şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öğrencisi olsanız da olmasanızda sizi çıldırtan, notları yanlış girip mezun olanların diplomalarını vermeyen, siktiriboktan bir öğrenci kağıdı parçası için 1 hafta süründüren, her fakültede ayrı ayrı birimleri olan, içinde çalışanlarını bile kendi bürokratik işlemleri yüzünden çıldırtan, bürokratik oluşum. ömür törpüsü. sakın ola ki kalemsiz kağıtsız bir şey istemeye gitmeyin. her şey için dilekçe istiyorlar. misal:
  -pardon bir şey soracaktım
  -dilekçe yaz
  -nasıl yani? *#$½%& (bkz: dumur olmak)

  sonra niye okuldan ayrıldın derler. başta bu salak oluşum yüzünden ayrıldım. *
  (bkz: istanbul üniversitesi ni bırakma nedenleri)
 • aslında yeri geldiğinde yarım saat içinde verebildikleri(çok acil diyerek aldım bi kere) transkript, öğrenci belgelesi, ve çıkış belgeleri için 3 gün sonra gel diyen eziyetçi büro.
 • büroya girildiğinde, düz olan her yüzey üzerinde a4 e basılmış onlarca bilgi veren kağıt vardır. görevli olan iki kişiye soru sorulduğu takdirde, ya bilmiyorum diyeceklerdir, ya da kesin bir üslupla konuşmadan kağıtları işaret edecektir. orada bilgi vermekle yükümlü ve işi zaten öğrenci olan şahıslar sokakta: dayı napıyon sen ya da dayı şunların kilosu kaça gibi hitaplarla çağırılacak tip, trend ve moddadırlar. bu yüzden arkadaşlar arasında buraya giderken öğrenci işlerindeki dayıya sorayım denirdi, sonradan bu dayı işleri adını aldı, şimdilerde ise paso için dayıya gidiyorum dendiğinde istanbul üniversitesi beyazıt kampüsünde iktisat fakültesinde olduğunuz anlaşılıyor.
 • açılması gereken saatten 1 saat sonra açılan,öğle molasını gerekenden 1 saat fazla yapan ve kapanması gereken saatten 1 saat erken kapanan öğrenci işlerimsi.her konuda zorluk çıkartmayı görev bilirler.en basit iş için fazladan yarım saatiniz gider.
 • sandalyesinde arkası dönük halde oturup, seslendiğinizde de kalkıp giden bir kadın görevli vardır. makası çalınmasın diye iple bağlayan kahramanın da aynı kişi olması kuvvetle ihtimal.
 • aşağılayıp "gelme bi daha buraya" muamelesini çektikleri de görülmüştür.**
 • öğrenci belgesini en az 3 günde !onaysız! hazırlayan ve sadece öğrencilerin derste olduğu saatlerde açık olan öğrenci işleri türü.
 • istanbul üniversitesi öğrencilerinin devrimci ruhuna ve sistemi değiştirme arzusuna ilham veren yerdir.
  (bkz: içimdeki devrim aşkı bambaşka)
 • mühendislik fakültesine ait olan ve avcılar kampüsüne konuşlanmış olan kısmından çıkışımı aldığımda bir hocamın "büyük iş başarmışsın valla çıkışı öğrenci işlerinden alabilmek mezun olmaktan daha zor" diyerek 4 sene çektiğim bütün çileleri tek cümlede özetlediği, her an fantastik işlerin olabildiği, genede kaotik ortamını konuşma özürlü elemanlarını özlediğim yer...