• izmirliler üzülmesin izmir'e ayrılan paranın tamamı izmir için harcanır lakin ankara için ayrılan 955 milyon tl den 62 milyon tl bile ankara için harcanmaz.
  • ankara için ayrılan 955 milyon tl nin 900 milyonu yeni yapılan hızlı tren garına gidecektir. bu yüzden normal olabilir.
    he 900 milyona gar mı yapılır diyeceksin. gar içine yapılacak klozetlerin 10 bin tl olacağını düşün. bence fifti fifti.

edit: bugün sabah gar inşaatının önünden geçerken baktım inşaat tabelasında 164 milyon euro gibi bir rakam yazıyordu.
  • demek ki neymiş; balon önemli

muz cumhuriyeti kadar yönetilemiyoruz anasını satıyım.
  • bu paralar projeye istinaden verilir. bakanlık "hmm 10 elmam var; 1 tane sana, 2 tane şuna.." şeklinde dağıtmaz paraları. "ben bu yıl şu projeleri yapacağım, fizibilitesi bu ve yaklaşık maliyeti şu" dersin, onay alıp para alırsın. nüfusla falan alakalı değil, proje ile alakalı. bu sebeple istanbul 750 milyon alırken, ankara 950 alır; projesi olmayan izmir ise babayı alır. ayrımcılık yok mudur? elbette vardır ve hesabı sorulmalıdır ama burda asıl problem ayrımcılık değil.
    ben izmir' de doğdum, büyüdüm ve yaşıyorum. hemşehrilerimin yanlış seçimleri sebebiyle her gün daha da batıyoruz. artık türk insanının her boku başkasına atma huyunu bırakması lazım. izmir' li kardeşlerim madem icraata bu kadar önem veriyorlardı; neden konak belediyeside hakan tartan gibi bir adam varken, tek seçim propogandası "haydi kadınlar oy vermeye" olan bir insanı seçtiler? hakan tartan tüm konak' ın çehresini, altyapısını değiştirmiş, tam gaz icraatlara devam ederken böyle bir hareket yaptılar.
    aziz kocaoğlu; belediye' nin taşınması işini bile statükoculuğu ve egosu sebeiyle başaramamış bir adamken ve bu ego izmir' e her ay yarım milyon dolara mal olurken nasıl hala "akp rere rörö" diyebiliyorsunuz.
    sen chp' den hakan tartan' a yaptığının hesabını sormazsan, aziz kocaoğlu' nun hesabını sormazsan daha çok babayı alırız.
    takılın şimdi; hem yazımı kötüleyin hem de izmir belediyesine methiyeler düzerek masturbasyon yapın, belki izmir' in sorunları çözülür o zaman.
  • izmir'e fazla bile. sonuçta sağlam kaldırımları her seçimden önce söküp tekrar takmak ne kadar pahalıya patlayabilir ki? yaptıkları başkaca bir iş de yok!
  • benim anlamadığım bariz bir adaletsizlik varken ve izmir'de olan her olumsuzluğu belediyeye yüklemeye çalışan geniş bir kitle var iken; izmir belediyesi neden bu rakamları şehrin her yerine herkesin görebileceği yerlere asmaz
  • ankara ulaşımına ayrılan paranın izmir'e ayrılandan en az 15 kat fazla olması olayıdır. alenen vergi adaletsizliğidir. izmir'in chp'li belediyesi konuyu mahkemeye taşımalı, mahkeme birkaç yıl da sürse en azından şu verilenin 5 - 6 katını talep etmeli ve almalıdır.
  • ödenek almak için proje sunmak gerekiyormuş. çok merak ediyorum diyelim ki izmir büyükşehir belediyesinde çalışan herkes mal ve kimse proje sunmadı hükümete. peki hükümetin belediyeden bağımsız olarak proje üretmesi , vatandaşın refahı için icraat yapması gerekmiyor mu ?

eğer projeler belediye başarısıysa niye açılışlarında hükümetin de başarısı gibi gösterip propaganda yapıyorlar ? eğer hükümet başarısı ise belediyeler niye övünüyor ?
hesabın var mı? giriş yap