye bir sistem kuralım, rockefeller ve rotschild dünyayı yönetiyor, buna engel olalım” dedi mesela. bu adamı işe alır mısınız, hayır. ne astrofizik, ne matematik geçmişi olmayan birisi burçların doğruluğunu veri alan bir doktorayı nasıl yazıyor? bu nasıl ciddiye alınıyor, danışman hoca, jüride kimse “bu konu akademide tartışmalı biraz evladım, gazetelerin eklerinde rezzan kiraz’ın yazdığı gibi değil, biz başka bir konuya yönelelim” demiyor mu?
  • hayalperest pisikolocik deli bir balık, çatlak takıntılı bir akrep, kendini beğenmiş bir terazi, vıdıvıdıcı ömür törpüsü bir başak, kafa sikici bir yengeç, kafasında bin bir pislikli bir oğlak, kendini evrenin merkezi sanan bir aslan, dahi sanrılı bir kova, ben en doğruyumcu hasta bir koç, götünü taşımayamayan gereksiz romantik bir boğa, ayarsız, ota boka tripli bir ikizler, penisi testisine denk bir yay vermiştir bu fikri. burçlar yok, zodiac yalan, medium coeli kandırmaca.
    21. yüzyıldayız şerefsizler burç nedir, ister yale bitir berkeley bitir: yükselen ve ay burcuna da bakmak lazım:)
  • işe alımlarda zaman tasarrufu saglayacak harika bir oneri. adayın doldurdugu forma burc hanesi koyarım, eger oraya bisey yazmışsa direk elerim gerizekalıyı.
  • sonsuza kadar işsiz kalırım.
    (bkz: ikizler)
  • (bkz: işe alımlarda borçlara bakılsın)

yaran yanlış okumalar...

bence burçlara bakmaktansa, kişinin borçlarına bakmak daha mantıklı...

sonuçta kişinin maaşıyla ödeyemeyeceği miktarda borcu varsa o adamdan hayır gelmez...
hesabın var mı? giriş yap