şükela:  tümü | bugün
 • eski trabzonspor defans oyuncusu.
  uzun dalyan gibi, rakibine yapi$timi kundeye yatirip 3 puan almadan birakmayan biriydi. suratinda daima güleç bir hava hakimdi, cok ki$i bu gülec insanin her zaman gülü$ünü algida peklik cekmesine verdi. bir süre sonra bu tezi savunanlar konyaspor'a satilinca mülayim, efendi gordon milne'i dövmeye yeltenince hakli cikmanin gururunu ya$adilar.
 • ayrica kendisi mac öncesi takimin cektirdigi fotograflarda her zaman agzi bir kari$ acik olarak resimlenmi$tir.
 • trabzonspor'un daha cok karate salonları acılı$larında kafasıyla kiremit kırmaya calı$an, di$leriyle otobüs falan ceken tiplere benzeyen, markajcısı oldugu forvetin 25 dakika icerisinde büyük-kücük bagırsagını attıgı tekme dirseklerle dügümleyen defans oyuncusuydu..

  bir be$ikta$ macından sonra cok sert hareketlerde bulunduktan sonra be$ikta$ seyircisi artık dayanamaz ve hep bir agızdan ba$larlar;

  ''biip iskender, biip iskender'' *

  iskender 1-2 pozisyon sonra gene aduket ceker bir oyuncuya artık be$ikta$ taraftarı da umutsuzdur iskender ve hep beraber gene ba$larlar;

  ''yogurtlu iskender, yogurtlu iskender''

  *sansür :(
 • halı saha maçında kendisiyle kafa topuna çıkan adamın kaşını yarmış sonra "naaptın sen çocuğum" demiş şahsiyet
  (bkz: kendimden biliyorum)
 • yanlış hatırlamıyorsam 2 yıl art arda sezonun en güzel golünü atmıştı. ikisini de rövaşata ile atmıştı ayrıca (yarım vole falan da olabilir, rövaşata değildi diye mesaj atmayın lütfen). bu goller karşılığı kendisine ödül olarak araba verilmişti.
 • sigara içen futbolcu ekolündendi. o ekolden dolu topçu var da bu iskender 2 pakete yakın sigara içen bir tiryakiydi. tabi sürekli spor yaptığından kendisine aktif olarak futbol oynar iken o sigaraların bir etkisi olmamıştı. bir de hafızam beni yaniltmıyorsa, semavi ve idris ile birlikte çin e mi ne transfer olmuştu ama sonrasında ne olmuştu bilmiyorum.
 • futbolu bıraktıktan sonra antalya'da trabzonspor futbol okulu actı. gelen cocuklara, yabancılık cekmesinler diye 7/24 horon kursu, hafta ici aralıksız yedi saat ismail türüt show ve hamsi corbası, hamsi tava, hamsili pilav ve sütlü hamsiden olu$an menüyü ücrete dahil olarak sundu. kendisi gibi 2-3 defans oyuncusu yeti$tirse lig yeniden ayrı bir renk kazanır. eline, beline kuvvet iskender!
 • rövaşata ustası falan deniyordu zamanın televolelerinde. öyleydi galiba.
 • kendisine iki sene ust uste yilin en iyi golu odullerini ve ford marka otomobili getirecek rova$ata gollerin ikisini de kocaelispor'a atmi$ti. bir kulup du$unun ki iskender'den iki rova$ata golu yesin, maldonado orta yapsin josico kafa vursun.
 • gecen bir arka$ msn'de sordu, ' peki sence neden yillardir $ampiyon olamiyorsunuz? diye,

  tele-vole'nin tavan yaptigi yillarda tele vole muhabiriyle arasinda tam olarak $oyle bir diyalog gecmi$ti;

  iskender- dondurma mi daha soguk ben mi?
  muhabir- sen
  iskender- o zaman beni yala.