• uzun süredir görmediğiniz, ismi unutulan kişiyle diyalog uzarsa eğer, sizi zor durumlarda bırakabilecek, umursamaz insan unutkanlığı sonucu ortaya çıkan ardışık seslenişlerdir..
    bizzat yaşanmıştır..

- oo x, nasılsın ya ?
    ben : aa sağol, sen nasılsın..
    - iyidir işte ya, vıdı vıdı vıdı, bır bır bır..
    ben : tabi canım, hedeydi, hödöydü..
    ( 20 dakika geçer )
    - neyse hadi ben kaçayım artık, görüşürüz x..
    ben : görüşürüz abi..
    - ya sen benim adımı hatırlayamadın galiba..
    ben : ya kusura bakma abi, hatırlayamadım hakkaten..
    murat : murat, murat..
    ben : tabi ya murat, pardon abi ya..
    murat : hadi görüşürüz..
    (bkz: insanin kendisini odunla dovmek istedigi anlar)
  • 'bir diyalog esnasında kaç defa karşıdakine ismiyle hitap ediyoruz ki?' düşüncesinden gaz alarak genelde 'sen', 'hoca', 'baba', vs. şeklinde hitap edilebilir ama bu ismini unuttuğunuz arkadaşı başka arkadaşla tanıştırma anı asıl düşünülmesi gereken durumdur.
  • tosun.. hızlı söylenince dostum gibi oluyor.
    hızlı söylenecek alıştırma: tosun bakar mısın?
  • (bkz: bilader)
  • cogu zaman ismini unuttugunuzu belli etmeyecek sekilde siyrilabileceksinizdir, ama insanin adiyla hitap edesi gelir. o zaman da komik durumlar ortaya cikiyor sanirim. bir kere bir arkadisim kizin tekine bir sey soracakken olmustu benzeri:

arkadas: hey! baksana.. sey.
    (kiz doner ve bekler)
    arkadas: sey.. ee.. canim!
    (kiz, arkadas, ben ve digerleri kopar)

hadi tamam adini cikartamadin. ama madem o kadar kastin, bi soyleyiverseydin de rahatlasaydik di mi? peki sen ne dedin? canim dedin ya*
  • kızsa özge, erkekse haldun.
  • - baba naber?
  • özellikle üniversite ve iş ortamlarında bir bahaneyle "senin mail adresin neydi yaa??" şeklinde sormak da iyi bir yöntemdir. tabii adres sadece soyadını içeriyorsa, o zaman şansımıza küsüp daha resmi bir ilişkiye yelken açabiliriz*
  • (bkz: hocam)
hesabın var mı? giriş yap