• büyük ihtimal aile içi takılan anne.şimdi izmir falan buralarda kocası öldümü kardeşi sikemiyor.

onçün kendi gibi geniş mezhepli birileri lazımdır bu anneye.

doğrusunu yapmış.iki taraf için de hayırlı olmuş.
  • kendi başlığını up'lamaya çalışan suser!

edit: foto moto
  • muhtemelen oğlunu yeğenlerinlerinden biriyle evlendirmek istiyordur.
  • izmirden kız alınmaz. paşa bile 2 yıl dayanabilmiştir.
  • televizyon da istanbullusu var zaten bunun.
  • tüm izmirli kızları başlık altına toplamış entry... yemeyin kızlar tuzak bu. er kişi kendine izmirli kızlar veritabanı oluşturmaya çalışıyor
  • zamanın da aynı düşünceyi taşıyan bir kadına kayınvalidem olması için evet dedim..halen aynı düşünceyi taşıyor..2-3 hafta da bir kez görüyorum, (torunu var diye o da) onun dışında düşünceleriyle başbaşa bırakıyorum...uğraşmayın değişmez!
    edit: eklemeyi unutmuşum; bu tipler mesela siz ondan uzağa taşınırsınız o da taşınır.hem de kendi evini satıp kiraya taşınır.yakın oturmak gibi içlerinden atamadıkları takıntıları evliliğinizin anasını sker!
  • kız izmirli değildir , izmirli olsaydı çoçuk annesi falan dinlemezdi.

işin aslı kadın haklıdır.

öyle lafımı dinleyen, otur dedin mi oturan, kılığına kıyafetine karışabileceği, hayatına istediği gibi müdahale edebileceği bir kız istiyordur, oğlu çiftleşsin diye.

izmir de zor bulur o yüzden haklıdır.
  • hep diyorum bu ataerkil düzenin en büyük sorumlusu kadınlar diye. erkekler bile kadınları böyle yaftalamıyor. bu tip söylemler annelerin ayıbıdır, bunu hemen benimseyip sahiplenen evlatların da ayrıca bir durup düşünmesi gerekir. yapmayın etmeyin doğduğu, büyüdüğü yere, ırkına, dinine, mezhebine göre insan ayrıştırmayın. ben de anneyim ve evlatlarımın potansiyel eşleri için tek isteyebileceğim "yalan söylemeyen, insana, hayvana, doğaya saygılı, iyi insanlar" olmaları. ben elbette çocuklarımın eşleriyle iyi anlaşmak isterim ama zaten aksini düşünemiyorum ki, benim yetiştirdiğim çocuklar da elbette makul insanlarla evlenecektir. oldu da çok acaip bir durum oldu anlaşamadım diyelim, yine de fark etmez, yaşayacak olan ben değilim. mal almıyorsunuz kardeşim, daha önemlisi insan da almıyorsunuz, kimse kimsenin sahibi değil, olamaz da, yok şuralı olsun yok buralı, yok şöyle olsun yok böyle rezilliğine düşmeyin. gönlünün seçtiğiyle evlenecek çocuk, bu kadar. hem sen bu kafadaysan yetiştirdiğin nasıldır kimbilir, geline yazık zaten evlenmesin senin oğlunla.
hesabın var mı? giriş yap