• bir ülkeyi görmek için utanıp sıkılmadan motivasyon mektubu adı altında gün gün saat saat "şuraları gezeceğim, şu kafede oturacağım, şunun mezarını ziyaret edeceğim" diye açıklama yapan ve telefonla sorguya çekilen ve bütün bunları bir de tavsiye niteliğinde buraya yazan ezikleri gösteren vize.

ulan tamam uçak bileti, otel, bordro falan anladık da şunları yazacak kadar da küçülmezsin ya.
  • (bkz: #160980808)

bir insanın böyle bir şeye maruz kalması müthiş onur kırıcı. yazarımız meclis dışı, iyi eğlenceler dileriz.

ama bilmiyorum bir yeri, ülkeyi görebilmek için bu kadar ayaklar altına alınmaya değer mi? korkunç gerçekten.
  • okuduklarıma bakılırsa memurun sikinin keyfine göre verdiği vizedir.

bir de insanları suçlamış bazı yazarlar yok evrak eksiktir yok şunu yanlış yapmışsınızdır diye. sizin ben aşağılık kompleksinizi sikeyim.

bu amına koydumun ülkesi sorgusuz sualsiz nerede sapık, tecavüzcü, yobaz, kafa kesici tip varsa ülkesine dolduruyor ama bir türk vatandaşı 1 haftalığına gitmek istese bile 7 sülalesine kadar inceliyor.

halen anlamadınız değil mi? vize olayı türk milletine yapılan bir yıldırma ve aşağılama politikasıdır.

ben bir karar aldım; türkiye'ye vize isteyen hiçbir ülkeye gitmeyeceğim. sikeyim bunların taşını da toprağını da. adamlar sizle resmen taşak geçiyor evrak niyet mektubu falan hikaye.

bu söylediklerim bütün avrupa ülkeleri için geçerli.
  • motivasyon mektubu yazani arayip bir de telefonda tasak gecmisler. mezarda napcan kimi gezicen falan. eminim gobegini kasiyarak gulmuslerdir telefonda.
    insanin kanina dokunur lan bu.

sikerim şengeni git antalya kibris falan gez.

ezik misiniz olm isvec'te gorulecek ne var.
    isvec'in yarisi konyali yarisi guneydogulu.
    geri kalani da afgan paki falan

ulkemiz kotuymus ondan vize vermiyorlarmis :(
    he yapragim kesin ondandir, 3 gunluk sikimsonik turist vizesinden ulken kotu diye ret yiyorsun.

ulan hadi ondan ret yiyoruz, peki ne sikime 3 gunluk vize veriyor.
    bana 10 senelik vermesiyle 3 gunluk vermesi arasinda ne fark var.
    abd niye 10 sene veriyor?

yani benim ulkem kotu 3 gun isvec'te kalirsam iltica etmiyorum ama 10 gun kalirsam mi ediyorum?

eminim ets tur'la falan hic alakasi yoktur zaten bu yediginiz retlerin.
    tabi 3 gunluk vermelerinin vizelerden kazandiklari 60 milyon euro ile hic alakasi yoktur.

bu vize islerinde ulkelerin tutumundan cok kendi insanimiza sinir oluyorum.
    2 tane tip var.

yesilciler:
    - devlet bana kefil oluyor, yesilim var catla patla ( bu salak argumanda devlet niyeyse abd ve ingiltere'ye kefil degil, iltica edersin diye herhalde. bunlara laf anlatilmaz basit mantik denklemlerini bile anlamazlar.)

- senin ulken cok kotu ondan vize alamiyorsun :(

aptal adam, bu ulke trenlerle milyon tane isci gonderirken vize yoktu.
    hergun sol sag kavgasi varken vize yoktu. olaylar yuzunden okullar 1 yil tatil olmus yine vize yok.

venezuella bizden daha mi duzgun ulke amk onlara niye vize yok.

japonya bizden niye vizden istemiyor, uzaktan bakinca iyi mi gozukuyoruz?
  • merak ettiğim bir husus var, bu motivasyon mektubuna hangi saatlerde ve günlerde kakamızı yapacağımızı da yazmalı mıyız? ben sindirim sistemi hızlı çalışan biriyim bazen günde iki kere sıçıyorum, bunu mektuba yazmasam ayıp olur mu?
  • arkadaşlar, ret yiyenler bu kadar içerlemesin ve illa da bir mantıklı cevap bulayım diye kasmasın. ben size olayın gerçek sebebini söylüyorum; "reddettiler, çünkü eşeğin sikinden dolayı".

olay bu kadar basit. reddetme yetkileri var ve reddediyorlar. istersen hayat hikayeni ve isveç'in gezilecek ve görülecek yerlerini kaleme alıp bir motivasyon mektubu yaz. adamın keyfi o an yerinde değilse sikinin keyfine reddeder, siz de niye reddedildim diye ağlayıp durursunuz.

zorunlu değilseniz gitmeyin şef, dünyada gidilecek ülkelerin hepsi bitti bir isveç mi kaldı?
  • buna basvuracaginiza isvec'e siginma talebinde bulunun. ulkeye daha kolay alirlar.
  • vizesi reddedilen arkadaşlar sorunu kendilerinde değil, son yıllarda ülkede yaşanan dramatik değişimlerde aramalı. üstteki detaylı motivasyon mektubu yazılmalı diyen arkadaşa da sallamanın manası yok, bu vizeyi ülkemiz şartlarında almak istiyorsan, bunları yapmak zorundasın. seni ırkın, dilin, dinin ya da diğer şartların yüzünden değil, ülkenin şartları yüzünden zorluyor zira bu ülkeler.

binlerce türk kaçak yollarla gidip iltica etmese ya da vizeyle gidip, pasaportunu yırtarak orada kalmaya çalışmasa, sana vize verirken zorlamayı geç, vizeyi bile kaldırırlardı. fakat bunun olması için 3. dünya ülkelerine değil, bu vize almaya çalıştığın gelişmiş ülkelere yaklaşmaya çalışan bir ülkenin vatandaşı olman gerekiyor. uzun lafın kısası akp inanılmaz bir değişim geçirip, ülkeyi aşağıya çekmekten vazgeçmedikçe ya da iktidar değişmedikçe tırmalamaya devam edeceğiz. ve bu vizeyi alırken yaşanan zorluklar da sana, bana ya da ülkeye bir hakaret değil, aksine ülkenin durumuna tutulan bir ayna.

tanım: son dönemde, diğer schengen bölgesindeki ülkelerin vizeleri gibi, alınması zorlaşmış vize.
  • hem dünya kadar para harca tatile hem de mektuplar döşe vize için. baksan karısına, sevgilisine böyle mektup yazmamıştır şimdiye kadar. değer mi bu kadar uğraşmaya
  • insanları komik duruma düşürdüğünü gördüğümüz vize. sen hem adamların ülkesine para harcamaya git, hem ayaklarına kapanırcasına mektuplar yaz, sonra beni alsınlar bir süreliğine diye dua et. suriyelilere yaptıklarımızı düşününce bazen bize az bile yapıyor bu avrupalılar demekten alamıyorum kendimi.
hesabın var mı? giriş yap