• 'eskiden bu hayatta en kötü şeyin yapayalnız kalmak olduğunu düşünürdüm.
    hayır, değil. hayattaki en kötü şey, seni yalnız hissettiren insanların arasında kalmak.'

world's greatest dad
  • "mutsuzsun. kendinizi soyutlamışsın. bu mutsuzluğun sebebinin kendin olduğunu ve az arkadaşın olduğu için de yakınlık kurulmaya değer biri olmadığını düşünüyorsun. yakın zamanda senin için çok önemli olan bir şeyi kaybetmişsin. sevgilini, inancını, aileni veya üçünü de. bunun için kendini suçladığından bu sende evham yaratmış. bu yüzden de uyumuyor ve hiçbir şekilde sağlıklı beslenmiyorsun. eskiden dış görünüşüne özen gösterirmişsin, fakat buna da ilgini yitirdiğinden aynalardan kaçıyorsun. gün ışığından rahatsız olduğundan ondan da kaçıyorsun, bu da kendini suçlamana sebep oluyor; çünkü güneşten hoşlanmamayı sağlıksız ve hatta ahlaksızlık olarak görüyorsun. düzene uyan bir kadın değilsin, yine de insanlar seni fark etmesin diye öyleymiş gibi davranmaktan hoşlanıyorsun; fakat bazen fark edilmekten de hoşlanıyor ve göze çarpacak şekilde giyiniyorsun. lakin öte yandan, böylesine bariz bir gösteriden etkilenen erkeklere aptal gözüyle bakıyor ya da daha kötü bir şekilde görüyorsun. bu yüzden onlar yerine karanlık, anlaşılmaz ve ulaşılması imkansız erkeklere karşı ilgi duyuyorsun. böylece kendi mutsuzluğunu ve yalnızlığını iyice garanti altına alıyorsun; çünkü nihayetinde en çok tek başınayken mutlusun. ama aslında o zaman bile mutlu olamıyorsun, çünkü kaybettiklerini düşünmeden edemiyorsun ve yine bunun için de tekrar kendini suçluyorsun. döngü böyle devam ediyor. kendi kuyruğunu yiyen bir yılan gibi."

penny dreadful
  • "dünya, ilk adımı atmaktan korkan yalnız insanlarla dolu"...

(green book)
  • "dedem duvar örerdi,babam duvar örerdi,ben duvar örüyorum.
    peki niçin hala bir evimiz yok?"

fellini."amarcord"
  • “kendini, kaybetmekten korktuğun her şeyden vazgeçmek için eğit.”

star wars
  • (bkz: sikerler oğlum hepimizi sikerler)

üzerine tanımam. daha etkilisi çıkar mı bilmem.
  • 'öyle çok yanar ki canın, dünyadaki bütün suçları işlediğini sanırsın; oysa sadece sevmişsindir.'

fiddler on the roof
  • “kaybettiğim her şeyin sonunda kendimi kazandım, muhteşemdi.”

umudunu kaybetme
  • tanrı yağmurdadır.
    v for vendetta.
  • "ya gülecek ya da hüzünlenecek bir şeyler bulmalı insan.
    yoksa gerisi hissiz bir ciddiyet."

kelebeğin rüyası / yılmaz erdoğan
hesabın var mı? giriş yap