• doç.dr.nusret kaya'nın yazdığı, içinde fazlaca rüya analizinin yer aldığı değişik bir kitap.
  • nusret kaya'nın "ben herkese yetişemem, insanlar kendi takıntılarını kendileri çözümleyebilsinler" mantığı ile yazdığı; rüya analizi örneklerinden oluşan; içinden bir de cd çıkan kitap.
  • antin kuntin psikoloji kitaplarından hoşlanmayan bi insan olarak benim bile büyük şevkle okuduğum nusret kaya nın 3. kitabı. "büyük düşünün", "kendinize güvenin o zaman dünya daha güzel olacak" vs. gibi saçmalıklar içermez. kesinlikle okunmalı bir kitap, başucu eserliğine aday...
  • içinde evrenin sembol dili, vajinal orgazm’ın önemi, rüya tabirleri gibi enteresan bilgiler barındıran kitap. rüyaların önemi konusunda okuduğum yıllarda beni ikna etmiş, kitabın devam ettiği sürede gece rüya zamanlarında uykudan uyandıysam yazmaya teşvik etmişti, rüyaları daha efsane görmenizi sağlayan ve hatırlamasını kolaylaştıran bir uygulama. lakin kitabın sonuna doğru tasavvuf’a kayınca bir kıymeti kalmadı tabi. on sene sonra birden akla gelendir ayrıca.
  • rüya analizi yaptığını iddia eden doç. nusret kaya (psikiatr) tarafından yazılan 400 sayfalık kitap. ben 155 sayfasını okumaya tahammül edebildim. hayatımda yarım bıraktığım 2-3 kitaptan biri oldu. (kitap yarım bırakmaktan nefret ederim). sembolizm, tasavvuf, psikanaliz kullanarak bir şeyler anlatmaya çalışmış ama olmamış. okumadan önce şayet bu entry gözünüze çarparsa okumayın derim ben; çünkü hayat böyle saçmalıkları okumak için çok kısa.
hesabın var mı? giriş yap